reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzieci - badania profilaktyczne, szczepienia, pielęgnacja

Ja ciągle nie bylam na tym szczepieniu, mam takie same watpliwosci jak Ty joanko :baffled:

Tyle, ze ja nie zamierzam nic wymyslac - powiem, ze nie ufam tej szczepionce i tyle.

Wolałabym, aby synek przechorował te choroby, no :confused:
 
reklama
Ja juz pisałam, że w rzeczywistosci nie mogą Cię zmusic. Musisz tylko złozyc oświadczenie, że nie chcesz szczepic nią w określonym przez państwo terminie i wsio.
A jak Cię postraszą karą 5000 zł, to zaproponuj żeby spróbowali to wyegzekwowac - to bubel prawny :baffled:.
 
a my pojdziemy we wrzesniu jakos


kurde - wstyd sie przyznac ale wciaz nie bylam na tej kontroli bioderek :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: Mialam isc mniej wiecej w styczniu czy lutym :-(
No i teraz jzu pojde prywatnie, mam nadziejej ze u rocznego dziecka tez mozna takei USG bioderek zrobic???? :confused::confused::confused::confused:

zgred kiedys dawala namiary na prywatne USG bioderek w Gdansku - musze przekopac watki to mzoe znajde...
 
ja nie wiem od kiedy na to szczepia, bo pamietam, ze ja nie mialam tlyko odry, czyli wtedy, gdy ja bylam mala nie bylo tych szczepionek? bo ja juz nie rozumiem. i czy to sie kupuje swoja czy to jest panstwowa?
 
Nie miałas jej, bo jej nie było. Teraz jest obowiązkowa i za darmo.

Ja miałam iś na kontrole jak mały zacznie chodzic pchając cos przed sobą, a on nie chce. Ale pójde jakoś w przyszłym miesiącu, jak tylko wyjde z długów.
 
My szczepionkę mieliśmy we wtorek, szczepilismy priorixem, ktory sama musiałam kupić:baffled:, narazie jest ok, po kazdej szczepionce zawsze gorączkował a prz tej nic sie nia działo.

Myszko nie wiem jak jest przy usg bioderek zdrowego dziecka ale my usg mamy co wizyta u ortopedy wiec chyba można robić w kazdym wieku.
 
No i bylam na tym USG. :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Pan doktor uprzedzil mnie ze moze juz nie byc widac, ale jednak bylo widac. Wszystko ok.
Co do chdozenia to norma jest chodzenie miedzy 10 a 14 miesiacem generalnie, ale jakby Jas nie chodzil do 18 to mam sie zglosic.
Lekarz uznal ze dlatego nie chodzi bo JEST MASYWNY :baffled::baffled::baffled::baffled:
Wagi w gabinecie nie bylo, wiec nie wiem jak bardzo masywny jest, ale moje krzyze mowia mi ze faktycznie bardzo... :-(

Mam go nie popedzac i tyle.
Dziecko zacyzna chodzic jak jego uklad szkieletowy, miesniowy i nerwowy sa gotowe i zsynchronizowane. Jasiowy uklad szkieletowy i miesniowysa w jak najlepszym porzadku. Musza tylko czekac na nerwowy...:dry:
 
Mysz, ja miałam 16 miesięcy jak zaczęłam chodzic, więc spokojnie :-). No a jak trzeba wiecej utrzymac na nóżkach to ciężej. Lepiej że się nie spieszy, niż gdyby miałoby mu to zaszkodzic :-).
 
Myszko ciesz się tym, że Jasiek jeszcze nie chodzi, bo jak już ruszy to masakra :tak: Moje dziecko to jeden wielki siniak a ja ledwo żyję, bo trzeba ciągle za nim biegać a na spacerach skubany zawsze lezie w drugą stronę niż my :wściekła/y:

My byliśmy na szczepieniu w czwartek i narazie jest ok! Trochę się przeraziłam, bo wieczorem tego dnia co był kłuty strasznie tracił równowagę i się przewracał ale mu przeszło. Lekarka mówiła, że między 5 a 15 dniem po może być infekcja i wyczekujemy mając nadzieję, że Pietruchę to ominie.
 
reklama
myszko ja chodziłam jak miałam półtora roczku - wiec spokojnie. A lekarze mówia ze chudzilce szybciej łazikuja a misiaki póżniej :) a Jancio chyba zalicza sie do misiaczków wiec spokojnie - na razie ciesz sie ze jeszcez masz troszke luzu :) bo mały nie biega
 
Do góry