reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dysplazja szyjki macicy - konizacja elektropetlą

Oby tak było, bardzo bym chciała 😃

Też chciałabym wczesną wiosną rodzic, sama jestem z lutego i uważam, że to dobry czas urodzin 😁

Mam na dniach wizytę to dowiem się co i jak bo właśnie odstawiam krążki antykoncepcyjne.

Daj znać jutro co powie lekarz 😊
Hej 😊 jak tam po Twojej wizycie? Miałaś mieć na dniach.. U mnie na dzień dzisiejszy coraz lepiej lekarz pokazał mi co wyciął (ciężko ocenić trochę jak rozdeptana biała żelka Haribo z nadzieniem malinowym) 🤣 i powiedział, że nie było tego dużo ale jednak jak przy takim zabiegu musiał zachować bezpieczny margines. Mamy nadzieję, że wycięte zostało wystarczająco do zdrowej tkanki i ani mm więcej, za 5 tygodni kontrola. Czuję się dobrze, w zasadzie od dziś nie mam krwawień. Jedynie dzisiaj w nocy przebudziłam się, bo trochę przy obracaniu jakby mnie kuło w jajniku, może ten szew ciągnie. No i zaczynają się Stany przed okresowe, wszystko mnie drażni, cycki bolą, brzuch pobolewa 😅 także ch***wo ale stabilnie.
 
reklama
Hej 😊 jak tam po Twojej wizycie? Miałaś mieć na dniach.. U mnie na dzień dzisiejszy coraz lepiej lekarz pokazał mi co wyciął (ciężko ocenić trochę jak rozdeptana biała żelka Haribo z nadzieniem malinowym) 🤣 i powiedział, że nie było tego dużo ale jednak jak przy takim zabiegu musiał zachować bezpieczny margines. Mamy nadzieję, że wycięte zostało wystarczająco do zdrowej tkanki i ani mm więcej, za 5 tygodni kontrola. Czuję się dobrze, w zasadzie od dziś nie mam krwawień. Jedynie dzisiaj w nocy przebudziłam się, bo trochę przy obracaniu jakby mnie kuło w jajniku, może ten szew ciągnie. No i zaczynają się Stany przed okresowe, wszystko mnie drażni, cycki bolą, brzuch pobolewa 😅 także ch***wo ale stabilnie.
Ta moja wizyta to nie aż tak dosłownie na dniach 😃 za tydzień jakoś idę ale w sumie na cytologię i USG bo wizytę po zabiegu miałam i to u dwóch lekarzy.
Na pewno wszystko dobrze zrobili, teraz czekać na wynik histopatologii.
Grunt, że stabilnie 😁
 
Ta moja wizyta to nie aż tak dosłownie na dniach 😃 za tydzień jakoś idę ale w sumie na cytologię i USG bo wizytę po zabiegu miałam i to u dwóch lekarzy.
Na pewno wszystko dobrze zrobili, teraz czekać na wynik histopatologii.
Grunt, że stabilnie 😁
Będę trzymać za Ciebie kciuki 😊💪 ja właśnie dostałam miesiączkę..😒 Mam mieszane uczucia, fajnie że jest, bo wszystko tam w środku ma szansę się odpowiednio zagoić po zabiegu i trochę taka obawa, czy na pewno wszystko zrobili dobrze, czy nic się nie zrosło za bardzo i czy uda mi się zajść w ciąże w kolejnych miesiącach. Mąż mówi, że mam się nie martwić wszystko jest w porządku, że muszę sobie dać szansę wszystko zagoić i uporządkować i że to dopiero początek drogi... 😒 cóż szansa o poród na wiosnę rośnie 😅 tyle dobrego 😄🍀
 
Będę trzymać za Ciebie kciuki 😊💪 ja właśnie dostałam miesiączkę..😒 Mam mieszane uczucia, fajnie że jest, bo wszystko tam w środku ma szansę się odpowiednio zagoić po zabiegu i trochę taka obawa, czy na pewno wszystko zrobili dobrze, czy nic się nie zrosło za bardzo i czy uda mi się zajść w ciąże w kolejnych miesiącach. Mąż mówi, że mam się nie martwić wszystko jest w porządku, że muszę sobie dać szansę wszystko zagoić i uporządkować i że to dopiero początek drogi... 😒 cóż szansa o poród na wiosnę rośnie 😅 tyle dobrego 😄🍀
I dobrze mąż mówi 😊 będzie dobrze. Ja również trochę się boje jak to będzie ale wszystko wyjdzie z czasem.
U nas pierwszy cykl starań, już nie pamiętam jak wyglądał cykl bez antykoncepcji 🙄
Szybko zleci u Ciebie te kilka tygodni do wizyty 😃
 
Hej dziewczyny jaka miałyscie zmianę że była konizacja? Czy udało się Wam zajść w ciążę. Mi wykryli HSIL w ciąży. Teraz byłam na kolposkopii i nadal jest ta zmiana.W cytologii jest lepiej bo LSIL. Pobrali mi wycinki i po okresie mam iść na zabieg. U mnie z druga ciąża to może się nie udać ale ze względu na niewydolność szyjki
 
Hej dziewczyny jaka miałyscie zmianę że była konizacja? Czy udało się Wam zajść w ciążę. Mi wykryli HSIL w ciąży. Teraz byłam na kolposkopii i nadal jest ta zmiana.W cytologii jest lepiej bo LSIL. Pobrali mi wycinki i po okresie mam iść na zabieg. U mnie z druga ciąża to może się nie udać ale ze względu na niewydolność szyjki
Hej, ja miałam CIN 2/CIN 3 i pozytywne HPV, zaszłam w ciążę dosłownie tydzień przed zabiegiem także nikt o tym nie wiedział. Jestem w 29 tyg i wszystko jest okey, okazało się niestety, że na marginesie wciąż są chorobowo zmienione tkanki więc ok 6 tyg po porodzie muszę wrócić na ciąg dalszy tej przykrej historii 😏
 
Ale skąd wiadomo że nie ma zdrowych tkanek na marginesie skoro nie byłaś na zabiegu. Ja też pewnie będę tak mieć bo z opisu kolposkopii tak wynika gruba mozaika wyraźne puncikowanie. To znaczy że po porodzie musisz iść na konizację? Będziesz mieć jeszcze kolposkopie w ciąży?
 
Cześć 😊
Czytałam kilka wypowiedzi apropos operacji konizacji szyjki macicy, za kilka dni czeka mnie ten zabieg i zaczynam się mocno stresować. Czy są dziewczyny, które miały taką operację przed zajściem w ciążę? Chciałabym się dowiedzieć czy były później problemy z szyjką, jak długo byłyście w szpitalu.

Jeden z lekarzy na konsultacji powiedział, że jest wysokie prawdopodobieństwo rozwiązania ciąży przez cesarskie cięcie.
Hej niestety i ja się znalazłam na tym forum. Wczoraj odebrałam wyniki z kolposkopii miałam pobierany wycinek do badań i mam CIN2 z delikatną sugestią od doktora wykonującego kolposkopię o zabiegu jonizacji. Mam 33 lata ani jednej ciąży za sobą a co jest moim wielkim marzeniem w niej być. Jak u Ciebie że staraniami? Jak wyniki? Jak sama operacja?
 
Hej niestety i ja się znalazłam na tym forum. Wczoraj odebrałam wyniki z kolposkopii miałam pobierany wycinek do badań i mam CIN2 z delikatną sugestią od doktora wykonującego kolposkopię o zabiegu jonizacji. Mam 33 lata ani jednej ciąży za sobą a co jest moim wielkim marzeniem w niej być. Jak u Ciebie że staraniami? Jak wyniki? Jak sama operacja?
Na tą chwilę jestem załamana. Jeszcze przed kolposkopią miałam wynik CIN1. Lecz jak wczoraj poczytałam miałam parę objawów CIN2 już wcześniej. Plamienia tydzień przed okresem czy delikatne skurcze po współżyciu. Dziś po pracy pędzę do mojej Pani Doktor z wszystkim co mam a uczucia mam bardzo mieszane. Raz się pocieszam że będzie dobrze a raz jest źle że piszą że w większości przypadkach z CIN1 nie przekształca się w CIN 2 albo i 3 a u mnie wszystko idzie jak zawsze inaczej 😓😓
 
reklama
@doma212507 miałam zabieg dokładnie 9 lutego 2022 😊 tego samego dnia wyszłam do domu, chociaż w szpitalu musiałam się stawić dzień wcześniej bo wpisane było, że to operacja. Sam zabieg super, szybko mnie uśpili więc niewiele wiem, ale po zabiegu przyszla Pani doktor powiedziała co robiła i że pobrała bardzo mały wycinek właśnie z uwagi na to, że nie rodziłam 😃
Po 4-6 tygodniach miałam się pokazać na kontrolę i tak też zrobiłam. U mnie goiło się bardzo ładnie, po **** a 4 tygodniach dostałam takie globulki z kwasem hialuronowym (chyba) na szynka regenerację i później wizyta kontrolna i pozwolenie na staranie się o dziecko. W ciążę zaszłam w kwietniu, niestety nie udało się donosić. W lipcu zaszłam po raz kolejny i obecnie 14 tydzień skończony 😊

Sama konizacja elektropetla nie jest straszna, kwestia tego jak dużo trzeba wyciąć ta pętla bo jeśli zmiana nie jest duża to i szyjka będzie później w bardzo dobrej kondycji 🙂 im szybciej zdecydujecie z lekarzem o zabiegu tym lepiej. Po samej konizacji trzeba się oszczędzać, nie dźwigać, nie ćwiczyć i nie współżyć ok 6 tygodni
 
Do góry