reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Drugi miesiąc roku mamy, drugie kreski wysikamy! 🤰🍾🥂

reklama
9/10 dpo wyznaczonej testami, pik miałam 12.02
Więc wszystko jasne... u mnie wyznaczona ovu 13 lub 14 a nawet 15 wg flo ale wprowadzilam + w ovulacyjnym i na 14.02 mi ovu wyznaczylo, czyli 8 dni po. A więc ja 2 dni po tobie moge dopiero wysikać pozytyw... grunt to optymizm 😁✊✊🍀💚🦋
Aaaa pik niedoczytałam, no to u mnie bylby 12.02 wyznaczony przez premom i 9 dni po jestem... wg flo tylko wariacja, ze 15.02 ovu ale poprawiłam to.
 
Ostatnia edycja:
A ja nie mam zadnych objawów poza bolem piersi, ktore czuję tak jak w poprzednich cyklach nie czułam i jestem mokra jak w dni płodne - więc ten cień z wczoraj rana mnie rozbudził w nadziei, ale nie skreslam nic bo 8 czy 9 dni po to jeszcze wcześnie 🍀💚

No właśnie
Jedne mają objawy i wychodzi wszystko szybciej inne pozniej
Takze czekamy :)
 
Ja mam prośbę dziewczyny, bardzo ciężko mi jest zinterpretować moje owulaczki🤔
Może którejś z większym doświadczeniem rzuci się w oczy kiedy było te słynne PIK 🙈
Ja tez obstawiam 13 dc, chociaż u ciebie one są wszystkie dość mocne. Może to kwestia tego że już są mega wyschnięte.
Polecam ściągniecie sobie apki premom - tam mozesz wrzucać fotki i apka sama ci wyznaczy peak wśród najmocniejszych testów.
 
Wgl laski orientujecie się czy jeśli jestem w ciąży a konczy mi się umowa niestety za tydzień, wiec nie będę po 12tc zeby pracodawca mi z automatu przedłużył umowę do dnia porodu ( chyba, ze wykaże się życzliwością w co wątpię ) to po ostatni zatrudnienia w ciągu 14 dni mogę iść na l4 będąc w ciąży ? Wiem, ze po ustaniu zatrudnienia każda osoba pracująca ma do tego prawo jeśli w ciągu 14 dni od ustania stosunku pracy wystąpi choroba, ale nie wiem czy to się tyczy również ciąży. Niestety w firmie której pracuje aktualnie jest dość spory kryzys i przedłużają umowy albo na rok albo na miesiąc - zależy jak leży i jaki kierownik ma dzień po prostu 🤷‍♀️
Boje się, ze przedłuża mi tylko na miesiąc umowę a wtedy dalej nie będę po 12tc niestety :( i nie wiem czy będę mogła iść na chorobowe po skończeniu umowy czy nie :( orientuje się któraś z was ?
Pracuje na produkcji w drukarni z farbami, także l4 jest nie do wykluczenia niestety.
Ciężki temat, ogólnie nie wiem jak w Twojej firmie to wygląda, u nas korpo to tam nikt nie bawi się w sprawdzanie na jakim etapie jest ciąża i przedłużają do dnia porodu, podobno dużo tak firm działa, ale to pewnie większych, nie wiem jak to funkcjonuje w mniejszych.
 
Ciężki temat, ogólnie nie wiem jak w Twojej firmie to wygląda, u nas korpo to tam nikt nie bawi się w sprawdzanie na jakim etapie jest ciąża i przedłużają do dnia porodu, podobno dużo tak firm działa, ale to pewnie większych, nie wiem jak to funkcjonuje w mniejszych.
Nasza firma zatrudnia koło 400 osób aktualnie wiec wydaje mi się już raczej duża firma, ale nie wiem ciężko stwierdzić. Jeśli przyniosę l4 od lekarza to będą wiedzieć który to tydzień ciąży, troszkę mnie to martwi, bo jednak zostałabym później bez macierzyńskiego :( ale tez zastanawia mnie wlasnie kwestia tego czy nawet jak się umowa skończy to mogę iść na to chorobowe
 
Nasza firma zatrudnia koło 400 osób aktualnie wiec wydaje mi się już raczej duża firma, ale nie wiem ciężko stwierdzić. Jeśli przyniosę l4 od lekarza to będą wiedzieć który to tydzień ciąży, troszkę mnie to martwi, bo jednak zostałabym później bez macierzyńskiego :( ale tez zastanawia mnie wlasnie kwestia tego czy nawet jak się umowa skończy to mogę iść na to chorobowe
Na l4 nie ma takiej informacji i powiem szczerze nie wiem na jakiej podstawie w ogóle pracodawca może uzyskać taka informacje.
 
Ja tez obstawiam 13 dc, chociaż u ciebie one są wszystkie dość mocne. Może to kwestia tego że już są mega wyschnięte.
Polecam ściągniecie sobie apki premom - tam mozesz wrzucać fotki i apka sama ci wyznaczy peak wśród najmocniejszych testów.
Kurcze właśnie „po wyschnięciu” są takie same jak były na początku czyli dość mocne przez te 3dni.
No właśnie jak nadrabiam te fora to już widziałam, że sporo dziewczyn z tego korzysta. Chyba muszę zacząć 😄
Dzięki za odpowiedź💁🏻‍♀️
 
reklama
Nasza firma zatrudnia koło 400 osób aktualnie wiec wydaje mi się już raczej duża firma, ale nie wiem ciężko stwierdzić. Jeśli przyniosę l4 od lekarza to będą wiedzieć który to tydzień ciąży, troszkę mnie to martwi, bo jednak zostałabym później bez macierzyńskiego :( ale tez zastanawia mnie wlasnie kwestia tego czy nawet jak się umowa skończy to mogę iść na to chorobowe

Wedlug mnie powinni przedłużyć do dnia porodu (ja tak miałam)
 
Do góry