reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drugi miesiąc roku mamy, drugie kreski wysikamy! 🤰🍾🥂

Aaa byłam na TK i jest złamana ta kość lodeczkowata, drętwieje mi strasznie kciuk 🤦‍♀️ Jadę dziś do ortopedy i zobaczymy co poradzi.. Dostaje już do głowy w domu z ta ręka 🤣 aż se kupiłam książkę mamy ginekolog o ciąży i czytam.. ale z 500 stron zrobiłam już 200 w jeden dzień xD polecajcie jakieś fajne książki haha bo zaraz mi się Netflix skończy 🤣
ja teraz czytam tę serię😅 ogólnie lubię styl pisania Mroza bo dobrze mi się to czyta. No i kocham kryminały. Co do fabuły to możesz się czuć jakbyś o własnym podwórku bo akcja zaczyna się w górach 😉
 

Załączniki

  • IMG_7429.jpeg
    IMG_7429.jpeg
    125,2 KB · Wyświetleń: 50
reklama
Wgl laski orientujecie się czy jeśli jestem w ciąży a konczy mi się umowa niestety za tydzień, wiec nie będę po 12tc zeby pracodawca mi z automatu przedłużył umowę do dnia porodu ( chyba, ze wykaże się życzliwością w co wątpię ) to po ostatni zatrudnienia w ciągu 14 dni mogę iść na l4 będąc w ciąży ? Wiem, ze po ustaniu zatrudnienia każda osoba pracująca ma do tego prawo jeśli w ciągu 14 dni od ustania stosunku pracy wystąpi choroba, ale nie wiem czy to się tyczy również ciąży. Niestety w firmie której pracuje aktualnie jest dość spory kryzys i przedłużają umowy albo na rok albo na miesiąc - zależy jak leży i jaki kierownik ma dzień po prostu 🤷‍♀️
Boje się, ze przedłuża mi tylko na miesiąc umowę a wtedy dalej nie będę po 12tc niestety :( i nie wiem czy będę mogła iść na chorobowe po skończeniu umowy czy nie :( orientuje się któraś z was ?
Pracuje na produkcji w drukarni z farbami, także l4 jest nie do wykluczenia niestety.
Hm… ciężko temat faktycznie, ale pewnie do rozwiązania jak każdy.
Na obecnym etapie ciąży żaden lekarz nie wystawi Ci karty ciąży a tym samym zwolnienia z kodem B.
Po ustaniu stosunku pracy możesz dostać zwolnienie, ale technicznie to trzeba by się poradzić jakiejś kadrowej.
Policz kiedy minie 84dni ciąży to pierwsze (to jest 12 tygodni ciąży), lekarz wystawia zaświadczenie o tygodniu ciąży.
Co można zrobić i co ja bym zrobiła? Zobaczyła, czy mi przedłuża umowę, ale chciała mieć to info na dzień przed końcem. Jeśli bym dostała, ze tak, to luz, to bym pewnie dalej pracowała, jeśli się okaże ze nie, to ostatniego dnia poszła do lekarza najlepiej zapisała się i do internisty i do ginekologa, powiedziała jak wyglada sprawa, ze koniec umowy to i tamto, wzięła zwolnienie na 80% i ustaliła z ginekologiem, kiedy wystawi kartę ciąży i wzięła z kodem B. Tak można w ciąży łącznie ciągnąć 270dni, nawet jeśli pierwsze zwolnienie czy kilka pierwszych nie było ciążowych
 
Cześć dziewczyny :)
@LadyCaro dziś wizyta? Dobrze pamietam?
Czekam na relację po :)
❤️
Mamy podchodzić do inseminacji, jeśli biopsja bedzie czysta i wyniki nasienia męża w miare zadowalajce. Androlog 14.03 i pewnie zleci badania,potem z wynikami 24.04 mamy wizytę w poradni leczenia niepłodności i jak bedzie okej, to zaczniemy przygotowania do inseminacji.
Do tego dzis 8dc,endo 7mm, pecherzyk na prawym 15mm a na lewym 11mm.
 
❤️
Mamy podchodzić do inseminacji, jeśli biopsja bedzie czysta i wyniki nasienia męża w miare zadowalajce. Androlog 14.03 i pewnie zleci badania,potem z wynikami 24.04 mamy wizytę w poradni leczenia niepłodności i jak bedzie okej, to zaczniemy przygotowania do inseminacji.
Do tego dzis 8dc,endo 7mm, pecherzyk na prawym 15mm a na lewym 11mm.
Super 💪 to bardzo dobre wieści i jaki ładny już pęcherzyk w 8dc 😍
 
reklama
Do góry