reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Druga ciąża po cc

Dziewczyny, pytanie (bo Wy zawsze wszystko wiecie 😄).

Jaka jest w końcu rekomendacja co do odstępu między cc a zajściem w kolejną ciążę. Moj gin powiedział mi 1 rok od porodu do momentu zajścia w kolejną ciążę. Gdzieś słyszałam, że dwa lata, tu znowu czytam co napisała @olka11135 i 18 miesięcy od porodu do porodu. Akurat i tak wczesniej nie planuje, ale po prostu chciałabym wiedzieć jak to w końcu jest.

Czy to raczej jeszcze kwestia indywidualna?
 
reklama
U mnie lekarz po połogu powiedział, że już można się starać.
Jeśli nie było pionowego/awaryjnego cięcia, to nie ma przeciwwskazań. Ale nie wiem czy to nowe zalecenia, bo to było 12 lat temu 🤷‍♀️
 
Z tego co wiem, to kwestia indywidualna. Ja zaszłam dziewięć miesięcy po porodzie i nie było żadnych problemów - ale na mnie się goi jak na psie. Każdy przypadek warto jednak skonsultować :)
 
U mnie lekarz po połogu powiedział, że już można się starać.
Jeśli nie było pionowego/awaryjnego cięcia, to nie ma przeciwwskazań. Ale nie wiem czy to nowe zalecenia, bo to było 12 lat temu 🤷‍♀️
O kurcze. W życiu bym się nie spodziewała...

W każdym razie dzięki za odpowiedzi dziewczyny.
 
Moje pierwsze dziecko ważyło 4,5 kg i miało wielką głowę,.na oddziale wyglądał jak odchowane 3 miesięczne niemowlę po porodzie. Mierzyli mi miednicę itd. Plus dostałam atak kolki nerkowej. Mam obawy czy dałabym radę urodzić dziecko 4 kg i czy to bezpieczne.
 
Absolutnie Cię rozumiem i szczerze współczuję 🤗 W normalnym kraju to byłaby Twoja decyzja, ale nie żyjemy w normalnym kraju :(
 
reklama
Witam chciałam zapytać jak to jest prawnie. Około 3 lata temu miałam poród poprzez CC z uwagi na makrosomoe.II stopnia, czy gdybym teraz była w ciąży miałbym prawo wyboru? Jak chce rodzic? Czy lekarz może zmusić do porodu naturalnego czy są jakieś przeciwwskazania zdrowotne? Ryzyko po takim czasie ?
Ja pierwszy i drugi poród miałam przez CC Moja lekarka powiedziała, że z reguły jest tak że po pierwszym CC drugie też jest cięciem wczesniej planowanym. Różnie może być z tobą w większości zależy to od lekarzy w szpitalu ... większość boi się żeby pacjentka rodziła, bo może przy skurczach zacząć pękać macica, więc ja uważam że będziesz miała cesarkę.
 
Do góry