reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Druga ciąża po cc

Ja pierwszy i drugi poród miałam przez CC Moja lekarka powiedziała, że z reguły jest tak że po pierwszym CC drugie też jest cięciem wczesniej planowanym. Różnie może być z tobą w większości zależy to od lekarzy w szpitalu ... większość boi się żeby pacjentka rodziła, bo może przy skurczach zacząć pękać macica, więc ja uważam że będziesz miała cesarkę.
Dziękuję za odpowiedź , właśnie tutaj otrzymałam odpowiedź że jednak jest ryzyko...
 
reklama
Jakiś czas temu nie aż tak odległy zmieniły się przepisy. Jeśli od cc upłynęło 18 m-cy, to należy podjąć próbę sn. Także moim zdaniem - jeśli nie masz obecnie wskazań - to szykuj się na sn.

Jak ja rodziłam 10 lat temu - to mi lekarka powiedziała, że nie może mi odmówić cc.
 
Jest ryzyko, bo szpitalom brakuje pieniędzy i anestezjologów, więc tną koszty. Kobieta i dziecko vs. pieniądze? Dla nich wybór jest jasny. Najgorsze jest to, że rozmowa z ordynatorem, jeśli jest człowiekiem, też nie da stuprocentowej gwarancji, bo decyzja zależy od tego, który będzie na dyżurze. Z kolei jeśli kobieta chce spróbować vbac, to dla nich męczące i niewygodne, bo trzeba więcej uwagi poświęcić takiej kobiecie, więc najłatwiej dać na CC. Wszystko zależy od tego jakie mają w szpitalu nastawienie, ale tak jak mówię - przede wszystkim od tego, kto jest na dyżurze.
 
Ja tylko dodam, ze zorientuj sie w szpitalu, czy pozwalaja na porod SN po CC - tam, gdzie rodzilam nie bylo opcji 🤷🏼‍♀️ Nie wiem, czy to zgodne z prawem i jak to tlumaczono, ale odsylano taka pacjentke do innego szpitala.
Ile ja bym dała,żeby trafić do takiego szpitala 🤭 kompletnie nie chce rodzic sn a w moim szpitalu właśnie naciskają na to :/
 
Ja pierwszy i drugi poród miałam przez CC Moja lekarka powiedziała, że z reguły jest tak że po pierwszym CC drugie też jest cięciem wczesniej planowanym. Różnie może być z tobą w większości zależy to od lekarzy w szpitalu ... większość boi się żeby pacjentka rodziła, bo może przy skurczach zacząć pękać macica, więc ja uważam że będziesz miała cesarkę.

4 lata po cięciu nikt nie proponował mi planowanego cięcia.
Tym bardziej teraz po 12 latach od cięcia też nikt planowanego cięcia nie planuje.

Wszystko w 5 różnych szpitalach w Warszawie. Obecnie nawet w prywatnym Medicover musisz mieć skierowanie od lekarza specjalisty na cesarskie cięcie.

Edit. Dodam, że jak miałam to pierwsze cięcie w 2011 roku to razem ze mną na IP była Pani, która była 10 lat po cięciu i liczyła na kolejne - a lekarz powiedział - ale zaraz, zaraz z jakiej paki. Przerażenia na jej twarzy nie zapomnę do końca życia - więc nie wiem czy warto się zdać na "z reguły"
 
To prawda zależy na kogo.sie trafi ale jeżeli drugie dziecko będzie również duże a zazwyczaj chyba jest albo i większe to jednak też może być u mnie makrosomia
 
To prawda zależy na kogo.sie trafi ale jeżeli drugie dziecko będzie również duże a zazwyczaj chyba jest albo i większe to jednak też może być u mnie makrosomia

Tylko, że to już jest wskazanie :) wiadomo, że jak masz mieć dziecko 5kg to nikt nie zaleci prób SN nawet jak to pierwsze dziecko (no chyba, że chcesz) albo będzie ułożone miednicowo - a rozumiem, że Twoje pytanie dotyczyło jednak braku wskazań ;)
 
Najgorsze jest właśnie to o czym piszecie " widzi mi się lekarza " a także sprzet i jego umiejętności. W 1 ciąży trafiłam na beznadziejna lekarkę, gdyby to ona była na dyrzuze to zapewne kazałaby mi rodzic naturalnie, pomyliła się w wadze dziecka ok 1 kg! Natomiast ....miałam szczęście że trafiłam na inna lekarkę...która dobrze oszacowała wymiary i podjęła OD RAZU decyzję k cięciu, nie chce wiedzieć jakby się to mogło.skonczyc źle 🫣
 
Tylko, że to już jest wskazanie :) wiadomo, że jak masz mieć dziecko 5kg to nikt nie zaleci prób SN nawet jak to pierwsze dziecko (no chyba, że chcesz) albo będzie ułożone miednicowo - a rozumiem, że Twoje pytanie dotyczyło jednak braku wskazań ;)
W 1 ciąży też bym mogła mieć próbę porodu naturalnego ....bo są tacy chorzy doktorzy , pomimo wagi dziecka....tylko teraz po cc zastanawiam się właśnie czy gdyby dziecko również miało 4 kg kazali by próbować ...bo wydaje mi się zdrowotnie to jako duże ryzyko
 
reklama
Do góry