reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

reklama
co to jest ciemieniucha czy jakoś tak?:eek: to na głowie się robi...łuszczy się skóra ?..tak wywnioskowałam z Waszych postów....hmmm....a moi chłopcy nic takiego nie mają....
 
Mój maluch nadal bez kupki, to juz 5 dzień, woda i herbatka koperkowa jak narazie nie pomagaja!!! Dzisiaj była u nas polożna, ma się skontaktować z lekarzem, co jest zgrane, mozliwe,że problem tkwi w tym,ze mam mniej mleczka, mały się tak nie najada jak wcześniej, i wszystko trawi, ale i tak powinien zrobic kupke, więc jest problem...... no i ten brak pokarmu, kurcze, nie wiem co robic, chciała bym go karmić cyckiem tak długo jak się da, nie wiem co się stało, bo nie zmieniłam diety, wszystko jest po staremu.
 
MARGOLIS ja nie wiem czy to tak zdrowo?! poozna mówi ze góra 4-5 dni, dziwi mnie, że to tak się szybko zmieniło, jak by nożem uciął, z dnia na dzień, i do tego ten spadek pokarmu, to mnie tez martwi....
 
Miśka u dzieci karmionych piersią może tak być! A to, że sie nie najada to można prawdzi.c na wadze bo jak przybiera to jest ok. A położnych środowiskowych nie słuchaj bo moja mi nagadała, że mam być na specjalnej diecie tak na wszelki wypadek, a teraz jak byłam u lekarki od laktacji to mi powiedział, że mam szamać wszystko! Kazała mi sobie zrobić jajecznicę ze szczypiorkiem albo pochłonąć golonkę i jeść czosnek ( bo działa bakteriobójczo) :szok: A wszelkie diety eliminacyjne to tylko jak się coś dzieje i to pod okiem lekarza. no i jem normalnie i jest ok, tyle, że ja piję tą herbatke hipa o której już pisałam. Ona nie jest koperkowa tylko "poprawiająca trawienie", tak się nazywa no i Aniela sadzi po niej kupy, że hej!
A co do tego, że masz mało pokarmu to tez normalne tak się zdaża, taka odwrotność nawału ale to przechodzi trzeba tylko często przystawiać dziecko i odciągać laktatorem nawet na pusto (czyli jak nic nie leci to mimo wszystko stymulować)...
Kurcze teraz to ja jestem ekspert od laktacji...:confused:
 
reklama
Misiu nie lekceważ nie robiebnia kupki u synka. Mialam podobny problem z corką. Niby też mnie uspakajano aby sie nie przejmowała bo dziecko karmione piersią tak ma ale to jest bardzo niezdrowe. W tej chwili Zuzia ma 4 lata i zaparcia nawykowe. Jej jelito grube jest tak duże jak u doroslego człowieka a wsztstko przez zbyt długie przebywanie i rozpychanie sie kału. Kupki sa u niej raz na 3-4 dni i to też na lekach - nie doprowadz do tego swojego dziecka, my walczymy o każde wypróznienie.
U Neli też były 3 dni bez kupki i podałam jej dużą ilosć picia mimoze te na piersi sienie dopaja, teraz staram sie aby dziennie wypijala conajmniej 80 a jak sie da to i 100 herbatki - jak na razie przemiennie koperkowej i rumiankowej.
 
Do góry