reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

reklama
Agus,smaruj mu po kapieli glowke oliwka lub parafina,odczekaj pol godzinki i wyczesuj mu szczotka. Tylko nie taka mieciutka - troszke ostrzejsza. Jesli pojawila sie tez na brewkach,to rowniez smaruj,ale scieraj pieluszka. :-)
 
tylko po kąpieli?? bo ja tak przez cały dzień robię, zę mu smaruję linomagiem ( nie wiem czy dobrze ale tłusty jest) i zczesuję właśnie po jakims czasie.. ale mam wrażenie, że mimo iz łuski schodzą to jakieś drobne ( naprawdę mikroskopowe) ranki mu się porobiły.. może za często go czeszę .. ( a włosów to on nie ma więc czesanie to za duże słowo:D )
 
Wlasnie po kapieli,bo wtedy skora jest miekka i jest mniejsze ryzyko wystapienia podraznienia. :-) No,a oliwka czy tam parafina sa tlusciejsze. ;-)
 
Na ciemieniuchę oliwka najlepsza.Najlepiej nasmaruj główkę na parę godzin żeby dobrze się namoczyło a potem tyle ile się da wyczesać .Ja to robiłam grzebykiem .Igorek miał długo ciemieniuchę , zaczynała mu się robić jak miał trzy tygodnie i dopiero niedawno uporaliśmy się z nią ostatecznie:tak:
 
AGA MAZURY poczekaj jesio z tym oczkiem; oczywiscie czysc kiedy tylko sobie o nim przypomnisz; mojemu od samego poczatku oko ropialo strasznie; a teraz od 3 dni spokoj; jak sobie pomysle o przekluwaniu kanalika to mi wlosy dęba stają; walcz ile wlezie; ciemieniucha u mojego sie pojawila dopiero teraz; a ze wlosow to on ma wiec ja wyczesuje ją grzebieniem dla niemowlat; wogole tą szczotką do wlosow to u niego se moge po czole pojezdzic; dawno mnie nie bylo ale wracam powoli :D
 
agamamani a jesteś przekonana, że to tylko ciemieniucha - podobnie objawia się atopowe zapalenie skóry (AZS) - czy Franek nie ma zmian łuszczącej skórki na uszkach i za uszkami?
a na ciemieniuchę to mi ciocie radziły na pól godzinki przed kąpankiem posmarowac główkę masłem :szok: i potem umyć dobrze główkę i podobno miało elegancko schodzić. Ja tego nie stosowałam bo u nas okazało się (u Krzysia), że jest to ASZ i mielismy specjalną maść robioną i pomogło.
 
My tez walczylismy z ciemieniuszka u Oliwki. I najp[ierw na kilka godzin przed kapiela smarowalam jej glowke oliwka, przed sama kapiela gdy te luski zmiekly wyczesywalam, pozniej porzadnie mylam glowke mydelkiem i dobrze splukiwalam a po kapieli znowu czesanie. I tak kilka dni przed kapiela i nie ma sladu po ciemieniuszce :-) Wyczytalam to w "Mam dziecko" :tak:
 
AGA MAZURY poczekaj jesio z tym oczkiem; oczywiscie czysc kiedy tylko sobie o nim przypomnisz; mojemu od samego poczatku oko ropialo strasznie; a teraz od 3 dni spokoj; jak sobie pomysle o przekluwaniu kanalika to mi wlosy dęba stają; walcz ile wlezie; ciemieniucha u mojego sie pojawila dopiero teraz; a ze wlosow to on ma wiec ja wyczesuje ją grzebieniem dla niemowlat; wogole tą szczotką do wlosow to u niego se moge po czole pojezdzic; dawno mnie nie bylo ale wracam powoli :D
Dzikusko teraz nie przekłuwa sie kanalików, a w każdym razie nie u tak maleńkich dzieci;-) .A ja bym właśnie Aga na Twoim miejscu nie czekała z pójściem do lekarza bo ropka sama na pewno nie zniknie. Nas niby tez pediatra wysyłał do okulisty, ale pojechalismy po prostu do innego pediatry i wystarczyły drugie kropelki z antybiotykiem.
 
reklama
Co do ciemieniuchy, ja Ali po prostu wyskrobywałam paznokciami, bo jak ją karmiłam to sie nie mogłam opanować, zeby jej nie zagrzebac we włoskach jak widziałam co tam ma na główce:tak: :-D , trochę wyskrobałam, trochę wyczesałam i przeszło, w sumie to miała ją może z miesiąc. O oliwce słyszałam, ale nie stosowałam.;-)
 
Do góry