reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

Dziewczyny nie wiem czy jak mała ma katarek to mogę ją kąpać i czy można wyjść na spacer ??:sorry2:
 
reklama
Mycha12, z tego co wiem, katarek nie jest przeciwskazaniem do spacerkow i kapieli, czytalam cos na ten temat w czasopismach. Mysle, ze jak nie jest byt wietrznie to spokojnie mozesz wchodzic z corcia na spacerki, a na powierzu bedzie jej nawet latwiej oddychac.


Odnosnie barnia lapek do buzi i slinienia sie czytalam, ze to jak najbardziej normalne w wieku naszych dzieci! Dzieci badaja ustami wszystko a zaczynaja od swoich raczek:-D Jedyny problem to taki, ze dzieci produkuja teraz wiecej sliny a nie potrafia jej dobrze polykac i albo sie cale slinia co widac po ubrankach albo moga sie troche dlawic-zauwazylam to ostatnio u mojego syncia:tak:
 
U nas pupa naszczęście już sie zagoiła (chyba przyzwyczaiła się to tych Pampersów 2 :tak: ), katarku nie ma a i krostki z buzi pozchodziły :-) .

Mija Ola tez chyba ze trzy razy miała tak, że w czasie snu zaczęła bardzo głosno i intensywnie płakać - myslę, że to może być ból brzuszka :-( .

A ja zauważyłam, że jak nakarmie Olę wtedy kiedy ja kłade się spać, tak ok 23-24 to budzi mi śie na następne karmienie ok. 3, a jak dostanie cycusia po kompaniu ok 21 to przesypia aż do 4-5.

U nas też naszczęście nie trzeba bujać Oli do spania :-) - usypia sama ze smoczkiem i pieluszką przy buzi:tak: .
 
My dzisiaj rozpoczęlismy naukę samodzielnego zasypiania w łóżeczku, ale jak na razie coś kiepsko to idzie.:-(
 
Franek na szczęście zasypia gdzie popadnie a w łóżęczku najchętniej.. to jedyne miejsce gdzie mu siostra nie przeszkadza :D

coś wam powiem.. FRANKOwi rosną ZĘBY.. karmiąc go wczoraj wieczorem poczułam małe igiełki na piersi i popatrzyłam na dziąsełka.. i na dole widac jużte dwie perełeczki.. zaczyna się jazdeczka..
 
No no szybciutko te ząbki rosną:tak: Igor też ślini się na maxa,po prostu łapek od buzi nie idzie mu oderwać:-)
 
Nelce do spania to też wystarcza tylko smoczek i pieluszka tylko że jak śpi to lubi mieć główkę tylko w jedną strone polozoną - na lewą.

Gratulujemy Franusiowi zabków - bardzo szybciutko mu idą, oby tylko jak najmniej bolesne było to wyżynanie
 
A my zaraz spadamy na kontrolę do lekarza. Pediatra kazała mi przyjść przed weekendem zeby sprawdzić czy ten katarek przechodzi. Co do kąpieli i spacerków to tak - w środę jak byłam z małą u lekarza to wieczorem ją okąpałam. Wczoraj z kolei wyszłam z nią na dosłownie 20 min spacer do sklepu i z powrotem, bo pogoda była wczoraj taka ładna było chyba z 16 stopni wiec stwierdziłam że słoneczko jej dobrze zrobi nie?? i przewietrzy się. Mąż jednak mi zadzwonił i kazał wraCAć, bo teściowa mu powiedziała, że absolutnie nie można wychodzić z dzieckiem jak mam katar.:sorry2: hmmm

Wczoraj wieczorem już jej nie kąpałam tylko obmyłam całe ciałko myjką, bo po całym dniu ta pupa się strasznie klei po używaniu tych wszystkich chusteczek i oliwek:crazy: Dzisiaj zapytam lekarki co ona sądzi na temat spacerków i kąpieli podczas gdy dziecko mam katarek:tak:

 
reklama
No,no,Franiu;-) nie podgryzaj tylko mamusinej cycolki;-)
Moje sloneczko niestety najchętniej zasypia na rączkach i tylko w nocy nie ma problemu z zasypianiem,bo je i zasypia,no chyba,że mcza go pierdki to wtedy przechlapane.
Dziś znowu molestowałam go smoczkiem i zasnął,wprawdzie tylko na 40 minut,ale i tak sukces,że sam w łózeczku ze smoczuniem.
A piąstki też mu wybitnie smakują:-D
 
Do góry