reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

Halo, jest tam kto? Pluszacze jak tam Twoja spuchnięta noga? Bliźniak odkryłaś od czego ta wysypka jest? czy już może minęła. Trina witaj w klubie niewyspanych. Kiedyś to tylko głowę do poduszki przyłożyłam i spałam, a teraz co wstanę na siusiu to usnąć nie mogę, a do tego Piotruś nie przepada, jak leżę na boku, a przecież na plecach nie można, więc muszę tak pomiędzy się układać, bo się wierci.
Dziś zachciało mi się kawy i cierpię już pół dnia, serce mi kołacze, że szok, nie mogę się wyciszyć. Nawet ciasto upiekłam, tyle energii dostałam. A brzusio jak twardniał tak twardnieje, na razie magnez nie chce pomóc.
 
reklama
galwaygirl nie mam pojęcia, a u lekarza nie byłam bo daty pomyliłam i następna wizytę umówiłam na przyszłą środę więc na pewno dam znac. Czytałam na necie że to moga byc przebarwienia i że to normalne. Ale mam nadzieję że to chwilowe i minie. Nie narzekam na swoją skórę i wolę nie miec z nią problemów :-) A gdyby się okazało że to przebarwienia to słyszałam że nie znikają tak strasznie łatwo
 
Galwaygirl ciezkie pytanie powiem tak z jednej spuchnietej nogi przesszlo mi na cale cialo i wieczorami puchne jak paczek choc niecodziennie nierobilam zdjec spuchnietych nog bo sie zabardzo wstydze,procz tego mialam dzis okaje poczuc pierwszy raz co to zgaga jedno wielkie licho ,a wy jak sie czujecie dziewczynkiiii ?
 
Bliźniak, to spytaj koniecznie w środę, może można zmniejszyć skalę tych odbarwień, jakieś wapno, czy jakieś witaminy?
Pluszacze myślisz, że to już ten czas na zatrzymywanie wody w organizmie? Co to będzie w styczniu biedaczku :/ Podobno picie większej ilości wody pomaga, bo zmuszasz nerki do pracy. Miałaś kiedyś problemy z pracą nerek?
Zdróweczka dziewczyny.
Mi już serce się uspokoiło, ale myślałam, że zemdleję dzisiaj, tak waliło, że aż mi się słabo robiło i do tego brzuszek twardniał strasznie często. Mąż jutro wyjeżdża i powiedział, że zabiera kluczyki od samochodu, bo boi się, że coś mnie złapie na drodze!!! Kolejny dzień w samotności jutro mnie czeka. Dobrze że choć Piotruś daje znać o sobie od czasu do czasu...
 
Galwaygirl kochana no wiem dziwne to troche choc polozna mowila ze jest to normalne choc tu w angli duzo zeczy dla nich jest normalnych ,moja mama przez skypa kazala tez mi pic duzo wody wiec to robie jak bedzie gorzej to pojde do polskiegogo gina prywatnie,a apropo tej samotnosci to jak ci tak smutno to lacze sie z toba w duchu bo ja tez samotnaaaaa buziakiiiiiiiii
 
Dziewczynki tak się zastanawiam bo częśto piszecie teraz o tym twardnieniu brzucha.Jakie to uczucie co się dokładnie z nim dzieje.Bo ja chyba tego nie mam,albo poprostu nie wiem że to właśnie twardnienie.Zastanawiam się nad tym...
bliznak - wiesz ja w pracy miałam koleżankę która wróciła do pracy po wychowawczym czy jakoś tak.W każdym razie nie było jej chyba ok 2 lat.I jak ją zobaczyłam po raz pierwszy to właśnie na środku czoła miała takie naprawdę duże przebarwienie,coś wielkości średniego jajka tak mniej więcej.Potem powiedziała mi że dorobiła się tego w ciąży i nie może tego usunąć a po porodzie już dosyć dawno była.Mówiłą żę chodzi do dermatologa i smaruje specjalną maścią rozjaśniającą i mówi że trochę pomaga choć po woli bardzo.Ale może to nie wcale to masz.Najlepiej poprostu zapytaj lekarza to spokojniejsza będziesz:)
 
Cyśka mi jak twardnieje brzuch... to wiesz, jest twardszy niż zwykle, jakby skóry było na brzuchu za mało, wszystko takie naciągnięte. Wiadomo, że brzuchy są teraz coraz większe. Ale właśnie się obmacuję ;-) żeby Ci to opisać. Teraz mam brzuch taki bardziej plastyczny, mogę z wierzchu pouginać skórę i to, co bezpośrednio pod nią, daję radę namierzyć wielkość macicy, brzuch taki w miare miękki, uginający się, przelewający. A jak się napina, to takich testów się nie da zrobić. To takie uczucie "za ciasno mi w mojej skórze", mam wrażenie, że zaraz pęknie mi coś, brzuch jest nieprzyjemnie napięty. Teraz w miarę dobrze się czuję, więc nie opiszę Ci tego dokładnie na bieżąco. Ale to mniej więcej tak wygląda i tak się czuję wtedy :tak: Staram się wtedy położyć lub choć rozłożyć na krześle. Rzadko nie przechodzi po takim odpoczynku :) ale jak nie przechodzi, to no-spa w wyjątkowych sytuacjach.
 
dzięki geniusia - teraz mam taki plastyczny normalnie,ale będę go bardziej obserwować.A swoją drogą to ja jeszcze anie razu w ciąży nospy nie brałam.
 
reklama
Trina79 powiem tak jak bylam u poloznej mierzyla mi cisnienie to mowila ze ok ze nie mam sie czym martwic ale jutro sprobuje moze zadzwonic o niej i sie jeszcze dopytac czy moze byc to zatrucie ciazowe choc niedopuszczam do siebie tej mysliiiiiiiiii musi byc dobrzeeeee
 
Do góry