reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

reklama
Dziewczyny mnie jak czasem boli żołądek lub np. tak uciska jakby ktoś kamień położył, to pomaga mi siemię lniane. Szybko po nim przechodzi. Mdłości wczoraj miałam cały dzień, nie wiem od czego, na mdłości jak dla mnie rewelacyjny jest imbir (parę plasterków wrzucam do wody lub do herbaty i piję). Tym to akurat się nie przejmuję, gdzieś czytałam, że mdłości pod koniec ciąży czasami wracają. Z jedzeniem ostatnio się pilnuję żeby na raz nie najeść się za dużo bo później mam zgagę murowaną i brzuch 2xtaki jak rano. W ogóle gdzieś od tygodnia to codziennie mam zgagę zwłaszcza wieczorem :wściekła/y:
 
na razie to tak mnie w jelitach jakby boli, jak czasem zjadłam coś bardzo ciężko strawnego, ale nie przypominam sobie żebym teraz coś takiego jadła, może to te mandarynki:( na razie mdłości nie ma, ale boli mnie brzuch na samej górze:( nic nie mogę teraz zjeść, a w łazience byłam już ze 3 razy od rana:/ i czuję się jakbym wymiotowała a to mi się jeszcze dziś nie zdarzyło :(
 
Nie wiem gdzie podpiąć moje zapytanie. Zastanawiam się czym najlepiej smarować brzuch?Czy wystarczą zwykłe balsamy i oliwki, czy raczej pokusić się o wydanie większego grosza i kupić te przeznaczone dla kobiet w ciąży?A co Wyb stosujecie?Czym nawilżacie swoje brzuszki?
 
ja uzywam vichy, w pierwszej ciazy nic nie stosowalam i mam bardzo duzo na brzuchu.
Zdania sa podzielone, jedne mowia zeby smarowac, inne ze to chyba genetycznie uwarunkowane jest. Tego na 100% nikt niestety Ci nie powie.
 
No właśnie. Na pewno duże znaczenie ma dziedziczność, ale naturę zawsze można wspomóc. Tylko czym? Czy zwykłe kosmetyki dadzą radę, czy lepsze są te renomowanych firm. Czy chodzi tylko o nawilżanie? Czy o skład superkosmetyku?
 
zaraz Ci wrzuce co pisza o vichy, co do tego to nie zawsze najdrozszy kosmetyk jest najlepszy.
Ja akurat kupilam ten bo cenowo jest zblizony do pozostalych jakie sa tutaj. Cos jak w polsce bys miala dac 15 zl za firme X i 17-18 za vichy... co bys wybrala?
 
No to wiadomo, że przy takiej różnicy, nawet bym się nie zastanawiała. Ale czytałam właśnie o Musteli. W aptekach koszt 2 tubek to cos ok 160 zł. Na allegro mozna kupic już za 108. Czy szarpnąć się na coś takiego, czy wystarczy np. Perfet Mama?
 
reklama
tego Ci niestety nie powiem, bo nie wiem. Moj jest dosc wydajny przy stosowaniu dwa razy dziennie na prawie miesiac wystarcza i szybko sie wchlania, jest bezzapachowy.

ok, krem wzbogacono o krzem, odzywcze olejki roslinne i hydroxyproline.

Spojrz czy ten drugi ma podobne skladniki jak tak to chyba nie ma wiekszego sensu wydawac wiecej kasy, ale moge sie mylic.
 
Do góry