reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

reklama
magdabb nie martw się. Ja od dawna codziennie noszę wkładki, raz leci mniej raz więcej, różnie. Najczęściej u mnie upławy są przezroczyste lub lekko białe, raczej ciągnące. Pytałam kiedyś gina to powiedział, żeby się nie martwić i że jest ok.
 
Co do seksu, jezeli lekarz nie zakazal ( zagrozona ciaza) to nawet jest wskazany mamuska jest radosniejsza, a dziecku przyda sie dodatkowa porcja endorfin. Sluz o ktorym wspomnialas moze byc rowniez "pozostaloscia" po nocnych igraszkach ;-). Starajmy sie za bardzo nie panikowac, bo same sobie wmowimy jakies problemy, ktorych nie ma. Ja jak mam watpliwosci to ide do gina i go najzwyczajniej magluje czy jest ok wszystko. Wychodze spokojniejsza i tak do nastepnego razu az cos sobie ubzduram;-).
Moja dolegliwosc (zaparcia) heh wiecej jablek jem od paru dni i powoli ustepuje. Kolejna pewnie nie minie do konca jak poprzednio mianowicie od samego poczatku NIC zupelnie nic nie moge zalozyc na brzuchol i jego okolice bo mnie cos cisnie, uwiera i mi niewygodnie. Koszmar najlepiej nago albo w podkoszulce za dlugiej... ale jak na ulice? w majtkach poobcinalam wszystkie gumki z przodu :-D ale i to powoli juz przestaje dzialac. Spodnie dresowe nosze na wpol opuszczone tak, ze krok mam w okolicach kolan. Masakra moze to dlatego gapia sie czasem na mnie jak na dziwadlo :D
 
mi jest dziś niedobrze cały dzień, odbija mi się bardzo jakby pustym powietrzem, brzuch bardzo nabrzmiały i ogólnie mi ciężko strasznie, nie jadłam jakiś takich rzeczy:/ bo przez to uczucia napełnienia nie mogę nic zjeść i dobrze mi tylko jak leżę:/ dobrze, że jutro mam wizytę u gina, to go zapytam co mi może być, bo już od paru dni pobolewa mnie brzuch i ciężko mi ustać na nogach, ciśnienie mam w normie:/ wyniki badań krwi i moczu odebrałam z poniedziałku i też wszystko mam w normie, oprócz leukocytów, lekko ponad normę, ale tak mam od początku ciąży:/
 
ja mam czasami, ale to od zgagi ktorej pewnie sie nie pozbede jak poprzednio do dnia porodu. Czas sie zaczac przyzwyczajac do nowej towarzyszki;-)
 
a ja niestety mam bole brzucha jak tylko sie bardziej schyle czy jak zle usiade masakra bede sie widziec ze swoja polozna we wtorek to jej o tym powiem,oprocz tego bole krzyza ale to chyba bardziej od niestety kilogramow moich kochanych
Magdabb ja jak mam mdlosci to ze wzgledu jak sie i maluszka przeglodze wtedy raptownie mi slabo i niedobrze,slyszalam tez ze mdlosci mozes miec jak masz niski poziom cukru
 
No i jestem po wizycie. Na szczęście szyjka w normie wiec kamień z serca. Brzuszek ostatnie 3 dni twardnieje często, wieczorem do 10x na godzinę. Kazała tylko magnez 3x2 tabletki łykać, nie dopuszczać do zaparć i duuuuużo leżeć. No Spa tylko jak skurcze będą bardziej bolesne A miałam cichą nadzieję, że do pracy będę mogła wrócić już w poniedziałek
Susi86 ja też mam to odbijanie powietrzem i mimo, że jem mniejsze porcje, czuję się jakbym zjadła konia z kopytami, macica sięga już dość wysoko i żołądek ma mniej miejsca. Ale to nawet dobrze, mniejsze posiłki a częściej zawsze jest bardziej zalecane, nie tylko w ciąży. Teraz będziemy wolniej tyły, hehe.
Ja nie piję zalecanych 8 szklanek wody dziennie, choć piję dużo więcej niż przed ciążą i jak na złość wieczorem i w nocy mam większe pragnienie i co chwila do wc się budzę. Może pampersik na noc, hehe. Jakbym wypijała 2l dziennie to wcale nie miałabym miejsca na jedzenie a ja tak lubię gotować i jeść.
 
reklama
a mi dziś znowu niedobrze:( kurczę zjadłam mandarynkę i wczoraj i dziś, może to od tego? :/ do gina idę na 16, ale tak szybko się do niego wybiorę, że chyba pierwsza wejdę ;p w ogóle to tak jakby mnie żołądek bolał czy wątroba, jelita może:/ może to od tego żelaza, słyszałam, że niektóre preparaty są różnie przyswajane, wcześniej nie miałam problemów, ale może teraz organizm się przyzwyczaił do tego żelaza, i zaczął inaczej reagować?
 
Do góry