reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

a propo mojej niewiedzy sprawdź kto jest wlascicielem puriny felixa i friskies (to dokładnie to samo co whiskas) ale nie ma co się chyba spierac na takie tematy ani to powiazane z watkiem ani warte naszych nerwów...moj kot jest zdrowy i szczesliwy a to ostatecznie jest dla mnie najważniejsze:)
 
reklama
munie- ja brodawek w ciąży nie smarowałam, jakoś na to nie wpadłam. No i niestety cierpiałam na początku- brodawki popękały i jak Mały ciągnął to mi łzy z bólu leciały. Nie mówiąc już o tym, że strasznie krwawiły, jak odciągałam laktatorem to razem z mlekiem krew leciała do butelki... Dopiero po jakimś 1,5tyg wszystko się unormowało i było super. Więc myślę, że warto o brodawki jeszcze przed porodem zadbać.
Już nie mogę doczekać się karmienia, tych małych usteczek ciumkających :-)
 
A czy któraś ma pomysł, jak trenować takie wklęsłe brodawki? Zawsze takie miałam. Znaczy czasem sterczą :zawstydzona/y: Ale wiadomo że chodzi o karmienie, żeby maleństwo nie miało kłopotów z jedzeniem i żebym ja też nie miała z nimi problemów. Zapomniałam o to gin dziś spytać. Niby jeszcze jest czas na trening, choć może warto by mi te piersi wcześniej zahartować :)
 
geniusia- ja mam jedną wklęsłą, pierwsze może ze 2-3 karmienia był problem ale później Mały sam sobie ją "wyciągał" i wszystko ok. Wiem, że czasem dziewczyny z wklęsłymi bdorawkami karmią przez kapturki.q
 
dziewczyny wyda wam sie to dziwne ale kiedyś po prostu połozne doradzały ze tata trenował brodawki dziwny widok i pewnie dziwna prośba do partnera ale pomaga delikatnie je wyciagnei udawając ze pije susa
a na brodawki najbardziej dobre po porodzie jest Bepanten lub po prostu smarowanie swoim mlekiem
 
położne często polecają maść Maltan, specjalna do pielęgnacji sutków, ja w ostatnim miesiącu właśnie zamierzam masować sutki tą maścią, żeby były dobrze natłuszczone i przygotowane do karmienia.
 
Geniusia można ćwiczyć brodawki tzw metodą Hoffmana, czyli w skrócie łapiesz brodawkę w dwa palce kciuk i wskazujący i delikatnie " rolujesz" są też specjalne nakładki pomagające wyciągnąć brodawki tzw nipletki.
Ja tylko słówko o karmie dla kota;-) Mam adoptowanego kocura i karmię go karmą weterynaryjną RC young male( dla kastratów) lub Orijenem są drogie ale na szczęście mogę sobie na nie pozwolić. Teściowa ma trzy koty i karmi karmami " korporacyjnymi" i też dobrze, bo lepiej, żeby koty miały dom i w ogóle coś w miseczce
 
reklama
Munie nie wiem co to za krem, ale kupię sobie go na 100%. popytam u nas w aptekach, a jak nie będzie, to zamówię przez internet. jeżeli są jakiekolwiek sposoby na unikcnięcie lub chociaż zmniejszenie rozstępów, to będę próbowała wszystkiego.
 
Do góry