reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

Famme bardzo Ci wspolczuje na prawde,miejmy nadzieje ze okaze sie wszystko ok, bardzo Ci tego zycze i napisz szybciutko co i jak
mnie tez plecy zabiaja i cos mi duszno i ciezko na piersiach, Gabi miala racje--teraz to dopiero sie zacznie jazda
 
reklama
Famme ja też bardzo Ci wspołczuje-ale już kilka dziewczyn ma cukrzyce ciążową -dieta i regularnosc -daj znac po lekarzu co i jak....
 
Famme- witaj w klubie słodkich mamuś.
Moja reakcja na wiadomość o cukrzycy ciążowej była identyczna jak Twoja, też bardzo się przestraszyłam, nigdy nie spodziewałam się czegoś takiego.
Teraz jestem już obcykana w temacie, wystarcza dietka, 4xdziennie pomiar cukru tzn na czczo i po 3 głównych posiłkach. Co do dietki to też nie jest taka straszna, ale to zależy od organizmu, nauczysz się sama, zobaczysz że to nic strasznego. Co do wad i komplikacji z dzidzią to jeśli będzie się przestrzegać diety i nie pozwalać na skoki cukru nie masz się co martwić. Powodzenia kochana
 
dzwoniłam własnie i mam wizyte jutro na 11.30 - pocieszające ze podeszli do tego z powagą i dali mi tak szybki termin. Bo jak czytałam w necie to dziewczyny sie czesto skarżyły ze dostawały terminy po 2-3 tygodniach!!!
gosiaczku a jaki miałas wynik po glukozie?
 
kochane,
pojawił sie nowy lek dla kobiet w ciązy i karmiących na przeziębienia i związane z tym stany podgorączkowe. Jest to syropek z malin i czosnku ( brzmi ochydnie wiem) o nazwie *spam*. Nowośc na rynku wiec w aptekach jeszcze moze byc malo dostepny ale warto popytac co nie.
 
Witam ciężarówki :-) Ja jeszcze przed świętami miałam zrobione obciążenie glukozą. Na czczo wyszło mi 76 mg/dl, a po 1h 140 mg/dl. Troche mnie lekarz też przestraszył bo pytał sie czy ktoś w rodzinie chorował na cukrzyce, a z tego co ja pamiętam to nikt. Powiedział mi, że gdyby po 1h wartość ta zwiększyła sie nawet o 0,5 mg/dl to było by bardzo prawdopodobne, że mam cukrzyce ciążową. Na szczęście nigdzie mnie dalej nie wysyłał, ale bardzo chciałabym sie dowiedzieć na czym polega ta dieta cukrzyków? Czy możecie o niej coś więcej napisać? Pozdrawiam
[url=http://www.suwaczek.pl/]
dff3a6b057.png
[/url]
 
Famme ja po obciążeniu 75g glukozy po 2 godzinach miałam wynik 233. Diabetolog była zdziwiona że dano mi do wypicia od razu 75 i pobrano próbkę krwi z palca, tłumaczyła mi że tak nie powinno się robić. Ale i tak mam za wysoki wynik.

Ewa 1983- dieta cukrzycowa głównie olega na ograniczeniu cukrów tzn, trzeba to kontrolować glukometrem bo każdy organizm reaguje na zjedzone produkty inaczej. Ja jem w sumie normalnie tylko mniej słodzę napoje typu herbatka czy kawka, nie jem bananów, nie mogę zjeść naraz więcej niż 1 małą mandarynkę, tylko muszę odczekać godzinkę, podnosi mi cukier także barszcz czerwony a i tym samym buraczki więc to całkowicie wyeliminowałam. Trzeba troszkę poobserwować swój organizm przez parę dni nierozstając się z glukometrem, ale nie jest to takie straszne.
 
No to już sie domyślam skąd mam takie wysokie stęrzenie. Od czasu gdy zaszłam w ciążę bardzo często mam ochote na słodkości. Zdarza mi sie nawet wieczorami otworzyć puszke z mandarnynkami czy brzoskwiniami w syropie, a co do słodzenia to też chyba bede musiała ograniczyc bo 2 łyżeczki cukru w herbacie i słabej rozpuszczalnej kawie to chyba za dużo. Trzeba będzie ćwiczyć silną wole!
 
reklama
Ewa a masz glukometr?? Bez niego to ciężko sprawdzić poziom cukru w krwi.
Ja właśnie miałam też taką ochotę na słodkie zanim się dowiedziałam o cukrzycy że szok, potrafiłam zjeść 5 pączków naraz, wypić całego dużego kubusia, zjeść 3 banany, masakra.....
 
Do góry