reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

a mnie chyba hemoroidy dopadły:-(kilka dni z zaparciami, ból i nawet ślady krwi mi się pojawiły:szok: kupiłam już czopki glicerynowe i maść, mam nadzieję, że coś pomoże
 
reklama
marys rozgrzanie moż epomóc mi pomaga -też często plecy mnie bolą....wtedy kapiel i kamfora...


co do rozstępów- smarujcie sie bo poźniej bhędzie jeszcze gorzej...a tak lepiej zapobiegac niż z tym walczyc no i nawadniac sie od srodka pic wode itp.
 
Mi też plecy bardzo ale to bardzo dokuczają, a wieczorami to już w ogóle kładę się ze łzami w oczach. Czy przez to może mnie bardziej przy porodzie boleć? To moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie takie dziwne. Najdziwniejsze jest to, że ja prawie nie mam brzuszka, raczej nie robię nic męczącego a tak mnie boli :(
 
Frezja ja jak sie klade to wrecz posciel mam tlusta tak sie wszystkim namaszczam :-D balsam na rozstepy na przemian z oliwka ale widac ze jak chca to i tak sie zrobia...
poza tym to problem rozstepow u mnie zaczal sie wraz z okresem dojrzewania :zawstydzona/y:i spodziewalam sie ze teraz powroci
Margaret slady krwi podczas zalatwiania to ja mam od kiedy w ciaze zaszlam.Napisz jakie czopki i jakiej masci uzywasz,plis !
 
Zapytaj w aptece o czopki glicerynowe, one nie mają żadnej nazwy. Lekarz zalecił mi raz dziennie o stałej porze. A maść nazywa sie Posterisan dostępna jest bez recepty i podobno to jedyna, którą mozna stosować w ciąży.
 
asiek pewnie bardziej brzuszek idzie do "wewnątrz" spokojnie jeszcze urośnie... a kregosłup to delikatna sprawa...ja modle sie żeby nie miec bóli krzyżowych w trakcie porodu -te są najgorsze i bolą tak, że sie po scinach chodzi

a co do dolegliwosci...pizza....i mój apetyt-juz czuje że musze sie kontrolowac

a co to załtwiania się konieczna zmiana diety...jogurt, jabłka, herbata z jagód (a aptece)czy zaparzanie kminku- ja na początku ciąży to pzrerobiłam i metody te są skuteczne i potwierdzone
 
Frezja - Z tego co mi polecał lekarz, za bezpieczne, to Tantum Verde w aerozolu i cukierki Halsy . Mi pomogło, dodatkowo woda z sodą oczyszczoną do płukania. Co do innych tabletek do ssania, to odradził przyjmowania. Życzę zdrowia
 
Frezja ja jak sie klade to wrecz posciel mam tlusta tak sie wszystkim namaszczam :-D balsam na rozstepy na przemian z oliwka ale widac ze jak chca to i tak sie zrobia...
poza tym to problem rozstepow u mnie zaczal sie wraz z okresem dojrzewania :zawstydzona/y:i spodziewalam sie ze teraz powroci

No właśnie, mi w pierwszej ciąży lekarz powiedział, że stosować krem na rozstępy nie zaszkodzi ale jak się będą miały zrobić to nic nie pomoże.
Ja już miałam właśnie z okresu dojrzewania trochę rozstępów, a nowe to mi się na piersiach zrobiły :sorry2: ale ich nie smarowałam :blink:
 
Ja smaruję brzuszek zawsze po kąpieli Ziajką na rozstępy dla mamuś i Perfecta mama na piersi. Narazie nie mam żadnych rozstępów, poza tymi na udach i pupie i piersiach z okresu dojrzewania ;-)
 
reklama
Ja na rostępy stosuję balsam Ziajki i olejek do masażu dla kobiet ciężarnych Freii (brzuch, piersi, pośladki), a do reszty balsam dla kobiet w ciąży Bübchen. Na razie działa... ;-)
 
Do góry