reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

Ja też po bananach mam zgage :/ i to jaką. Ogólnie to czesto mam zgage i biore Reni, moja mama też brała i siostra rowniez, lekarz też nie ma zastrzezen co do niego :)
Wiecie co, niedawno któras z was pisała o skórce z pomidora przyklejonej do żołądka i chyba ostatnio mnie też to spotkało, istna masakra prawie 3h w kibelku :(
 
reklama
no to ze normalne to wiem ale wyczytalam ze powinny byc po 25 tyg. a mi jeszcze troche brakuje, ale dzieki ze napisalas jak to bylo u Ciebie bo nieprzyszlo by mi do glowy powiedziec o nich lekarzowi bo mam je od kilku dni i sie zbytni nieprzejełam ale lepiej dmuchac na zimne

Hej!! to sa tzw. skurcze Braxton-Hixtona, calkowicie normalne i moga sie pojawiac od ok 20tc. wiekszosc kobiet ponoc ich w ogole nie odczuwa, a jak juz to wlasnie jako napinanie sie brzucha. oznaczaja powolne przygotowywanie sie macicy do porodu. nic sie nie martw, ale jezeli to cie niepokoi to powiedz jeszcze lekarzowi.
 
ostatnio wpadla mi w rece fajna gazeta a ze teraz jest taka pogoda ze sporo z nas choróje postatnowiłam wypisac z niej pare sposobow domowych bezpieczynych dla kobiety i dzidziusia w brzuszku

KATAR
*jedz czosnek i cebule--zawiera fitoncyd naturalny antybiotyk, dajlepsze efekty sa w pierwszej fazie infekcji
*przyjmuj wit C w nat. postaci--pij soki owocowe, herbate i goraca wode z cytryną, jedz kiwi
*stosuj tarty charzn--ma działanie bakteriobójcze, najlepsez efekty da jedzenie 2 ł. tartego chrzanu do kazdego posiłku, a takrze wachanie chrzanu.
bezpieczne leki z apteki: krople EUPHORBIUM, masc majerankowa

KASZEL
*roztwor z siemienia lnianego--1ł. siemienia na szklanke wody, dotowac 10min. dodac łyzeczke miodu, pic dwa razy dziennie(KASZEL SUCHY)
*sok z cytryny znieszany z oliwa z oliwek--pij 3 razy dziennie 1ł.(KASZEL SUCHY)
*stosuj imbir--kawałek imbiru ok 5 cm pokroj na kawałki, zalej poł litra wody i gotuj 20 min., przecec wywar i dodaj łyżke miodu. Pij szklanke rano i wieczorem.(KASZEL SUCHY)
*syrop z cebuli(KASZEL MOKRY)
*syrop z czoenku--kilka zabkow czosnku zmiazdzyc i wymieszac z sokiem z 2cytryn i zalac przegotowana woda, odstawic na 2 dni w ciemnym miejscu i pic 3 razy dziennie(KASZEL MOKRY)
bezpieczne leki z apteki: syrop z babki lancetowatej lub prawoslazu

BÓL GARDŁA
*płucz gardło--kilka razy dziennie woda z solą, soda oczyszczona, lub naparem z szałwi
*rob oklady z kapusty--zawiera zwiazki siarki i sol potasowa, ktore przynosza ulge w stanach zapalnych. Liscie kapusty spaz i rozbij tluczkeim , polz na szyji i owin szalikiem na 20 min.
bezpieczne leki z apteki: chlorchinaldin,
!!!absolutnie nie stosowac CHOLINEXU w ciazy!!!

GORĄCZKA
*pij wywar z kwiatów lipy
*kapiel w chlodnej wodzie
jesli goraczka utrzymuje sie dluzej jak 3 dni idz do lekarza!

bezpieczne leki z apteki: paracetamol w dawce nie wiekszej jak 1000mg dziennie to sa 2 tabletkii nie dluzej jak 3 dni
 
Mamusie kochane... początek ciąży był dla mnie super! zero mdłośći, wymiotów itp. A teraz? śniadanie jem i szybko biegne do łazienki...czy którejs z Was też się to zdarza?pozdrawiam
 
:baffled:a mnie boli podbrzusze tak jakby na okresik ale nie do końca,hm....wogóle dziwne to uczucie...sama nie wiem co o tym myśleć...wizyte mam juz umówioną na 22 grudnia bo dwa tyg temu bylam u ginka i ciezko mu bylo stwierdzic ciaze(choc ja wiem ze jestem i nie pytajcie skad wiem-czuje to),a tak poza tym to sa moje począteczki (3-5 tydzien fasolkowania),wiec nie wiem czy te bóle podbrzusza to normalne?boli mnie jak siedze i wstaje i napinam brzuch albo np jak chce cos podniesc z podlogi,albo jak cos siegam z gornych polek to tez mam takie dziwne pobolewania!mialyscie podobne dolegliwosci?
 
reklama
Ja też po bananach mam zgage :/ i to jaką. Ogólnie to czesto mam zgage i biore Reni, moja mama też brała i siostra rowniez, lekarz też nie ma zastrzezen co do niego :)
Wiecie co, niedawno któras z was pisała o skórce z pomidora przyklejonej do żołądka i chyba ostatnio mnie też to spotkało, istna masakra prawie 3h w kibelku :(
hej;)na zgage super sa migdały,wystarczy zjeść garść tych orzeszków w ciągu dnia i obniża się "kwasota" w żołądku!polecam migdały!lepsze niż faszerowanie się farmaceutykami:)
 
Do góry