reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

Hej, hej :-)
Witam Wszystkie :) Ja mam termin na 14 kwietnia, zmiana pozycji to faktycznie problem ale to jeszcze przeżyje, jak się przekręcam to brzuch staram się przytrzymywać ;) najgorsze dla mnie to puchnięcie, stopy i dłonie. Rano stopy to jeszcze mam w miarę, ale śpię z nimi na poduszce, ale ręce czasami tak mi spuchną, że mam problemy ze zginaniem palców, masakra :/ Przytyłam już ok. 15 kg i mam wrażenie że 2/3 tej wagi noszę przed sobą ;) mój kręgosłup nie jest z tego zadowolony. Skunkanka masz rację odrętwienie jednej połowy ciała często jest spowodowane obciążeniem kręgosłupa, a szczególnie jeśli się ma jakieś wady kręgosłupa.

Z innej beczki;-):
Czy wy też zauważyłyście u swojego dziecka że jak oddychacie przeponą to jest bardziej aktywne, mój Witek jak zaczynam ćwiczyć to On chyba próbuje mi pomagać
Wiesz, ja sprawdzilam, ile moglam przytyc, i w sumie wychodzi na to, ze teraz mieszcze sie idealnie w BMI, niekoniecznie ciazowym, ale w tym, ktory powinnam miec normalnie;-) ale co do ciezaru z przodu - mnie sie ulokowal z przodu i niestety z tylu tez:zawstydzona/y:
Kurcze, u mnie w ogole wesolo z tym oddychaniem przeponowym, bo glownie tak oddycham:zawstydzona/y: do spiewania mi to bylo potrzebne:-p a puchniecie mnie dobija...paluszki jak serdelki....
 
reklama
a jak sie oddycha przepona?
Jak facet, oni robą to ciągle ;-)Kobiety z regóły oddychają klatką, dlatego jest to dla niektórych trudne, ale jak się skupisz na tym żeby powietrze nabrać tak jakby do brzucha a nie do klatki to powinno się udać;-) Przy oddychaniu przeponowym powinien brzuch się unosić a nie klata, i pamiętaj wdech nosem, wydech ustami ;)
 
No cóż cały czas się obserwuję, ale z Anastazją nie miałąm skurczy bo wywoływali Ją po terminie, więc to co dzieje się teraz to dla mnie nowość. Brzuch znów przypomina kilimandżaro więc czekam, może Zuziak chce już tu być.
A co do puchnięcia nóg, ups ja mam to od pewnego czasu, choć schudłam- dieta związana z choroba to stopy wygladaja śmiesznie.
pozdrawiam
 
reklama
hej dziewczyny:rofl2:
ja to właśnie mam dzisiaj duszności, brzuch i krzyż boli jak przy okresie, rozwolnienie do tego mam , skurcze co jakiś czas ale bezbolesne i czop chyba schodzi bo co jakiś czas gile mam w majtkach:szok:
czekam co dalej
teraz jeszcze doszło bół w prawej nodze promieniujacy od krzyza:szok:
 
Do góry