reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

hej
potrzebuję porady, bo od 3 dni wyskoczył mi na zewnątrz taki paskudny hemoroid i nie wiem co robić.

Czy miałayście też takie problemy?

Jestem w 37 tyg ciąży i nie wiem co stosować, a boli jak cholera :zawstydzona/y: W aptece polecono mi maść avenoc, ale nie czuję żadnej poprawy. Dodam że przez całą ciążę ani teraz nie miałam problemów z wypróżnianiem, wydaje mi się że ubierałam się ciepło... Więc nie wiem skąd to się wzięło.
Czy możecie poradzić jakieś środki które można stosować jeszcze w ciąży? A może jakieś babcine sposoby?
 
reklama
Ja skurczami mogę obdzielić przynajmniej ze dwie, jak chcecie.Dopadają mnie zwłaszcza wieczorem i czasami napędzają stracha.:baffled:
W nocy strasznie drętwieje mi prawa strona i nie mogę się ruszać. Czasem muszę budzić męża żeby mi pomógł zmienić pozycję.:crazy:
Jutro odbieram wyniki i strasznie jestem ciekawa co znowu wyskoczy.W poniedziałek do lekarza i zobaczymy jak tam moja szyjka i ujście.;-)
 
a mi dretwieje lewa strona i tak czasami sobie mysle ze moze to miec jakis zwiazek z sercem?
powinnam isc do kardiologa ale sie boje i na pewno nie pojde:no::no::no:
 
hej
potrzebuję porady, bo od 3 dni wyskoczył mi na zewnątrz taki paskudny hemoroid i nie wiem co robić.

Czy miałayście też takie problemy?

Jestem w 37 tyg ciąży i nie wiem co stosować, a boli jak cholera :zawstydzona/y:

Niestety też borykam się z tym problemem. Jest to niestety dość częsty problem w ciąży (zwłaszcza drugiej).
Próbowałam wielu środków (Hemorectal - czopki, Posterisan maść, Procto Glivenol - maść) W pierwszej ciąży pomagał mi Hemorectal. Teraz nic nie pomagało dopiero czopki Aesculan z Herbapolu - polecił mi mój gin.
Nie są drogie - za 12 szt. płaciłam 10,40 zł. Można je kupić w aptece bez recepty.
 
Stokrotka od biedy nasiadowki z kory debu, mnie pomogl posterisan - czopki i masc. Nie wyleczyly sie do konca, ale zdecydowanie zmniejszyly sie dolegliwosci.
 
Hejka!!!
Ja podobnie jak Wy mam już problem ze zmianą pozycji kiedy leżę:sorry2:, śluz mam taki żółty, gęsty i dziwny a wczoraj jak byłam w toalecie i sie podtarłam na papierze była plama krwi:baffled: Zdrętwiałam ze strachu, ale jakoś do dziś krwi brak, tylko Zuzia spokojniejsza i sluz znów dziwny:confused: Może to wina tego,że wczoraj przespałam 2 dawki fenoterolu a może tego,że nerwowa byłam. Brzuch mam strasznie nisko cosik głowa mnie dziś boli a podbrzusze....ups szkoda gadać:sorry2: no i mówia,że jak są skurcze to brzuch napina się do góry , u mnie całą noc był strasznie twardy a napinał się jak diabli tylko nie bolało więc albo Zuziak gimnastykę ćwiczył, albo się zaczyna:tak:
 
Hej, hej :-)
Witam Wszystkie :) Ja mam termin na 14 kwietnia, zmiana pozycji to faktycznie problem ale to jeszcze przeżyje, jak się przekręcam to brzuch staram się przytrzymywać ;) najgorsze dla mnie to puchnięcie, stopy i dłonie. Rano stopy to jeszcze mam w miarę, ale śpię z nimi na poduszce, ale ręce czasami tak mi spuchną, że mam problemy ze zginaniem palców, masakra :/ Przytyłam już ok. 15 kg i mam wrażenie że 2/3 tej wagi noszę przed sobą ;) mój kręgosłup nie jest z tego zadowolony. Skunkanka masz rację odrętwienie jednej połowy ciała często jest spowodowane obciążeniem kręgosłupa, a szczególnie jeśli się ma jakieś wady kręgosłupa.

Z innej beczki;-):
Czy wy też zauważyłyście u swojego dziecka że jak oddychacie przeponą to jest bardziej aktywne, mój Witek jak zaczynam ćwiczyć to On chyba próbuje mi pomagać
 
reklama
Hejka!!!
Ja podobnie jak Wy mam już problem ze zmianą pozycji kiedy leżę:sorry2:, śluz mam taki żółty, gęsty i dziwny a wczoraj jak byłam w toalecie i sie podtarłam na papierze była plama krwi:baffled: Zdrętwiałam ze strachu, ale jakoś do dziś krwi brak, tylko Zuzia spokojniejsza i sluz znów dziwny:confused: Może to wina tego,że wczoraj przespałam 2 dawki fenoterolu a może tego,że nerwowa byłam. Brzuch mam strasznie nisko cosik głowa mnie dziś boli a podbrzusze....ups szkoda gadać:sorry2: no i mówia,że jak są skurcze to brzuch napina się do góry , u mnie całą noc był strasznie twardy a napinał się jak diabli tylko nie bolało więc albo Zuziak gimnastykę ćwiczył, albo się zaczyna:tak:
"miej rekę na pulsie"
 
Do góry