reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

reklama
hehe..a jeśli mam fasolkę to taki sam termin porodu:p przynajmniej tak mi internetowy kalendarz powiedział:p
 
Cześć,
Dziewczyny pomóżcie mi bo ja zwariuje jestem w 4 tyg ciąży byłamu lekarza tydzień temu i był pęcherzyk mam lekkie bóle brzucha takie wcale nie straszne, bolą mnie piersi i lekarz powiedział ze wszystko jest ok 6 czerwca mam kolejna wizytę ale jest jedno ale :(ciągle myśle ze coś się stanie ze... ja chyba zaijuje jak mam sobie z tym poradzić proszę pomóżcie mi :-(
 
spokojnie:) delikatne pobolewanie podbrzusza to chyba norma:) ale niech wypowiedzą się doświadczone bardziej:) a jeśli lekarz powiedział, że wszystko ok to trzeba mu zaufać:) a jak sobie radzić ze strachem:) hmmm....chyba ciężko:) każda mama boi się o swoją pociechę:) od poczęcia do swojej śmierci, albo jeszcze dłużej:)
 
cóż...chyba cudownego środka na to nie ma:) a jak bardzo sobie z tym nie umiesz poradzić to chyba tylko wizyta u psychologa..bo nie wiem co Ci mogę innego poradzić:( moja koleżanka chodziła i jej pomogło:)
 
Olenka1987, nie ma recepty na strach, ale wizyta u psychologa może pomóc. A tak "na szybko" kilka metod:
1. narysuj swój strach, zobaczysz, że nie jest taki wielki, potem wyrzuć kartkę do kosza.
2. pisz afirmację: "W styczniu urodzę moje zdrowe dziecko". - 20 zdań dziennie
3. myśl o dniu, kiedy wrócisz z maleństwem do domu, jaki bedzie kolor ścian, jaki zapach w domu, co będziesz czuła itd. itp.
A ilekroć pomyślisz o strachu, to mów do siebie "wszystko jest dobrze" powtarzaj do skutku.
Zazwyczaj pomaga, choć jak mówią szewc bez butów chodzi - i ja, specjalista od pomagania, też mam strach, ale nie sztuka chyba go nie mieć, sztuka sobie z nim poradzić.
Wszystkie opisane przez Ciebie objawy i my, ja z pewnością, bolą mnie piersi, brzuch mocno, czasem kuje. diagnoza: ciąża. :)))
Pozdrawiam Cie ciepło.
Ania.
 
reklama
U mnie piersi bolały tylko troszkę - ale miałam niespodziankę, bo powróciła mi laktacja! A córeczkę karmiłam tylko miesiąc... Poza tym żadnych innych dolegliwości. No, może poza opuchlizną nóg. W perwszej ciąży ból jak na @ miałam do 3 m-ca ciąży :) Także nie masz czego się bać.
 
Do góry