reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

reklama
To pulsowanie jak serce to zapewne tętnica brzuszna. Czkawka to są takie regularne kopniaczki mocniejsze i ich częstotliwość jest zdecydowanie mniejsza niż bicie serca. Ja na razie chyba 2 czy 3 razy czułam czkawkę malutkiej, taką krótką. W pierwszej ciąży to nawet po 10 min to potrafiło trwać :-D
 
Dzięki za podpowiedź :)
ciągle się martwię. Nie wiem czy czuję ruchy, brzuch mam na tym etapie ciąży coś mały.
Już teraz wiem, czemu mama zawsze o swoje dzieci się martwi nawet jak są dorosłe;) ehh
 
Jak dzidziuś jest większy to czkawka jest denerwująca:D przynajmniej mnie drażniła:} ale młoda ją miała codziennie po kilka razy i non stop mi skakała w tym brzuchu:p
 
Cukiereczek: śliwki suszone, codziennie jogurcik z dosypanymi otrębami, jak się da to unikaj mącznych, zapychających potraw (makarony, ryż, białe pieczywo) i trzeba pamiętać żeby odpowiednio dużo pić, najlepiej wody niegazowanej. Ja bez makaronu żyć nie umiem, ale zaczęłam się pilnować i regularnie wcinam otręby i piję dużo wody. Pomaga.
 
Cukierek sporobuj pic wiecej kefirow albo maslanek
na niektorych działa kawa. Na mnie mało co działa. :wściekła/y: juz przy podcieranu mam krew:wściekła/y:peka mi naczynko

a na rynku sa produkty ktore mozna brac w ciazy duphalac i lactulosum...
 
w Twojej diecie powinno się znaleźć jak najwięcej warzyw i owoców oraz duże ilości wody!
ja przed ciążą miałam straszne problemy z zaparciami.. :| aż szkoda gadać ile czasu potrafiłam nie być w toalecie.. :szok: a odkąd jestem w ciąży i jem sporo warzyw, owoców i piję minimum 2litry dziennie wody nie mam problemu!
 
reklama
Ja polecam zrobienie sobie porannego koktailu na bazie maślanki. Robię w shakerze. Daje śliwki, 1 brzoskiwinie ewentualnie nektarynkę, ale nie banana, bo jest za bardzo kaloryczny. I piję na śniadanie, pomaga.
Pomaga też przegotowana ciepła woda z cytryną pita na czczo.
 
Do góry