reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

A dlaczego powinnyśmy jeść maliny i pić herbatę z jej owoców i liści ?

Oprócz dużej wartości odżywczej, owoce malin mają także właściwości dietetyczne i zdrowotne. Sam owoc maliny bogaty jest w duże ilości kwasów organicznych ( cytrynowego, jabłkowego, askorbinowego, salicylowego) związki śluzowe, pektyny, sole mineralne (najważniejsze to związki żelaza i miedzi) witaminy: C,A,B 2,PP.
Owoce malin są znanym środkiem napotnym, używanym w czasie przeziębień ,angin, infekcji bakteryjnych i wirusowych przebiegających z gorączką. Medycyna ludowa poleca maliny jako lek w leczeniu niedokrwistości, co może być uzasadnione zawartością mikroelementów, związków żelaza i miedzi. Liście malin dzięki zawartości garbników mają działanie ściągające i przeciwzapalne.
Niszczą bakterie i mogą być używane jako lek przeciwbiegunkowy oraz lek w przebiegu nieżytów żołądka i jelit. Znoszą także bolesne skurcze mięśni gładkich w jelitach, macicy oraz w ścianach naczyń krwionośnych. Doskonałym napojem dla kobiet w ciąży jest napar z liści maliny - stosuje się go od wieków w Afryce, Ameryce i Azji.
Wiadomo bowiem , że liście maliny mają wpływ na wzmocnienie mięśni macicy ; regularne picie naparu pomaga zatem znieść wysiłek związany z porodem. Liście maliny podnoszą też jakość i ilość naturalnego pokarmu matki. Już w drugim trymestrze ciąży powinno się pić napar z liści maliny raz dziennie, w trzecim trymestrze częściej - jeden, dwa razy dziennie.





tez mam ochote na mielonke i wlasnie wcinam a nie robilam tego pare dobrych lat:p
 
reklama
w malinach, ze sie wtrace jest wlasnie jak Marciaa napisala, kwas salicylowy i to przez niego panuje mit o szkodliwosci malin. Trzeba by bylo nie wiem ile zjesc malin by zaszkodzilo to ciazy. Zreszta predzej z przejedzenia kazda by cierpiala

maliny sa zdrowe
 
A ja wlasnie ugotowalam rosolek taki z duza iloscia jarzyn i z lubczykiem. Tak mi jakos rosol smakuje w tej ciazy ;) bo normalnie to nie jadam.
 
a mi kapsuta :) i wszystkei kwasne zupy. dzis gotuje bigos :) dla odmiany a co :) bo wczoraj caly zurek zjadlam. a jak ugotowalam jarzynowa to zkarmilam nia synka i meza. jutro musze im rosoli nagotowac, co by mi calego bigosu nie wyjedli :))))
 
Zrzynam od Was dzisiaj pomidorówę... :) W ogóle do sklepu to mnie trzeba z kagańcem wpuszczać: właśnie wybrałam się po koncentrat i makaron do zupki, a wyszłam z marketu z kukurydzą w kolbach, składnikami na pomidorową, kilogramem superkwaśnych węgierek - specjalnie powybierałam takie zielonkawe i twarde :), paprykarzem szczecińskim i... lukrowanym pączkiem w zębach :D
Panią przy kasie aż zemdliło jak zobaczyła jak się na to wszystko ślinię...
 
Ostatnia edycja:
To musiało śmiesznie wyglądać :-D Ja ostatnio w sklepach do większości rzeczy się ślinię, staram się tylko omijać słodycze.
Pozdrawiam
 
reklama
taa ciężarne to powinny chodzić do sklepu tylko ze złotą kartą kredytową :D idę po ciastka a przy kasie pozbywam się 40-50zł:p
 
Do góry