reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

do kiedy sterylizacja butelek?

reklama
prawdato oczywiscie, ale dziecko mimo ze bedzie mialo sterylizowane butelki i tak ma kontakt z bakteriami wlasnie z zabawek czy innych rzeczy ktorze bierze do ust, tak jak pisala Gosia_k23.
a jesli ja np nieraz zostawie przez przypadek butelke z mlekiem na dwa dni i po jej otwarciu mleko doslownie zfermentowalo to nie mysle raczej ze te bakterie sa dobre dla dziecka. wiec sterylizuje butelki raz na jakis czas, bo resztki mleka i bakterii moga spowodowac biegunke lub niestrawnosci..
Pozostawienie brudnych butelek na dwa dni w moim przypadku jest niemożliwe. Poprzestanę na bakteriach z zabawek;-)
 
Ja tam sie w sterylizatory nie bawilam, po prostu po umyciu butelek i smoczkow , raz na jakis czas wrzucam je do miski z woda i stawiam do mikro na 10 min, to tosamo co bys kupila sterylizator, wiadomo ze w misce musi byc troche wody, a mikrofala i tak zabija wszystko, dlatego uzywam ja do tego i do popkornu ;p do niczego wiecej...:)
 
ja mam taki sterylizator mikrofalowy z aventy i bardzo go sobie chwale,jest duzo mniejszy niz normalne,wkladam butelki itp dodaje 200ml wody ustawiam mikrofale na 6 minut i gotowe;)
 
ja nigdy nie używałam sterylizatora. Miałam tylko specjalny płyn do mycia butelek, potem je wyparzałam lub wygotowywałam i już. Mojej córce w żadne sposób to nie zaszkodziło, ani nie miała też żadnych problemów. Teraz ma 15 miesięcy i myję jej naczynka w normlanym płynie do naczyń, a potem wyparzam.
 
nigdy nie miałam sterylizatora, normalnie wygotowywałam butle (używam do herbatek i soczków, wody, kaszek)Teraz raz na jakiś czas wygotuje, a tak to codziennie przelewam wrzątkiem i jest dobrze ma ponad 5 mc i zdrów jak ryba ;D
 
reklama
Ja mam sterylizator avent do mikrofali jest super ale teraz steryizuje je juz co 2-3 dzień a tak myje zwykła wodą. Z córka gotowałam do pół roku ale to było męczące!!
 
Do góry