reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta w ciąży ;)

Mnie odrzuca od wołowiny - gulasz odpada - dźwiga mi się na samą myśl, jedyne co to zjem steka :oo:
Kurczak jeszcze przejdzie, albo wieprzowina (np. kotlet schabowy).
Wiem, że to nie do końca dobrze, ale jem głównie sery, makarony, kasze, zupy ..

My rozważamy bycie vegan. Nie tak na 100% ale w 3/4. Dla nas nie było by to aż tak wielką znowu zmianą, bo alergie i nietolerancje zmieniły juz dawno nasz styl żywienia. Synek i ja oprócz alergii na zwykle produkty mam również alergię na barwniki sztuczne. Głównie na czerwony i niebieski. Namiętnie czytam wszystkie składy i etykietki. Sam cukier ma tyle nazw, że głowa boli. Dlatego nigdy nie kupuje gotowców (choć czasami naprawdę mi się nie chce i fajnie byłoby tylko coś wrzucić do piekarnika). Największym wyzwaniem było obejść się bez zwykłej mąki (może być tylko bezglutenowa), jajek i produktów mlecznych (ach te zupki zabielane [emoji12])


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Golabkow nie jakos mega mega duzo, pojedlismy na obiad i zamrozilismy troszke. Ja rzadko mroze gotowe dania, jedynie golabki i pierogi, bo wiadomo pierogow tez sie nie oplaca robic 20 jak sie juz robi. Dzisiaj poerwszy raz przyszla mi ochota na cos slodkiego i upieklam tort biszkopt kakaowy przelozony konfitura z wisni i kremem waniliowym. Nawalilam kremu i pochlonelam 3 kawalki :D srednio mi wychodzi pieczenie i to cale ozdabianie jak widac, ale dzisiaj w smaku ok :D synek zdjecie zrobil ;)
1486320599-aaaaaa.jpeg


Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja każdy rodzaj mies Lubie drób, królik, wieprzowina itd. Ale od kiedy zaszłam w ciaze jakoś mięso mi mniej smakuje. Wole ryby albo jakieś bezmiesne makarony itp ;) na kolacje musiałam sobie makaron z tuńczykiem zrobić tak mi smak przyszedł ;-)

Napisane na SM-T110 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Golabkow nie jakos mega mega duzo, pojedlismy na obiad i zamrozilismy troszke. Ja rzadko mroze gotowe dania, jedynie golabki i pierogi, bo wiadomo pierogow tez sie nie oplaca robic 20 jak sie juz robi. Dzisiaj poerwszy raz przyszla mi ochota na cos slodkiego i upieklam tort biszkopt kakaowy przelozony konfitura z wisni i kremem waniliowym. Nawalilam kremu i pochlonelam 3 kawalki :D srednio mi wychodzi pieczenie i to cale ozdabianie jak widac, ale dzisiaj w smaku ok :D synek zdjecie zrobil ;)
1486320599-aaaaaa.jpeg


Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
Tort jest piękny! Boże też bym chciała umieć coś piec...
Mniam mniam [emoji7]

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Serio? :D dzieki! myslalam, ze kiepsko wyglada, ale smakuje ok :D ja mam ogromne checi nauczyc sie piec, czasem mi cos wyjdzie, czasem nie ;) moze w koncu poczuje o co kaman

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mięsa nie mogę teraz. Całkowicie mnie od niego odrzuca nawet na samą myśl. Z wedlin teraz tylko z indyka i to mało. Biały ser, pomidor i mleko w brzuchu nie siedzą dłużej niż 5 min. Zajadam sie żółtym i topionym serem. Pieczonym łososiem, chudymi zupami, pierogami ze szpinakiem i makaronami do woli. Tak jak kocham ciemne pieczywo teraz mogę pomarzyć, tylko bułka wchodzi i to tylko zwykła biała lub chalka. Z owocow pamelo, kiwi i pomarańcze. I szczerze?? Mam dość... jeszcze chwila i bede miała dożywotni wstret do bananów.

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja generalnie moge jesc wszystko i nie mam żadnych odrzutow od jedzenia.

25_pixels, Ty to dopiero masz, mowiac kolokwialnie, przewalone. Specjalne diety, produkty, czytanie etykiet, robienie samemu wielu rzeczy. Na pewno wymaga to wielu wyrzeczeń. Ale skoro Wasze schorzenia Was do tego zmuszają to oczywiste, czego się nie robi dla zdrowia. Ale ii tak szacun!

A jesli Tobie, Mycha, wszystkie słodkości tak nie wychodzą jak ten torcik, to śmiało możesz w cukierni pracować. Tort bajka, i jak musi smakować..... mmm...
 
Do góry