reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

dziewczyny....poradzcie...znacie moze jakies ciekawe strony gdzie można zaopatrzyc sie w ciekawe zeczy dla ciezarnych...chodzi mi o ubranka:-)
szukalam chwile w necie i owszem sa ale rozmiarowka strasznie mala....ja naleze do wiekszych kobitek i rozmiar ,,L,, ,,M,, to male jak dlamnie...za male:baffled:

 
reklama
a i jeszcze jedno....nie wiem czemu ale praktycznie po kazdym prysznicu...strasznie swedzi mnie skora...ale to strasznie....to mnie dobija...nieprzyjemne jest i zaraz sie zaczynam denerwowac...:-(

 
ja niestety nadal mam te brązowe brudzenia byłam wczoraj u lekarza i dostałam duphaston 3x1 i luteine 2x2 i leżeć muszę płasko na plecach tylko do łazienki mogę wstawać. Dziś idę zrobić beta-HCG modlę się żeby wzrosła dużo. trzymajcie się dziewczyny
 
ja niestety nadal mam te brązowe brudzenia byłam wczoraj u lekarza i dostałam duphaston 3x1 i luteine 2x2 i leżeć muszę płasko na plecach tylko do łazienki mogę wstawać. Dziś idę zrobić beta-HCG modlę się żeby wzrosła dużo. trzymajcie się dziewczyny

Ewa, dziwi mnie, że dostałaś i Luteinę i Duphaston bo to są leki stosowane zamiennie - ten pierwszy to progesteron a drugi to dydrogesteron (substancja zbliżona do progesteronu) i z tego co się orientuję przepisuje się albo jedno albo drugie...
A co do plamienia to nie przejmuj się, ja plamię podobnie jak ty już od 8 tygodnia (oczywiście nie non stop) tylko u mnie stwierdzono, że przyczyna nie jest wewnętrzna tylko zewnętrzna a USG mam co 2 tygodnie i jak na razie jest wszystko ok. 3mam kciuki :o)
 
Dziękuję riolcia za pocieszenie, mam nadzieję że to nic groźnego jutro mam USG i pewnie więcej będę wiedzieć. Zapytam jutro lekarza dlaczego mam dwa leki naraz. Zaraz jadę na bete trzymajcie kciuki żeby wynik był dobry :).

Riolcia a powiedz też masz zalecenie leżeć? też brałaś duphaston?
 
Leże już drugi miesiąc i mam tego dosyć. Nie mam powiedziane żeby leżeć plackiem, spacery i wychodzenie z domu bez forsowania się jest u mnie dozwolone ale niestety za kazdy razem gdy mam bardziej aktywny dzień, np. w czwartek cały dzień spędziłam na wizytach lekarskich, od razu wracają plamienia. U mnie jest to też spowodowane tym, że to moja czwarta ciąża - wszystkie poprzednie kończyły się poronieniem, więc dmucham na zimne ;o) Od początku czyli od 6 tc biore Luteinę, gdy wystąpiły pierwsze plamienia zwiększono mi dawkę.
 
Biedulka 2 miesiąc leżenia, nie dziwie się że masz dosyć, ale czego się nie zrobi dla naszych fasolek-wsystko:) ja mam zabronione spacery tylko leżenie plackiem. Powiedz jaką dawkę luteiny bierzesz? I jak lekarz tłumaczy Ci te brązowe plamienia? Trzymaj się ciepło
 
Luteinę 2x2 do tej pory dopochwowo, od wczoraj podjęzykowo. Zmiana spowodowana jest tym, ze te moje plamienia spowodowane są przez czynniki zewnetrzne czyli polip, który gdzieś po drodze mi się pojawił i leki dopochwowe mogą go bardziej podrażniać. Dodatkowy problem u mnie to Acard, który biorę z powodu wcześniejszej zakrzepicy żył, co powoduje rozrzedzenie krwi. Ale jesem dobrej myśli, bo ta ciąża utrzymuje się najdłużej (14 tc). A co do koloru brązowego to mnie uspokaja, że to lepsze niż świeża krew, która mogłaby świadczyć o czyms poważniejszym. Zdaj znać jak będziesz coś wiedziała po USG :o)
 
reklama
dziewczyny, życze wam szczęścia z całego serduszka żeby wam się udało. przykro mi że miewacie problemy.. :( tak już niestety jest że życie łatwe nie jest.. ja chciałabym dziecko, ale u mnie to tak nie wiadomo jak to bedzie i czy bedzie.. mialam rok temu torbiel na jajniku, i wycieli mi prawy jajnik. niby powiedzieli ze moge miec dzieci, ale ze jestem podatna na torbiele, to niewykluczone są komplikacje.. widzicie, staram sie o dzisiusia, ale łatwo nie jest.. od 3-4 dni boli mnie brzuch, mdli mnie, jem jakbym masakrycznie duzo, spie prawie cały czas, i ciagnie mnie do ogórków.. ale nie możliwe że jestem w ciazy, a nawet jak jestem, to objawy nie pokazuja się tak szybko chyba.. nie wiem.. nic już nie wiem.. staram się być dobrej myśli, ale dziś mam taki nastrój że szkoda gadac :(
 
Do góry