reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy są tu jakieś mamy z Lublina?

Witam i ja :-):-)
Nam komp szwankuje i będę musiała się dzisiaj wziąć za format bo nie da rady inaczej :crazy::crazy::crazy:
Mandziula oj jak ja bym chciała mieć takie problemy jak ty :-D:-D ja gdyby nie budzik to bym spała chyba do południa :-D:-D:-D a Maja też nie miała wcale ochoty dzisiaj wstawać :tak::tak:
Madziarka ojej a co to za duszności Juleczka łapią? Oby nic groźnego się z tego nie rozwinęło :tak::tak::tak: A myślę że to zarazki przedszkolne dają już o sobie znać bo Maja też zaczyna pociągać nosem :-:)-:)-(
Misia z Natalki zuch dziewczynka, zapewne dzisiejsze kłucie też dzielnie zniesie :tak::tak::tak:
Aluśka nie masz wyjścia, musisz kupować trampolinę :tak::tak:;-);-)
Maltanka a co u Was? Wychodzisz już na spacery z Hubertem czy jeszcze w domu siedzicie?
 
reklama
witam z rana

misia brawa dla Natalki za szczepieie, zuch dziewczynka:tak::tak::tak:, noi super że możecie rozszerzac dietę:tak::tak::tak::tak: i trzymam kciuki za dzisiejsze kłucie, oby szybko było i bezboleśnie:tak::tak:

aluśka twoja Amanda to niezmordowana jest:tak::tak::-D:-D:-D

fogia uważaj na siebie, współczuje wrzodów

a ja zmykam do pracy:tak::tak::tak: jakas bessennosc mnie dopadła bo juz od 5 spać nie mogę:dry::dry::dry: to do mnie nie podobne:no::no::no:

i dzisiaj jedziemy na basenik:tak::tak::tak::tak::tak:

miłego dnia życzę

mnie też dopadła bezsenność, ale w nocy:crazy:nie mogłam usnąć:no:a rano ledwo się zwlokłam:baffled::baffled:

Dokładnie - bardzo się podoba!!!! :-)

Kurcze no, jedno mi wydobrzało to drugie zachorowało...

o 4 rano Julian obudził mi się z dusznościami... znowu - już raz przez to przechodziliśmy tylko tamtym razem wylądowaliśmy w szpitalu bo nie miałam inhalatora, tym razem zapodałam mu od razu leki i teraz młody nawet sobie na nowo przysnął więc jest o niebo lepiej... dziwne też że nie ma temp - ale może to dopiero sie coś rozwija...
słychać mu takie dyszenie w gardle i jak mówił to słychać było chrypkę -więc na bank załapaliśmy krtań...
Czekam na 8 żeby zadzwonić do naszego dr...

Ja już mam dość siedzenia w domu.... buuu...

oj, biedactwo:no::no:zdrówka dla Julka:tak::tak::tak:

my zaraz idziemy się kłuć:baffled:
 
Misia kciuki zaciskam żeby kłucie bardzo nie bolało...

Anaconda ja lekarzem nie jestem ale na moje oko to zapalenie krtani... u niektórych dzieci zapalenie krtani od razu prowadzi do poważnych duszności - tak ma Julian, w szpitalu tłumaczył nam kiedyś lekarz że dorosły ma tylko chrypkę a dziecko może się przez taką chrypkę dusić bo jakoś inaczej ma skonstruowane gardło - coś tam jeszcze nie rozwinięte itd... nie pamiętam dokładnie ale Julek właśnie tak ma - jak tylko coś słychać z krtani to od razu się dusi i tak charczy... nie wiem jak to opisać ale biedak się męczy i od razu płacze - bo czuje że nie może oddychać...
dobrze że teraz sobie odeśpi tą nockę... tylko czuję że temp mu rośnie...

a wizyta będzie dopiero koło 12... więc teraz sami się musimy leczyć i czekać...

Zapomniałam napisać Fogia uważaj na Was... bo zaczynamy się poważnie o Was martwić!!!
 
dzień doberek ...
miałam kiepską noc... coś nie mogłam się ułożyć ...
ciągle się budziłam


włączylam jej bajki i dała mi spokój:sorry2:
ja też czasem tak robię ... :dry::dry:

no już prawie wszystko mam łóżeczko, fotelik, wanienka,kocyk, ubranka tak do 6 miesięcy a większe to będzie się dokupywać w miedzy czasie jakby coś brakowało:sorry2: a muszę zakupić jeszcze pościel, wózek, może smoczek i butelkę (chociaż to jest pod wielkim znakiem zapytania bo Amanda z tych rzeczy nie korzystała i nie wiem czy tym razem mi sie to przyda:sorry2:)kosmetyki (ale z tym poczekam już do narodzin;-)) leżaczek i pewnie jeszcze wiele innych pierdółek;-)

rzeczywiście większość już masz :biggrin2:
w sumie tak to jest przy drugim dziecku a jeszcze przy tej samej płci :-D


A jak tam u Ciebie kompletowanie wyprawki?
u nas Gabi skrywała się do 31 tygodnia więc ja mam te mini ciuszki w uniwersalnych barwach :-D i w sumie mały do rozmiaru 68 też już ma garderobę przynajmniej tą podstawową jak bodziaki, śpioszki :-D

smoczki i butelkę ostatnio kupiłam
kosmetyki mam małą listę, bo z Gabi jestem na bieżąco

pościel, kocyki mam w sumie muszę zrobić porządną listę i wykreślić to co już mam :-D


Znalazłam fajną stronkę o zabawach plastyczno- technicznych dla dzieci w poMyskowym świecie: wrzesień 2009
Zmykam lulki, bo od kataru oczy mi łzawią.:crazy:

jak się dzisiaj czujesz ???? lepiej już ???

Zaraz spróbuję nadrobić zaległości, ale najpierw melduje się po szczepieniu....późno, bo po powrocie padliśmy wszyscy:-D:-D....szczepienia (wzw i pneumo) Natalka dzielnie zniosła....krótko płakała i szybko sie uspokoiła:tak::tak::tak:jutro mamy zrobić morfologię (profilaktycznie) no i za dwa tygodnie możemy wprowadzać mięsko:tak::tak:na razie zupki na wywarze warzywnym,ale w przyszlym tygodniu juz mięsnym...no a w między czasie kaszki:tak::tak::tak:
wagowo może nie rewelacja...bo 6720 g a ostatnio było 6020 g, ale jeszcze nie ma sie czym martwić:tak:
tak więc jutro raniutko idziemy się znowu kłuć:-(

Brawa dla Natalki :-) dzielna dziewczynka
hmmm Gabi jeszcze nie miała morfologii ... ciekawe od czego to zależy ...

Natka wcinaj dużo zupek by waga szła w górę chudzinko :-D:-D
Amanda w końcu zajęła się zabawą bez udziału matki więc mam chwilę czasu żeby poczytać ale dziś to już sama siebie przechodziła:baffled: ponieważ tak ją nosiło że już niewiele brakowało a byśmy na pogotowie jechali z rozciętym czołem :no:
co za żywioł .... ehhh dzieci ... a teraz będzie dwójka .... aaaaaaaaaaaaaaaaa RATUNKU ;-):-D

Już wklejam....

Widziałyście komentarz na AM już wiem gdzie jest ta przychodnia cudownych rehalitantow ze spotkania
"Zgodnie z umową zapraszamy do nas do Przychodni Sanus na ul.Kiwerskiego 3 w Lublinie"
Tam właśnie przyjmuje nasz pediatra i chyba Karlita Wasz też...Wy chodzicie do dr Gila??my do dr Raganowicza...

tak my chodzimy do Gila - ortopedy :-D

Kurcze no, jedno mi wydobrzało to drugie zachorowało...

o 4 rano Julian obudził mi się z dusznościami... znowu - już raz przez to przechodziliśmy tylko tamtym razem wylądowaliśmy w szpitalu bo nie miałam inhalatora, tym razem zapodałam mu od razu leki i teraz młody nawet sobie na nowo przysnął więc jest o niebo lepiej... dziwne też że nie ma temp - ale może to dopiero sie coś rozwija...
słychać mu takie dyszenie w gardle i jak mówił to słychać było chrypkę -więc na bank załapaliśmy krtań...
Czekam na 8 żeby zadzwonić do naszego dr...

Ja już mam dość siedzenia w domu.... buuu...

przytulam WAS bardzo mocno!!!

dużo zdrówka dla Juleczka by nic się nie rozwinęło
głupia pogoda!!!!!!!!!

ps do kogo chodzicie do pediatry ???



lecę coś zjeść bom głoooodna ;-)
 
Witam w kolejny pochmurny dzień

wyszłam wieczorem wczoraj do piekarni, nie dość że szybko ciemno się robi to jeszcze w powietrzu było już czuć taką zimę:dry:

my dzisiaj w domu, młody na rzie ma zajęcie, latarka go zainteresowała

0000000000000- to Hubert pewnie cześć chciał powiedzieć:-)

poczytam coś o tych zabawach i trzba by mu zorganizować jakoś czas

kurczę nie wiem co z basenem dzisiaj zrobić:sorry2: puścić go czy nie....?

aaaa i mamy kolejnego ząbka na górze:tak:

Zobaczcie co znalazłam

Wszystkie niepracujące mamy


O.K. Centrum Języków Obcych zaprasza kobiety bezrobotne zamieszkałe na terenie województwa lubelskiego gotowe do podjęcia zatrudnienia po urodzeniu dziecka
do udziału w BEZPŁATNYCH SZKOLENIACH

więcej macie tutaj Twoja Wiedza - Twoj Sukces


madzienka dzięki za linka fajne;-)



A do kogo chodzicie???

chodziliśmy do dr. Madeja,

a ja zmykam do pracy:tak::tak::tak: jakas bessennosc mnie dopadła bo juz od 5 spać nie mogę:dry::dry::dry: to do mnie nie podobne:no::no::no:

i dzisiaj jedziemy na basenik:tak::tak::tak::tak::tak:

ja też coś nie mogłam spać, mały się obudził o 2.00 poszłam zobaczyć do niego i nie mogłam później usnąć:no:

Madzieńka fajne to szkolenie... chętnie bym się na takie ruszyła z domu...

ja też:tak::tak::tak:


Maltanka a co u Was? Wychodzisz już na spacery z Hubertem czy jeszcze w domu siedzicie?

anaconda na razie siedzimy w domu, wczoraj go wzięłam na chwilę, ale pogoda beznadziejna:no:

mnie też dopadła bezsenność, ale w nocy:crazy:nie mogłam usnąć:no:a rano ledwo się zwlokłam:baffled::baffled:

my zaraz idziemy się kłuć:baffled:

ooo Ty też problem ze spaniem:baffled: no to oby kłucie nie bolało

madziarka zdrówka dla Juleczka
karlita my też nie meliśmy jeszcze roionej morfologii, kiedyś pytałam pediatry czy nie trzeba tak profilaktycznie, to powiedziała, że nie, jak nie ma wskazań to się nie robi, ale co lekarz to opinia
 
Ostatnia edycja:
Karlita wiem że niektórzy pediatrzy nie kierują na morfologie jak nic złego się nie dzieje, ale możesz sama poprosić o skierowanie, ja tak zrobiłam i dzięki temu wyszło że Maja jest na dolnej granicy z żelazem i miałam jej zwiększyć ilość żelaza w pożywieniu żeby niedobory się nie robiły :tak::tak::tak:
Maltanka ja to już wieczorem z domu nie wychodzę bo te ciemności i zimno mnie dobijają, nawet w dzień nieprzyjemnie wyjść a co mówić wieczorem :szok::szok:
Dziewczyny gdzie mogę kupić Majce książeczkę do religii? Bo nie za bardzo się orientuję w Lublinie?
 
Martyna ty chyba chcesz ze wszystkim do porodu zdążyć :tak::tak::tak:
:tak::tak::tak::tak::tak::tak:

fogia dbaj o siebie, dużo dużo zdróweczka życzę!!!!!!!

Martyna jak już wysprzątasz w swoich szafach zapraszam do mnie;-);-);-);-)

ufff kochana narazie nie mam sił na inną szafę, ale porządki w ubraniach i nie tylko bardzo lubię:-) Ciekawe czy są takie usługi potrzebne, pranie, prasowanie i porządki w szafach:-D:-D:-D Mogłabym to robić, tylko zawsze chciałąm jeszcze wykorzystać moją znajomość 2 języków, więc nijak się to ma do układania w szafie:baffled: Chyba że podśpiewywałabym sobie:-)

aluśka :); Ta Twoja Amanda to żywe sreebro, musisz na nią uważać:tak::tak::-)
Ja też kompletuję wyprawkę, póki co mam dużo rzeczy po moim siostrzeńcu, musze zrobić przegląd i dokupić to czego mi brakuje:-)

Dziewczynki Witam o Poranku!!
Ja wczoraj padłam po tym układaniu w szafie, i dziś pospałam, jeszcze mi zostało ułożenie rzeczy w szafce w łazience, a że mam kosmetyków że hoho to zajmie mi troszkę czasu.....muszę wybrać się do Rossmana po lovellę do prania dla dzieciaczków, to zajęłabym się ubrankami i pościelą dla Boryska. Mamuśki czy wy do rzeczy niemowlęcych wlewacie jakiś płyn do płukania?

A ja piję herbatkę, nie mam pieczywka i burczy mi w brzusiu, a M. jeszcze śpi....zaraz go pogonię, albo ja wyskoczę na chwilkę...mam ochotę na dobrą drożdżówkę i kakao:-):-):-)

Dziewczynki a podpowiedzcie mi gdzie jest duży wybór ubranek dla niemowlaków?
 
Ostatnia edycja:
Karlita wiem że niektórzy pediatrzy nie kierują na morfologie jak nic złego się nie dzieje, ale możesz sama poprosić o skierowanie, ja tak zrobiłam i dzięki temu wyszło że Maja jest na dolnej granicy z żelazem i miałam jej zwiększyć ilość żelaza w pożywieniu żeby niedobory się nie robiły :tak::tak::tak:

Dziewczyny gdzie mogę kupić Majce książeczkę do religii? Bo nie za bardzo się orientuję w Lublinie?

taką z modlitwami czy podręcznik ??
bo możesz się przejść na Królewską tam jest kilka sklepów "kościelnych" z różnymi rzeczami (np na przeciwko Katedry Lubelskiej, ale wcześniej też chyba jest taki sklep) ewentualnie w tej takiej księgarni na Królewskiej powinny być :-)

no ja teraz z Gabi jakoś w listopadzie idę ją szczepić ostatnią dawką 6w1 to się zapytam - bo po mamusi może mieć skłonność do anemii - ale mąż z nią pójdzie na pobranie krwi bo jaj jej płączu nie wytrzymam chyba zawsze mi łzy stają w oczach jak dzieciom pobierają krew w Luxmedzie

0000000000000- to Hubert pewnie cześć chciał powiedzieć:biggrin2:
cześć HUUUUUBERT

poczytam coś o tych zabawach i trzba by mu zorganizować jakoś czas
też mam taki plan :tak:

aaaa i mamy kolejnego ząbka na górze:tak:

GRATULACJE a Hubciowi wytrwałości :-D:-D:-D:-D

Gabi właśnie tańczy do lady gagi ;-) muszę ją kiedyś nagrać :-D:-D:-D
 
reklama
:tak::tak::tak::tak::tak::tak:

Mamuśki czy wy do rzeczy niemowlęcych wlewacie jakiś płyn do płukania?


Dziewczynki a podpowiedzcie mi gdzie jest duży wybór ubranek dla niemowlaków?

1. ja nie dawałam płynu, tylko w lovelli prałam
2. chodzi ci o ubranka typu spodnie, bluzki czy śpiochy, body itp. Z mojego punktu widzenia nie kupowałabym żadnych wyjściowych ubranek typu spodenki dla takiego małego bobasa, ja lubiłam welurowe pajacyki itp rzeczy na wyjście dopiero później tak 3-4 miesiące zakładałam coś innego, a body, śpiochy itp kupowałam na początku w Baby Fancie, ale tam jest drogo, mi ostatnio podpasowały Tescowe ubranka:tak:
 
Do góry