reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

AniuSm- mieszkamy w Polsce dobrze zrozumiałaś, to mąż się tutaj przeprowadził:tak: często latamy do Szwecji w odwiedziny do teściów a teściowie coraz częściej przylatują do Polski, nawet pracę sobie tutaj teść dodatkową znalazł,żeby częściej się z nami widywać. Zawsze jakby nam było źle mamy opcję wyjechać,ale postanowiliśmy,że nie będzie to Szwecja (trochę tam nudno) tylko jak coś Canada;-)Aniu jak my Ci zazdrościmy,że porody masz już za sobą,ciekawe co u mnie postanowią lekarze przy bliźniakach,czy zrobią mi cc czy każą rodzić naturalnie:-p
tere fere-nie chciałam Cię nastraszyć, po prostu ja miałam podobnie przez pierwsze tygodnie jak dowiedziałam się,że jestem w ciąży to nic nie czułam a potem nie mogłam nawet wsiąść do autobusu,bo ludzie mi dziwnie pachnieli(czyt.śmierdzieli).
miliaa-ja cały czas liczę,że te tabletki co dostałaś sprawią,że torbielka się zmniejszy lub zniknie. Jeśli ona jest na jajniku to w ewentualnej ciąży nie powinna przeszkodzić dziecku, nawet moja koleżanka całą ciążę miała torbiel na jajniku i nikt na to uwagi nie zwracał. Najgorzej jak zrobi się coś w macicy,bo to może przeszkadzać maleństwu.
Nadzieja83- bardzo mnie to cieszy,że już czujesz się lepiej:tak: skoro jesteś już po operacji i po leczeniu to próbuj IUI, masz teraz dobry grunt!
 
reklama
Gieniek oooo faken! W sumie nie jeżdżę autobusem, ale pracuję z ludzmi. Fuu.
A teraz jak się czujesz Stara? Czy widać już u Ciebie zmiany, tzn brzuszek? Ci co nie wiedzą zaczynają się orientować? Czy coś przytyłaś? Opowiadaj...

Sony a teraz musisz ogarnąć te choroby i dopiero zacząć się starać? Czy możesz podchodzić do IVF jeśli masz takie plany?
 
Lejdis jakie tabletki mogę brać na ból głowy oprócz Apapu? Rzadko miewam bóle, ale wolę się zabezpieczyć na wyjazd. Z resztą słyszałam, że lepiej łyknąć jakąś tabletkę niż się męczyć z bólem jeśli jest silny.

Co proponujecie jeszcze do mojej apteczki wakacyjnej? Coś na biegunkę, ale nie wiem co mogę,
 
tere fere- mam ten sam problem, mam okropne migrenowe bóle głowy i jedyne co jest dozwolone w ciąży to Paracetamol, który mi średnio pomaga. Na biegunkę bezpieczny jest węgiel , możesz też sprawdzić,czy można brać Smectę. A przypomnij mi gdzie lecisz? u mnie waga bez zmian, to aż dziwne jestem już 3.5 miesiąca w ciąży a waga ta sama co przed ciążą. Brzuszek wygląda jakbym się najadła i jakby mnie wzdęło;-) nikt mi nie ustępuje miejsca w środkach komunikacji miejskiej,bo chyba myślą,że po prostu mam spasiony brzuch:-postatnio tylko jeden pan rozpoznał jak wchodziłam do Sądu i zapytał-czy pani jest w ciąży? Bo nie chciał,żebym przez tą bramkę wykrywającą metal przechodziła. Mówię Ci jak było mi miło,że mnie zapytał- w końcu ktoś się poznał:-)
 
Gieniek, ja nie mam migren, ale wolę wiedzieć. Bardzo sporadycznie mnie boli głowa. Sprawdzę tą smectę.
Jadę do Turcji. Średnio przyjazny kraj dla ciężarówek, ale muszę dbać, żeby się nie przegrzać i uważać co jem.

Czyli da się trzymać wagę do 20ego tyg ciąży. Tzn przytyć tylko 2 kilo. Będę się starać tak jak Ty. Mam nadzieję, że wyjdzie. Po 30tce trudniej jest zrzucić ciążowe kilosy.

Czyli w 12 tygodniu może być mi trudno ukryć przed pracownikami ciążę... Nie jestem chuderlakiem, więc może nikt nie zauważy. Zobaczę...
 
Tere fere mozna smecte w ciazy:tak:Ja mam teraz nad wyraz czuly nos, wszelkie zapachy mi przeszkadzaja (czy to przyjemne czy tez mniej) wszystko czuje 3 razy silniej niz jest. Kawy nie znosze, a tak uwielbialam przed ciaza...teraz wykreca mi nos w druga strone, o smaku nie mowiac!!

Gieniek czemu nie w Szwecji, maja zajebisty socjal!!! tak slyszalam przynajmniej!

Nadzieja, forum jest od tego, zeby sie dzielic radosciami i smutkami, wiec pisz smialo!!

SonySony no mam nadzieje, ze teraz jak juz sie cos ruszylo i opanujesz te klody to potem pojdzie gladko! Trzymam kciuki &&&&&&&
 
Na ból głowy w ciąży to tylko paracetamol, smecte też brałam jak złapalam grype żołądkową i jeszcze orsalit, to taki proszek uzupełniający elektrolity po nadmiernym rzyganku albo biegunce. wiec tere fere wez to sobie koniecznie:) Ja dziewczyny nie miałam zadnych objawów, mdłości tylko w 7 tygodniu bez wymiotów no i zapachowe niechęci, ( smażona cebulka i masło bleee) ale to też krótko, ogólnie mam świetny apetyt, a i tak do 2 trymestru przytyłam tylko 2 i pół kilo, potem poleciało, teraz w 38 tygodniu mam 20 kilo do przodu, troche za dużo, no ale ja w ogóle nie wymiotowalam i niczego sobie nie odmawiałam, chociaz zachcianek tez nie miałam:) Gieniek, mi nigdy nikt miejsca nie ustąpił, a brzuch mam widoczny chyba od 13 tygodnia, co kraj to obyczaj...
 
Tere Fere do 12 tygodnia na bank nikt nie zauważy, ludzie mało się przyglądają innymw gruncie rzeczy, ja do pracy nosiłam luzne ciuchy, bo nie chciałam, zeby mnie macali i wypytywali, więc niektórzy dopiero koło 20 tygodnia sie zorientowali kiedy brzuch byl juz spory
 
Dziewczyny i pilnujcie ciśnienia. Mi na poczatku drugiego trymestru podczas wyjazdu do rodziny nagle bardzo skoczyło ciśnienia i musze brać leki, to też ważne.
 
reklama
Gatto O nieee! Ja uwielbiam kawę! :eek:

Gieniek no właśnie ja też słyszałam, że tam rodzinie żyję się łatwiej, bo dostaję się na dziecko.

Tuszka to spoko, ja też mam tuniki tuszujące bęben, to będę w konspiracji na razie.
 
Do góry