reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Nadzieja83 bardzo się cieszę,że się odezwałaś! U mnie też 30 się zbliża,więc nic się nie martw,chyba sporo dziewczyn tutaj jest w podobnym wieku. Napisz mi bo nie pamiętam,czy ty masz stwierdzoną endo,czy przeszłaś jakieś leczenie? Muszę Ci powiedzieć,że dla każdej z nas to są ciężkie tematy,mamy podobne marzenia, pragnienia i tak samo cierpimy, cierpimy na niepłodność, która dotyka naprawdę wiele par w naszym wieku a nawet młodszych. Jest nas bardzo dużo a te wszystkie kobiety w ciąży co widzisz,to być może też miały problemy i długo się starały. Jak kogoś dotyka problem,że stara się o dzidziusia,ale nie wychodzi zaczyna zauważać wszystkie kobiety w ciąży, po prostu zwraca się na nie bardziej uwagę niż normalnie. Ja przed ślubem w ogóle nie zwracałam uwagę a potem to non stop i cierpiałam..każdy ma swoją drogę do cudu jakim jest dziecko. Polecam Ci książkę Dagmary Weinkiper-Halsing: "Dziecko ze szkła. In vitro-moja droga do szczęścia" autorka opisuje swoją drogę, która wg mnie też była bardzo ciężka i gdyby nie to,że in vitro w Szwecji jest do 3 razy finansowane przez Państwo pewnie ciężko by im było uzbierać pieniądze-jest to Polka, która wyszła za mąż za Szweda (tak jak ja). Wzruszająca historia naprawdę...Zobacz w tym miesiącu udało się Gatto i tere fere, każda z nas w końcu osiągnie swoje szczęście trzeba w to mocno wierzyć a wiara czyni cuda. Wiesz,ze ja słyszałam,że pozytywne myślenie,może ściągnąć na nas pozytywne rzeczy a negatywne wręcz odwrotnie. Od jakiegoś roku starań zawsze przed pójściem spać wyobrażałam sobie dwie kreski na teście ciążowym, na początku ta druga kreska była taka słaba nie umiała jej sobie wyobrazić,bo przecież zawsze pojawiała mi się jedna,ale z biegiem czasu ta krecha robiła się coraz bardziej intensywna i czułam,że jestem już blisko! Odzywaj się do nas,bo my Cię rozumiemy bardzo dobrze:tak:
 
reklama
Sony Sony- o rany to znaczy,że chorujesz tak jak ja na Celiakię:-( a to drugie to co to jest,bo ja nawet nie wiem? Jestem w szoku,że nikt tego wcześniej u Ciebie nie zauważył,ja od noworodka byłam na ścisłej diecie i byłam pod opieką Instytutu Matki i Dziecka. Z tego wszystkiego podsumowanie jest jedno,masz wielkie szczęście,że ten genetyk zlecił Ci badania od tej pory wiesz,co jest problemem i możesz go skutecznie wyeliminować!!
 
Czyli mam rozumieć, że stosowanie diety pomoże mi zajść w ciążę??
Ile czasu trzeba być na diecie, żeby można było być w ciąży??
Ta druga choroba to przewlekłe zapalenie, tak mi się zdaje. Wizytę u genetyka mam dopiero za tydz we wtorek.
Nadzieja83 ja jestem z rocznika 1982 i też jeszcze nie mam dziecka.
 
Sony Sony- nie wiem dokładnie jak celiaka wpływa na płodność,ale może być dodatkową przeszkodą,tak czytałam w necie,ale żaden lekarz nie zwracał uwagi jak mówiłam,że od dziecka mam ten zespół złego wchłaniania. Czasami wystarczy 3 miesiące ścisłej diety czasami dłużej to zależy od organizmu i czy to tylko celiaka powoduje niepłodność czy coś jeszcze. U mnie to chyba było parę czynników, plus jeszcze nasienie męża, stosowałam dietę od 2 miesięcy przed ICSI i mam nadzieję,że to ona mi pomogła.
Liju-miłego urlopowania!
 
hej dziewczynki, co wy mi tu narzekacie, ze stare jestescie???? z rocznikow 82??? ja to przy was geriatria jestem!!! 35 skonczone!
 
czesc dziewczynki kochane!!
dawno mnie nie bylo a to temu, ze nie chcialam wam zasmiecac forum zymi wiesciami...kurde mnie chyba przed crio czeka laparo...:baffled: cysta na prawym jajcoru po stymulce powiekszyla sie do 7cm...kolejne konsultacje pod koniec miesiaca...okaze sie co dalej...
nie wiecie moze czy endometrioze mozna odessac? mnie sie wydaje, ze nie, ale inne dziewczyny mnie przekonuja, ze to jest torbiel, a torbiele sie odsysa:sorry:

gieniek...ty to wszedzie o mnie myslisz :**
gatto, tere fere...wam juz gratulowalam,ale jeszcze dodatkowo was mocno sciskam, tzn nie tak mocno zeby was nie zgniesc:rofl2:
Sony...tylko sie cieszyc, ze w koncu ktos cie zdiagnozowal, latwiej ci bedzie walczyc!teraz jak juz wiesz co jest grane, bedziesz mogla sie zastanowic jak temu zaradzic brac leki, przejsc na diete i bedzie dobrze!!
AniaSm...co tam u ciebie i malych szkrabow?
 
reklama
Milla Torbiel trzeba obserwować, bo wiele się wchłania w okres. Jak nie to laparoskopia i wyłuszczą ci torbiel. Przy okazji niech na skierowaniu napiszą Sterilitas to zrobią też drożność jajowodów i może jak się da to udrożnią. Ogniska endometriozy też usuną, tylko jak wiadomo one wracają. Będzie dobrze. Ja byłam na laparo i przeżyłam.
 
Do góry