reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Wiesz Gieniek, to Ty płacisz i Ty decydujesz! pamiętaj o tym. Masz prawo zażadać podania w 3 dobie. nie słyszałam jeszcze, żeby w klinice dawali wszystkim w 5 dobie, to jest przecież uzależnione od bardzo wielu czynników. a zarodki lepiej się rozwijają w brzuchu nie na szkle. Trochę tego nie rozumiem, tym bardziej że czekając tak długo bardziej się niepokoisz. Ja raz miałam taką sytuacje, że mi kazali czekac do 5 doby z 3 zarodkami, bardzo się wtedy denerwowałam, a klinika po prostu miała święta i tak jej było wygodniej a naciągali, że lepiej czekać do 5. no nic to, jeśli uważasz, że próba nic nie da, to w miarę możliwości wyluzuj do tego czwartku, ale ja na Twoim miejscu zadzwoniłabym do embriologa i zapytała jak sie maleństwa mają, a co! niech wiedza, że się interesujesz, płacisz i wymagasz;)
 
reklama
Sony, dużo masz zatem do zrzucenia??
No sporo mam do zrzucenia. Przy wzroście 155cm ważę 75 kg.

SonySony ja już sporo w moim życiu czytałam i na pewno czytałam gdzieś,że Metformax pomaga czasem... Nawet bez innych leków. Ja sama próbowałam namówić moją ginekolog-endokrynolog, żeby mi dała go do CLO, ale powiedziała, że u mnie jest niepotrzebny. Ja nigdy nie miałam problemów z wagą - od zawsze byłam chudzielcem, a teraz ważę w sam raz. I stwierdziła, że w moim przypadku jest niepotrzebny.

P.S. Co do odżywiania - faktycznie nieregularne posiłki są bardzo niezdrowe. Też próbuję jeść 5 posiłków dziennie. Dużo owoców i warzyw. Choć nie zawsze mi się udaje. W pracy czasem nie mam czasu :sorry:
Mnie się przy tej pracy nie udaję jeść 5 posiłków, a owoce i warzywa to ogólnie o nich zapominam. No chyba że troszkę pomidorka na kanapkę:)
Ja mam właśnie insulinę w górnej granicy i androstedion lekko przekroczony, gdyby jeszcze dodać testosteron (ja mam w normie) przekroczony to by można mówić o PCO. Mój obraz jajników na szczęście nie wskazuje na policystyczne jajniki.
 
Miliaa ja brałam gonapeptyl i nie wiem,czy to jest coś podobnego do tego,co ty dostałaś,ale miało na celu wyciszyć organizm-zwłaszcza przysadkę mózgową. Zastrzyki są w penie i oprócz ukłucia to nic nie boli, na początku czułam się kiepsko,ale nie wiem,czy to była wina gonapeptylu czy tabletek antykoncepcyjnych-po tygodniu wszystko wróciło do normy i było ok:tak: super,że bakteria nie przedłuży ci jakoś bardzo przygotowań:-)
 
Tuszka dziękuję,że o mnie myślisz:tak: transfer w czwartek na 13.20,ale mam zjawić się godzinę wcześniej z brzuchem pełnym wody. A tobie kochana powiodło się jak miałeś podane zarodki w której dobie? Ja jestem w programie IDSK czyli płacę raz i do skutku robią nam in vitro tylko,że w tych umowach są takie kruczki typu,że hodowla musi być zawsze do stadium blastocysty, że muszę robić 3 weryfikacje po transferze itd...nie mam pełnej autonomii:-(

SonySony mam DOKŁADNIE te same wyniki co ty: "insulinę w górnej granicy i androstedion lekko przekroczony, gdyby jeszcze dodać testosteron (ja mam w normie) przekroczony to by można mówić o PCO." Lekarka mówi,że moje jajniki zachowują się jak policystyczne,ale nie są...
 
Witam się i ja :-) Widzę, że dzisiaj o PCO jest temat. Ja niestety jestem tym "szczęśliwcem", któremu PCO też przypadło w pakiecie :-p Już po 1-ym USG miałam podejrzenie PCO. Zresztą ile nie miałam USG to każdy lekarz o tym mówił... A teraz jest już potwierdzone :-( Dlatego miałam laparo (kauteryzacja jajników). I po laparo wyszła jeszcze endo...
 
Sony to ja mam 158cm i 61kg waga wyjściowa. Teraz tak 59-60kg. Dietetyczka kazała mi zrzucić do 54kg przzy moim wzroście to waga średnia, choć nawet jak tyle ważyłam , to do szczupłych nie należałam. To chyba taka nasza natura liliputków.... hohiihihihihi

Wysyłam Ci wszystkie mądrości, które dostałam od Pani dietetyk. W cale to nie głupie o tym indeksie glikemicznym.
Ja już się przyzwyczaiłam i biorę torbę przygotowanego dzień wcześniej jedzenia, podzielonego na porcje. Nie jest mi łatwo, bo pracuję od 8.00 do 19.00 i wieczorem szykuje jedzenie na następny dzień, ale jestem twarda.
 
reklama
No tak, po co mieć jedną chorobę, jak można mieć w pakiecie dwie. Oj jak ten los dzieli?
Gieniek może wspólnymi siłami dojdziemy do jakiegoś nowego zespołu chorobowego, niby PCO, ale nie do końca....
Dziś pierwsza tabletka GLUKOPHAGE 750 mg zobaczymy jak się po tym będę czuła, bo po metformax miałam biegunki.
Jestem dziś na l4 mam zapalenie górnych dróg oddechowych, mam gorączkę i opuchnięte gardło. Leże dziś cały dzień w łóżku:(((
 
Do góry