reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

reklama
Gieniuś trzymam, trzymam :tak: musi się udac :-)

Sony a co U ciebie? Jak samopoczucie?? :-)

Dziewczynki juz dawno chciałam się was zapytać. Czy macie w związku z naszą chorobą jakieś inne dolegliwości a mianowicie dolegliwości jelitowo-żołądkowe?? (wzdęcia, przybieranie na wadze w okolicy brzucha, gazy i ogólnie niestrawnośc??;-)
Ja jak nie wiedziałam ,że mam to cholerstwo (a były już dwa torbiele) to pamiętam, że miałam straszne takie dolegliwości, prawie codziennie, aż skręcałam się z bólu. Lekarz wówczas powiedział, że to między innymi objawy endo. Od czasu operacji miewam cięższe dni z tym związane ale ostatnio mi się chyba znów nasila...Boję się, że moja torbielka, która przez prawie rok miała 2 cm urosła i daje o sobie znać :-(o wyglądzie mojego brzucha już nie wspomnę. Lubię pojeść ale nie aż tyle a on od czasu operacji z dnia na dzień wygląda jak u 60 latki:szok: jest duży i mi bardzo przeszkadza:tak: wiem, że to juz prawie 30 i metabolizm nie ten ale to jakas masakiera, wyglądam na 6-7 miesiąc...:-)
 
Sony a co U ciebie? Jak samopoczucie?? :-)

Dziewczynki juz dawno chciałam się was zapytać. Czy macie w związku z naszą chorobą jakieś inne dolegliwości a mianowicie dolegliwości jelitowo-żołądkowe?? (wzdęcia, przybieranie na wadze w okolicy brzucha, gazy i ogólnie niestrawnośc??;-)
Ja jak nie wiedziałam ,że mam to cholerstwo (a były już dwa torbiele) to pamiętam, że miałam straszne takie dolegliwości, prawie codziennie, aż skręcałam się z bólu. Lekarz wówczas powiedział, że to między innymi objawy endo. Od czasu operacji miewam cięższe dni z tym związane ale ostatnio mi się chyba znów nasila...Boję się, że moja torbielka, która przez prawie rok miała 2 cm urosła i daje o sobie znać :-(o wyglądzie mojego brzucha już nie wspomnę. Lubię pojeść ale nie aż tyle a on od czasu operacji z dnia na dzień wygląda jak u 60 latki:szok: jest duży i mi bardzo przeszkadza:tak: wiem, że to juz prawie 30 i metabolizm nie ten ale to jakas masakiera, wyglądam na 6-7 miesiąc...:-)
U mnie samopoczucie takie sobie, miałam ogromną nadzieję, że się teraz uda.
Co do brzucha to też po zabiegi mam większy i ciągle rośnie, muszę się w końcu opamiętać....
 
Ja od momentu kiedy dostałam pierwszy zastrzyk hormonalny do dziś przytyłam 5 kilo, których nie mogę się pozbyć. Moja ginka powiedziała, że nie tyje się po hormonach podawanych przy endo i że po prostu muszę się za siebie wziąć. No więc zrobiło mi się łyso i 2 miesiące temu zaczęłam ćwiczyć 4 razy w tygodniu i przeszłam na dietę 1000 kalorii. Niestety schudłam tylko kilogram, czego w ogóle nie widać.
Myślę, że jednak tycie ma związek z endo lub hormonami podawanymi w trakcie leczenia. Na pewno coś jest na rzeczy.:crazy:
 
hej dziewczynki!
najwazniejsze gieniek dawaj znac co i jak, bo sie stresuje:tak:

Nadzieja...kochanaja tez tak mam..z tymi wzdeciami, powiekszonm brzuchem. moim zdaniem torbiele ktore rosna nie sa normalne, wiec i wypelniaja brzuch, stad moim zdaniem czujemy wypuklosc...ja co prawda ogolnie jestem szczupla, ale brzuch od momentu choroby mi troche podrusl, wiec cos w tym musi byc...

tere fere...a co tam u ciebie?

ja dzis mam wizyte w Novum, wierze, ze juz dowiem sie po kolei co i jak i bede mogla zaczac sytmulacje, no ale zaobaczymy:-) wieczorem jak wroce to przylece i odpowiem co i jak, milego dnia!!:rofl2:
 
Gatto, SonySony,Kachna84, Wikulaa,Miliaa,Nadzieja83 nie pisałam,bo czekałam na wiadomości z kliniki, właśnie dostałam telefon!!! Mówię Wam aż się trzęsę z nerwów...z 5 pobranych kumulusów były 2 dojrzałe komórki,obie się zapłodniły i w tym momencie mają po 4 komórki!!!Chyba się wykończę do czwartku w oczekiwaniu czy dotrwają:-( Całuję Was mocno i dzięki za wsparcie:happy:
SonySony uda Ci się!! już niedługo!! nic się nie martw malutka:tak:

Miliaa a ty daj znać,co mówili w Novum

Jeśli chodzi o brzuch,to ja również mam problemy, zawsze byłam chuda a brzuch miałam wydęty jakbym była w ciąży, mam również częste uczucie przelewania się,wzdęć i bóli...coś musi w tym być!
 
Gieniek trzymam kciuki za bliżniaki:-):-)

Nadzieja83 mnie odkąd pamiętam męczą zaparcia więc nie wiem czy to endo czy po prostu tak mam, ja odkąd zaczęłam się starać o dziecko i brać hormony przytyłam 8 kg najbardziej właśnie brzuch cały czas mówię, że będę ćwiczyć regularnie i mniej jeść no ale jakoś słabo mi idzie może od jutra zacznę;-)
 
reklama
Gieniek, wszystkie trzymamy mocno kciuki! Musi się udać &&&&& :-)
Miliaa opowiadaj po wizycie :tak: My ostatnio jak byliśmy w Novum spotkaliśmy znajomych mojego K. I jego kolega powiedział, że starają się o kolejne dziecko (mają już córeczkę). Dodał, że pierwsze dziecko też z Novum :laugh2: Więc podnieśli nas na duchu :tak:

***
A ja dzisiaj byłam na zdjęciu szwów po laparo. Wszystko goi się super! A potem byłam już w pracy i nie miałam czasu na czytanie, kombinowanie i wymyślanie. I bardzo dobrze ;-)
 
Do góry