reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Lusia: ja pierdzielę, uciekaj stamtąd jak najszybciej!
Asienka: ehh, faktycznie nie masz łatwo:( trzymaj się!
U mnie też nieciekawie, właściwie myślałam ze sprzedam wam dobrą wiadomość, bo w grudniu po 3 zastrzyku Zoladexu za namową lekarki prowadzącej zdecydowałam się na ICSI pomyślnie przeszłam stymulację, punkcję i transfer, wprowadzili mi 2 zarodki, z czego jeden się przyjął, byłam w ciąży, ale szczęście trwało krótko, wczoraj byłam na usg, żeby zobaczyć, czy jest akcja serca, no i okazało się, że zarodek w 7 tygodniu obumarł. zdarzyło mi się dokładnie to samo co rok temu, koszmar, dzisiaj miałam zabieg łyżeczkowania, dostałam teraz skierowanie na badania genetyczne i jakieś krwi, bo to już drugie poronienie. jestem otępiała i przygnębiona. no ale trudno trzeba życ dalej, pozdrawiam was ciepło
ps chociaż właściwie jestem dowodem na to, że zajść w ciąże przy endo 3 stopnia można ( choć u mnie nienaturalnie) tyle że nie mogę przekroczyć magicznego 7 tygodnia:(
 
reklama
hejka:-)
Clodi wydaje mi się że to nie jest krwawienie okołoowulacyjne jak przypomina okres, bardzo to dziwne:eek: Może powinnaś skonsultować to u innego lekarza?
Lusia normalnie jedna wielka masakra! jak nie ma wpływu na zajście w ciąże! Własnie juz powinni reagować! ehh kochana mam nadzieje ze będziesz szybko w polsce i tutaj postarają Ci się jakoś pomóc:tak:
Tuszka laleczko tak mi przykro:-(życze ci z całego serducha zresztą wszystkim nam aby się nareszcie udało:tak: jak można wiedzieć ile zapłaciłaś za zabieg?
AniaSm kochana starasz się już o rodzeństwo?
 
[Tuszka laleczko tak mi przykro:-(życze ci z całego serducha zresztą wszystkim nam aby się nareszcie udało:tak: jak można wiedzieć ile zapłaciłaś za zabieg?

Powiem Ci że kosztowało to słono, ja płaciłam w euro bo mieszkam za granicą i to wyszło gdzieś koło 3 i poł tys euro, w Polsce chyba koło 12-15 tysiecy, to sa straszne pieniądze, a najgorzej że gwarancji sukcesu nie ma, mi się niby udało za pierwszym razem, ale co z tego kiedy po 7 tygodniach klapa. Jeśli chcesz jakiś szczegółow dotyczących stymulacji, leków, punkcji napisz do mnie na priva, chętnie się podzielę info W Polsce najlepsza klinika jest e Białymstoku.
 
Tuszka wspolczuje tych poronien. Teraz znajda przyczyne, wyeliminuja ja i bedzie dobrze.

Ja juz dzisiaj lepiej sie czuje, bo wczoraj caly dzien przeplakalam. Caly czas jestem na diecie i nie mam juz problemow z zalatwianiem sie he he. Codziennie zaraz po sniadanku toaletka. Brzuch juz tez nie taki napompowany. Przynajmniej tyle dobrze. A do slodyczy mnie nie ciagnie (moze dlatego, ze wiem jak moga szkodzic zwlaszcza nam). Zaczelam tez pic aloes z cytryna przed sniadaniem. Pozyjemy zobaczymy ale mysle, ze jestem juz teraz na dobrej drodze do zdrowia a co za tym idzie i dzidziusia.
 
asieńka ja jestem jeszcze w PL a mój już w NO więc ten miesiąc odpuszczamy ale może w następnym ? zobaczymy
tuszka współczuje ,to musi być straszne jak wiedziałaś że jesteś w ciąży i nagle się okazuje że coś jest nie tak :( ,kiedyś lekarz mi opowiadał o dziewczynie która trafiła do niego 8-9tc i w 11tc poroniła było to jej trzecie poronienie no ,a u niego pierwsze i on ją przebadał pod różnym kątem i się okazało że ma chlamydie ,kiedy to wyleczyli ,zaszła w ciąże i ją donosiła a najważniejsze że urodziła zdrowe dziecko
lusia podziwiam ludzi którzy stosują diety , ja nie potrafie :)
 
Dziękuję Wa m za miłe słowa, tak mi jest żal tego okruszka...No nic przebadam się wszerz i wzdłuż i zobaczymy, mo ze się okaże że przyczyną była nie taka znowu poważna, tylko wtedy chyba sobie nie wybaczę, że wcześniej jej nie wykryto.
Lusia, trzymam kciuki za diete twardzielko!!!!:)
 
Witam Was!
Mam do Was pytanie: mam stwierdzoną endometriozę w bliźnie po cesarskim cięciu(tak naprawdę jest ona wyżej niż blizna). Brałam zastrzyki antykoncepcyjne przez 9 miesięcy i wszystko wróciło do normy,endometrioza zniknęła. W listopadzie przestał działać zastrzyk i 10 stycznia dostałam @ i jakież moje zdziwienie endometrioza wróciła. Byłam wczoraj u lekarza i powiedział mi o tabletkach Visanne. Moje pytanie brzmi: czy myślicie,że pomogą mi one w zwalczeniu endometriozy czy muszę poddać się zabiegowi usunięcia jej? Endometrioza ma 3,5 cm. Proszę pomóżcie mi. Nie wiem co mam robić. Lekarz powiedział,że mogę starać się o dziecko ale czy to coś pomoże?
Karina.
 
karinam - ciąż w sposób naturalny zatrzymuje rozwój endometriozy, więc to powinno pomóc!!!
leki też pomagąją w zatrzymaniu choroby, warto spróbować.
Lekarz poleicł Ci najpierw leki, a potem ewentualnie operację tak???
 
reklama
Dziękuję Wa m za miłe słowa, tak mi jest żal tego okruszka...No nic przebadam się wszerz i wzdłuż i zobaczymy, mo ze się okaże że przyczyną była nie taka znowu poważna, tylko wtedy chyba sobie nie wybaczę, że wcześniej jej nie wykryto.
Lusia, trzymam kciuki za diete twardzielko!!!!:)

Nie powinnas miec sobie nic do zarzucenia. Nie jestesmy lekarzami tylko jestesmy zdane na nich czasami "niestety".

Karinam: Jestem za tym co pisze Wikulaa ciaza zatrzymuje endo podobnie jak tabletki ale jesli masz w planach powiekszanie rodziny, to musisz sie zastanowic nad tym. z endo moze nie byc tak latwo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry