reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Hej dziewczyny dawno mnie tu nie bylo.Zrobilam test i wyszlo ze jestem w ciazy.Do lekarza wybieram sie dopiero w przyszlym tygodniu,bo teraz jezcze by nic nie zobaczyl.Jutro zrobie bhcg.Czy to sie robi na czcczo?Pozdrawiam i glowa do gory musi sie udac!!

Wielkie gratulacje!!!
Do badania beta nie musisz być na czczo i możesz go zrobić o dowolnej porze dnia. Pochwal się potem wynikiem, dobrze???!!!
 
reklama
Cześć dziewczyny
Postanowiłam do was napisać żebyście miały kolejny promyk nadziei że ciąża przy endometriozie jest możliwa. Ja od jakichś 9 lat skarżyłam się na ból brzucha, tak zawsze jakoś przed okresem więc wędrowałam od gina do gina a oni rozkładali ręce nie wiedząć co mi dolega. Jakieś 2 lata temu ból był nie do zniesienia mój gin stwierdził wtedy że mam zapalenie przydatków i przepisał mi antybiotyki. Po miesiącu wróciłam do niego z jeszcze większym bólem a gin stwierdził że to moja wina bo się nie grzałam i pzepisał kolejny antybiotyk. Efekt był taki, że po kolejnym miesiący pojechałam na pogotowie z moim bólem tam bo zrobieniu Usg przyjęto mnie na oddział ginekologiczny i dostałam kolejny antybiotyk. następnego rana zrobiono mi tylko badania krwi i bhcg. Oczywiscie ob wyszło 8 więc o rzadnym stanie zapalnym nie było mowa jednak oni dalej utrzymywali że mam zapalenie przydatków i wyszerowali mnie antybiotykami. Po tygodniu lerzenia w szpitalu było mi jeszcze gorzej na co ordynator stwierdził że mam urojoną chorobę i oni mi już nie mogą pomóc po czym wypisali mnie do domu. Co z tego jak po miesiącu ból wrócił poszłam wtedy do innego lekarza a ten na pierwszej wizycie stwierdził że to endometrioza. Po dwóch tygodniach miałam robioną laparoskopię na której potwierdzono moją endo. Po wyjściu ze szpitala lekarz przepisał mi tabletki anty, które pzyjmowałam przez pół roku a później zaczeliśmy się z mężem starać o dzidzię żeby wykorzystać efekt odbicia. Niestety nic nie wychodziło. Po jakimś czasie starań lekarz przepisał mi duphaston na podtrzymanie ewentualnej ciąży i w tym samym czasie robiłam testy owulacyjne. Niestety kolejne dwa cykle skończyły się niepowodzeniem byłam już wtedy strasznie załamana. Zaczeliśmy się leczyć w poradni leczenia niepłodności. Mąż zrobił badania nasienia a ja badania hormonalne. Lekarz przepisał mi closberitas a mężowi testosteron bo też nie miał za dobrych wyników. Przed wykupieniem recept zrobiłam jeszcze test ciążowy to był cykl bez duphastonu tylko z testem owulacyjnym i wiecie co udało się. Teraz jestem już w 10 tyg ciąży oczywiście cały czas na duphastonie a co dwa tygodnie chodzę na kontrolę do lekarza ale myśle że wszystko będzie dobrze. Trzymam za was kciuki dziewczyny, pamiętajcie że cuda są możliwe i nawet my które tyle przechodzimy możemy zostać mamusiami
 
Nie wiem dlaczego dziewczyny nie chcecie sprobowac brac algi.Ja mialam zawsze bolesne miesiaczki,obfite itp.Naprawde mi pomogly.Obylo sie bez interwencji skalpela.Bol to oznaka,ze czegos nam brakuje w organizmie.Pisalam juz o spirulinie,chlorelli i i innych wodorostach np w suszi,ale chyba zadna z was nie wierzy w ich uzdrawiajaca moc.Pozatym zmiana adiety jest bardzo wazna.Mi lekarz tez przy poprzedniej ciazy powiedzial,ze tak ciezko bede zachodzic,ze szok.A tu co niespodzianka.Tak naprawde to jest nasz drugi raz kiedy sie staralismy i co udalo sie.Tak naprawde nie zawsze nalezy sluchac lekarzy.Oni ucza sie tylko na co jakie leki,a nie wiadomo dlaczego nie szkoli sie ich na tamat prawidlowej diety.Dlaczego dopiero w ciazy gadaja nam o prawidlowym odzywianiu jakby wczesniej nasze zycie bylo niej wazne.Wystarczy na zdrowy rozum pomyslec dlaczego kobiety w japoni nie choruja na endo i nie maja problemow z zachodzeniem w ciaze,a co najdziwniejsze nie maja wogole menopauzy.Wszystko spowodowane jest dieta.

Zapomnialam dodac ze oprocz swierzych warzyw,owocow i ryb jedza wlasnie duzo wodorostow.Pisalam juz chyba na tym forum jak dzieki wlasnie tym cudenkom pozbylam sie raz na zawsze torbieli(ktore rowniez moga utrudniac zachodzenie w ciaze)a co za tym idzie boli miesiaczkowych.Pozatym kiedys jak przesadzilam z napojami wyskokowymi bolala mnie glowa,teraz zero bolu głowy.To ostatnie to moze niezbyt dobry powod,zeby jesc wodorosty,ale chcialam pokazac wam przyklad, w koncu nie tylko mnie zdarzylo sie wypic o kilka kolorowych drinkow wiecej niz powinnam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Muszę się wam pochwalić. Od dzisiaj mam nową kotkę w domu, malutką czarnutką, śliczna jest, taka jeszcze nieporadna. Teraz mam już się kim opiekować (bo mój stary kocur to niezależny samiec, który nie bardzo chce, żeby ktoś się nim zajmował)
 
reklama
Do góry