reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

reklama
Witam wszystkich

dołączam do problemu:-)

jestem tydzien po laparo, wykonanej zresztą w celach diagnostycznych z powodu "niepłodności wtórnej".

2 lata temu przeszłam laprotomie z powodu ciąży pozamacicznej (na szczęście nie usunięto jajowodu ani jajnika)

od roku staramy sie bez efektów o dzidzię

w styczniu zmieniłam lekarza, który szbko nakierował mnie na laparo i jak sie okazało słusznie, ponieważ wycięto liczne zrosty po poprzedniej operacji, ponadto zdiagnozowano endometrioze, wycięto torbiel...na szczęście oba jajowody drożne,ale jeden ten bardziej zaatakowany przez endo mniej funkcjonalny-jakoś anatomicznie nieprwidłowy)

w tej chwili czekam na pierwszą @ po laparo i przechodzimy do działania: mamy 6 m-cy...to podobno max okres potem endo sie odnawia, pojawiają sie znów zrosty itp...

z tego co czytuje na różnych forach...wielu dziewczynom sie udało zaraz po laparo. Ze jest to jedyna słuszna metoda leczenia, a zastrzyki i inne famakolog w przypadku leczenia niepłodności rzadko przynoszą efekty...

mam nadzieje ze w końcu wszystkim nam sie uda:-):-):-)
 
Cześć. Witam Antonina01. jak tam dziewczyny. jakoś cicho było przez ostatni czas. Ja się muszę pochwalić, że byłam w weekend nad morzem. Było super. Piękna pogoda. To dało mi chyba trochę sił. Teraz jestem po drugim zastrzyku. na razie nie czuje się żle. Ale miałam jednak jakies krwawienie i ciągle plamienia. Tyle ze jestem spokojna bo lekarz powiedział mi , że może tak być i mam się nie martwić. jak ja się cieszę, że w końcu jest ciepło.
Madziamadzia jak Twoja córcia? grzeczna?
 
Witaj Antonina01:)) musi nam wszystkim w końcu się udać!!! Teraz po laparo masz wszystko oczyszczone, więc powinnaś od razu zaskoczyć, ja jestem właśnie w trakcie pierwszego cyklu po hsg i też licze na wiadome efekty:))

Groszek27 - ja na weekend byłam u moich dziadków, w górach, też było super:)) Cieplutko, podoba mi się to:)) Tylko, żeby teraz nie było upałów nie do wytrzymania...
 
Antonina01 mi też lekarz dawał pół roku na zajście w ciąże i powiedział że nie ma co kombinować i wysłał mnie na inseminację niestety się nie udało ,ale nie poddałam się i po ponad roku zaszłam naturalnie :) i wtedy mój gin powiedział że to cud ,a ja się z nim zgodziłam to najcudowniejszy i wymodlony CUD jaki mi się przytrafił
dziewczyny trzymam za was mocno kciuki :)
 
Aniu...czy miałaś laparo z powodu endo. czy jakieś inne wskazania były!!

bardzo fajnie że Ci sie udało...

obyśmy powtórzyły Twoja historiE:-) ja cały czas czekam na pierwszą @@@ po zabiegu....to dopiero 10dni
juz sie nie moge doczekać kiedy będa te dni płodne:-)

odezwe sie wkrótce bo narazie to nie mam o czym pisać, ale zaglądam codziennie tutaj
 
dokładnie zrobili mi laparo bo miałam strasznie bolesne miesiączki , pierwsze 2 dni po prostu wycięte z życia , no i zażywałam tylko ketonal forte bo nic mi innego nie pomagało , no i wyszło że mam endo ,no i teraz też mi powiedział gin że dobrze by było jakby w najbliższym czasie zaciążyła , no chyba że nie chce więcej dzieci , no i zobaczymy co życie dla nas napisało ;)
 
Hej dziewczyny dawno mnie tu nie bylo.Zrobilam test i wyszlo ze jestem w ciazy.Do lekarza wybieram sie dopiero w przyszlym tygodniu,bo teraz jezcze by nic nie zobaczyl.Jutro zrobie bhcg.Czy to sie robi na czcczo?Pozdrawiam i glowa do gory musi sie udac!!
 
reklama
Do góry