reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

miliaa, nie umieraj jeszcze niunia. Poczekaj za 8 miesięcy będziesz potrzebna pewnej słodziutkiej istotce z takimi małymi nóżkami i rączkami i duuużymi oczkami (jak u kotka ze shreka):-)


Dzięki dziewczynki kochane za komentarze. Bardzo mi miło słyszeć, bo z reguły dziewczyna w ciąży średnio się sobie podoba, a dzięki Wam i moim babkom-klientkom jednak mam uśmiech na twarzy:-)
 
reklama
czesc jestem pierwszy raz mam pytanko lekarz mi powiedzial ze mam endo na szwie po cesarce chcjalam sie dowiedziec czy bede mogla zajsc w ciaze pozdrawiam
 
To ja zaraz lece do galerii!!!!

Miliaa kurcze, ja mam duzo nizsze walory tarczycy, no, ale ja inny przypadek. Ty lepiej zadzwon do tego swojego ginka czy endo i zapytaj.

Moniczka no my tak przez internet ci tego nie powiemy. Lepiej zapytac lekarza.

Ps. Tez wsadzilam zdjecie!
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczyny.

Gatto dobra jesteś...No ale fakt cyce mam jak donice od początku, a ponoć mają być jeszcze większe, bo zaczną pracować ostro.
Zdjęć jeszcze nie robiłam, bo czekam na większy brzuch. Kumpel powiedział, że tak miesiąc przed, nie wcześniej:szok:

Na pewno wstawię wszystkie:-)

moniczka
, moja koleżanka miała w bliznie endo i zaszła dopiero po laparo i krótkim leczeniu, ale to jest sprawa indywidualna.
 
Hej ....Może w dużym skrócie opiszę swoja historię. Od ok.2 lat staramy się z mężem o potomstwo ale niestety jak do dej pory bez skutecznie.. Ok.5 miesięcy temu zaniepokojona wybrałam się do lekarza. Zlecił z
szereg badań z których wynikło : brak cyklu owulacyjnego, wszystkie badania hormonalne w porządku, badanie nasienia męża też wyszły bardzo dobrze. Decyzją mojego lekarza przystąpiłam do laparoskopii. Wynik był jednoznaczny : ENDOMETRIOZA stopnia III. Usytuowana w dolnej części brzucha, małe zrosty powypalane, jajowody drożne. Lekarz zaproponował teraz kuracje hormonalna. Czeka na moją decyzję czy danzol czy zastrzyki. Poinformował mnie o plusach i minusach obu wariantów ale to ja muszę zdecydować. Dodam że mam już 32 lata i bardzo zależy mi na zajściu w ciąże. Nie mam pojęcia co robić i czy w ogóle jest szansa że kiedykolwiek zostanę mamą???? Doradźcie co robić??? Pozdrawiam
 
kasiula to właściwie to samo, tak samo działa, ma takie same skutki uboczne itd. Ja mogę powiedzieć o sobie. Wybrałam zastrzyki, mimo że są droższe, ale musiałam o nich pamiętać tylko raz w miesiącu a nie codziennie no i miałam 5 lat temu wrzody żołądka, więc chciałam też ominąć przewód pokarmowy, bo bym się do reszty zdezelowała:tak: Też mam 32 lata i miałam endo II stopnia i potem laparo i teraz czekam na mojego słodkiego robaczka. Ogólnie rok temu w sierpniu miałam laparo, potem po zastrzykach w drugim cyklu zaszłam w czerwcu przez IUI, bo ginka nie chciała za długo czekać w naturze...:-)
 
Tere Fere.... dzięki za odpowiedz.:-) Zastanawiam sie tylko dlaczego mój lekarz radzi mi bardziej ten toksyczny danazol niż co prawda droższe ale podobno lepsze zastrzyki. Czym więcej czytam o tym wszystkim w internecie tym większy mętlik mam w głowie. Najważniejsze dla mnie aby lek był skuteczny a cena czy skutki uboczne s sprawą drugorzędną . Myślicie ze przy edno III stopnia jest szansa na ciąże ????
 
reklama
No kasiula musisz sama wybrać co lepsze dla Ciebie. Może radził Ci tabsy, bo zawsze taniej wychodzi a skoro działąnie to samo, to taki środek poleca. Ja nigdy nie pytałam o stopnie endo. Jak zagadałam ginke o to, to ona powiedziała, że stopień nie ma dla niej znaczenia,tylko czy wszystkie ogniska usunięte. Jeśli tak to startuję z czystą kartą i mam zielone światło jak każda zdrowa dziewczyna. Może tak też do tego podejdź.
 
Do góry