reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

reklama
Gatto- raz miałam robione badania prenatalne gratis skierowanie od lekarza z Medicover a drugi i trzeci zrobiłam prywatnie i płaciłam. Pierwszy i drugi raz zrobiłam w 12 t.3 d ciaży oraz 12 t.4 d ciąży i wyniki super a ten trzeci raz zrobiłam przedwczoraj bo informacji od babki z Kliniki,że jedno z dzieci ma wysokie NT a to był już 13 t.4 d ciązy. NT to jest tzw przezierność karkowa u płodu,ale oprócz tego na badaniach prenatalnych sprawdzanych jest wiele innych rzeczy, np serduszka, przepły krwi, nerki,żołądek,mózg, kość nosowa, pęcherz moczowy..
 
Gieniek wizytę u gastrologa mam dopiero na 1 październik, cóż takie terminy.
A tu wpiszę wyniki ze szpitala, może ty coś zrozumiesz.
Gastroskopia-
Przełyk i wpust prawidłowe. Błona śluzowa żołądka wygładzona, zanikowa. Okolica odźwiernikowa zaczerwieniona. Błona śluzowa opuszki dwunastnicy zanikowa, ścieńczała. W części pozaopuszkowej śluzówka zanikowa, o wzmożonym poletkowaniu.
Kolonoskop- W jelicie krętym kosmyki wydają się być wygładzone. W kątnicy i występnicy obszar błony śluzowej z zatartym rysunkiem naczyniowym.
Coś z tego rozumiecie??
 
Ja mam termin na przeziernosc w 13+6:szok:ostatni dzien z mozliwych wg wloskiego systemu i to cudem zdobyty termin:szok:za ktory oczywiscie musze zaplacic:no:
 
Tere fere, Gatto super wieści :tak:

AniaSm, Hanusia też przechodzi bunt dwulatka od jakiegoś czasu :cool:. Czasami ryczy jak się jej nie pozwoli czegoś, albo jak coś chce, a my nie wiemy o co jej chodzi. Po chwili jej mija, mówię jej wtedy, że mi przykro jak jest niegrzeczna, przytulam a ona mówi "pepasiam" :-D:-D No, ale muszę ją pochwalić: po 2 dniach oduczania sikania w pieluchy zaczęła wołać siku i od 1,5 tygodnia zero wpadek :tak::-D:-D Na początku dawałam jej lizaka za zrobienie siku do nocnika. Tak się nauczył, że jak tylko siadała na nocnik, to mówiła "ziaka?" :-D Teraz dostaje 1,2 dziennie takie płaskie serduszka, bo się skończyły ;-):-D i jest wyrozumiała :tak:. Do spania zakładam pieluchę i akurat wtedy najczęściej zrobi kupala, więc z tym musimy popracować ;-)

Gieniek nawet nie wolno Ci tak myśleć :no: Zasługujesz na bycie mamą :tak:. Co do badań, tak jak napisałaś: dzidzie urosły, a przezierność karkowa jest w bardzo małych wartościach na prenatalnym, więc na pewno teraz będzie troszkę większa :tak: Nie martw się, bo na pewno jest wszystko dobrze :tak:

Tere fere to Twoja ginka by mnie w izolatce zamknęła:-D:-D, bo w poprzedniej ciąży przytyłam ok 25 kg, teraz mam nadzieję, że mniej. Chociaż moje zdanie jest takie, że częściowo ile kto tyje zależy od organizmu, nie tylko od jedzenia.
 
Gieniuś, to chyba raczej nie jest ciąża blizniacza, bo jedno jajko ma 5mm, czyli normalnie a drugie 1,2mm czyli się nie rozwija. Mimo, że się zapłodniło. A szkoda, bo chciałabym mieć dwójkę.

Madzia no chyba by Cię zamknęła w izolatce. Ja bym wolała, żeby nie miała ku temu okazji, bo nie chciałabym dużo przytyć. Potem jest ciężko zrzucić, a ja mam tendencje do tycia niestety.
 
A tak w ogóle witaminy kazała mi brać dopiero od 3ego miesiąca, teraz folik, acard i duphaston.


Powiedziała, że 9 miesięcy ciąży, to okres zdrowia kobiety, że mam żyć normalnie, pracować. Nie cackać się, oczywiście tylko nie dzwigać i takie tam.

To mi się podoba. Bałam się, że wypisze zwolnienie i każe siedzieć w domu. Jak powiedziałam, że mnie trochę ciągnie brzuch, to mi przepisała duphaston, ponoć powinno przejść.
 
Gatto, pytałam ginki o cycki. Miałaś rację. Bolą raczej przez całą ciążę, jeśli oczywiście bolą, albo przynajmniej kilka pierwszych miesięcy.:szok:Buuuuuuu!!!
 
Tere fere ciaza to nie choroba, ale jednak powinnas sie oszczedzac...jak masz prace, w ktorej sie nie stresujesz i nie przemeczasz to ok, ale ja np musialam isc na zwolnienie. poza tym organizm jak bedzie zmeczony to ci bedzi dawal znaki i tego nie przeskoczysz. Ja czasem zasypiam na stojaco i jesli sie nie poloze to padne, gdziekolwiek bym nie byla, tak samo jest z mdlosciami, lapia o jakijkolwiek porze (poranne heheh, chyba teoretycznie tylko). Mnie napadaja mdlosci, ale na szczescie nie rzygam. Widzisz....kazda ciaza inna i teraz sobie myslisz, ze chcesz zyc normalnie, ale czas moze zweryfikowac te postanowienia, wiec lepiej byc przygotowanym.
 
reklama
SonySony- z opisu Twoich wyników wynika,że chyba masz ciągły stan zapalny w żółądku i jelicie. Coś jest na rzeczy,ale najlepiej,żeby wypowiedział się lekarz. Może są jakieś inne uczulenia, które powodują bóle brzuszka.
TereFere- ale ten drui pęcherzyk może jeszcze podrosnąć, czasami do zagnieżdżenia dochodzi później i stąd różnica w wielkości:tak:
Gatto- nie martw się to,że masz USG prenatalne ostatniego dnia nie musi znaczyć,że coś źle Ci wyjdzie, u mnie niestety wyszło i teraz będę się bardzo stresować dopuki doputy się to nie wyjaśni..:-(
 
Do góry