reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

reklama
Pewnie że robimy, tylko że ja jeszcze nie teraz. Czekam na @, a ma wypaść coś koło 4.04. Potem IUI. Więc muszę czekać. A wy jak tam??
 
wikulaa, właśnie jak IUI?
Gatto jasne, że robimy :tak: hehe a z upierdliwością-współczuję!!! ja mam serdecznie dosyć po 3 dniach :zawstydzona/y:
terefere już pisałam, że maj jest pięknym miesiącem :-)
a ja jestem przeszczęśliwa!!! torbiel okazała się nie endometrialna i po miesiącu tabsów sama się wchłonęła!!!:-D jedynie zostało mi troche w pępku, ale to pikuś. w poniedziałęk idę na HSG. no i mam brać bromergon na prolaktynę. gin stwierdziła, że dopiero po badaniu zdecydujemy o dalszej strategi. A i jeszcze muszę wysłać mojego P. na spermogram. pewnie będzie się wykręcał, ale cóż, nie ma wyjścia :-D
miłęgo dnia Wam życzę!! u mnie dziś piękne słoneczko od rana
 
Witajcie, u mnie słoneczka jeszcze nie ma, ale jest już 10 stopni.
Powiem wam jeszcze coś. Jestem już od dawna na innym forum, też kobiety miały problem z zajściem w ciąże. Od lipca tam jestem i jakoś długo długo nikt nie mógł zaskoczyć. Ostatnio zaczęło się od In vitro i tak poleciało. Chyba z 6 od tamtej pory jest w ciąży. Większość z nich po in vitro, a chyba tylko jedna po IUI. Więc jestem zdania, że jak już poleci to jedna za drugą.
Tere Fere więc zaczynaj ten maj, a potem już wszystkie będziemy w ciąży. A może jeszcze w najbliższą sobotę się dowiemy o ciąży?? Trzymam kciukasy.
 
Wikula, pamiętam że Tobie inseminację robi znajoma, a ile razy miałaś?
w tym cyklu miala dwa razy robione IUI, wcześniej, kiedyś, kiedyś miałam robione jedno IUI... pewnie jeszcze ze trzy cykle popróbuję z IUI a potem to już sama nie wiem...

Pewnie że robimy, tylko że ja jeszcze nie teraz. Czekam na @, a ma wypaść coś koło 4.04. Potem IUI. Więc muszę czekać. A wy jak tam??

A IUI będziesz miala robione po monitoringu na pękniętych pęcherzykach??

U mnie też dość ciepło, ale na razie sloneczka brak...
jakiś podły katar mnie od kilku dni męczy i nie mogę się go pozbyć, ble...
 
Wiesz sama nie wiem czy IUI będzie na pękniętych czy nie, to zależy jaki dzień wypadnie. Bo obawiam się, że owulacja będzie w niedzielę. Nie pamiętam czy wam już pisałam, że teraz będę stymulowana gonadropinami, są to zastrzyki które się podaje też do in vitro.
A co do pęknięcia pęcherzyka to przy moich IUI wyglądało to tak:
1 IUI tuż przed pęknięciem lub w tym samym dniu (prawie się udało Ciąża Biochemiczna)-stymulacja Clostiberyt
2 IUI na niepękniętym pęcherzyku :no: stymulacja Lametta
3 IUI pęcherzyk pękł ale ok 8h przed (beta 13,88- czy do zapłodnienia doszło, trudno stwierdzić) stymulacja Lametta
Więc już sama nie wiem czy lepiej przed czy w trakcie, ale wiem jedno jak już jest dzień po pęknięciu to na pewno nie ma sensu. Takie jest moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:
No i tak trzymac dziewczynki....do booooooooju!!!:evil: Ja zaczne sie kwietniowac, a jak nie pojdzie to majowac tez sie bede :)

SonySony masz racje, jak juz jedna zajdzie to potem pojdzie jak po linie :)
Tere fere dokladnie taka mine mialam piszac to :rofl2:
 
reklama
Tak dla informacji wkleję wam artykuł o stymulacji.




Farmakologiczna stymulacja owulacji jest powszechnie stosowana u kobiet mających problem z płodnością. Jej głównym celem jest spowodowanie dojrzewania komórek jajowych, a w jego wyniku - wystąpienia jajeczkowania u dziewczyn z zaburzeniami tego procesu.
Owulacja
Owulacja zdrowej komórki jajowej, prawidłowe funkcjonowanie pęcherzyka Graafa oraz ciałka żółtego niewątpliwie są podstawowymi warunkami, które muszą być spełnione, aby proces rozrodczy został zakończony sukcesem.

Niestety współcześnie coraz częściej dochodzi do zaburzeń w funkcjonowaniu układu podwzgórzowo - przysadkowego oraz jajników. Wówczas LHRH - hormon uwalniający gonadotropiny (pobudzające działalność gruczołów płciowych), wydzielany jest z nieprawidłową częstotliwością i gonadotropiny produkowane są przez przysadkę w nieodpowiedniej do potrzeb ilości. Dużą pomocą w pokonaniu tej przeszkody jest farmakologiczna stymulacja owulacji, a jej efekty są naprawdę zadowalające.
Kiedy stosowana jest stymulacja owulacji
nie jajeczkują bądź jajeczkują nieregularnie
cierpią na zaburzenia rozwoju pęcherzyków
leczone są metodami rozrodu wspomaganego medycznie
Cytrynian klomifenu - Clostilbegyt
Do stymulacji owulacji zazwyczaj w pierwszej kolejności stosuje się cytrynian klomifenu np.Clostilbegyt. Efekt działania leku zależny jest od wzrostu stężenia gonadotropin, a po podaniu klomifenu stężenie FSH podnosi się o około 50-60%

Lek podaje się zazwyczaj od 5 do 9 dnia cyklu w dawce indywidualnie dobranej przez lekarza - 50-250 mg na dobę. W cyklu, podczas którego kobieta przyjmuje lek wykonywane jest kontrolne badanie USG oraz ocena śluzu szyjkowego mające na celu ocenę rozwijającego się pęcherzyka oraz potwierdzenie wystąpienia owulacji. W pierwszym cyklu pojawia się ona u około 60-80% pacjentek, a współczynnik ciąż sięga około 30%. Po pół roku stosowania współczynnik ten sięga już 60%.

Podczas stosowania Clostibegytu mogą wystąpić: zaburzenia widzenia, nudności i wymioty, bóle piersi oraz uderzenia gorąca. Należy także liczyć się z możliwością wystąpienia ciąży mnogiej. U około 10% pacjentek stosujących lek występuje ciąża bliźniacza, a u 0,5% trojacza. Odsetek samoistnych poronień w pierwszym trymestrze ciąży wynosi 10 do 15%
Clostilbegyt - koszty leczenia
Clostilbegyt 50 mg - około 15.oo zł (refundowany około 5.oo zł) /10 tabletek
Gdy u leczonej Clostilbegytem kobiety nie obserwuje się wzrostu pęcherzyka Graafa lub mimo jego prawidłowego rozwoju pacjentka nie zachodzi w ciążę. Wówczas do kuracji włączane są gonadotropiny.
Gonadotropiny
Kolejną możliwość stymulacji jajeczkowania daje zastosowanie gonadotropin np. Gonal F, Puregon, Fostimon, Menopur, Bravelle. Niestety indukcja hormonalna jest znacznie droższa od chemicznej stymulacji klomifenem.

Podawanie gonadotropin powinno zacząć się od małej dawki. Ewentualnie można ją następnie stopniowo zwiększać w zależności od odpowiedzi organizmu na lek. Podczas przyjmowania hormonów należy monitorować cykl za pomocą badania ultrasonograficznego oraz dokonać oceny stężenia estradiolu w surowicy jako wyznacznika prawidłowej funkcji pęcherzyka.


Najczęściej podaje się 75-150 jednostek leku w 6, 8 oraz 10 dniu cyklu.
Owulacja pojawia się u około 85% pacjętek, a do zapłodnienia dochodzi u około 40% kobiet stosujących ten rodzaj stymulacji. Przy zażywaniu gonadotropin istnieje zwiększone ryzyko wzrostu dużej liczby pęcherzyków, a co za tym idzie wystąpienia zespołu hiperstymulacyjnego lub ciąży mnogiej. Około 12-18% pacjentek zachodzi w ciąże bliźniacze, a 2% w ciąże trojacze.
Gonadotropiny - koszty leczenia
Gonal F 75 j.m - około 109 zł
Gonal F 300 j.m - około 470 zł
Gonal F 900 j.m - około 1260 zł
Puregon 300 j.m - około 370 zł
Puregon 600 j.m - około 730 zł
Fostimon 75 j.m - około 66 zł
Menopur 75 j.m - około 110 zł
Bravelle - około 470 zł / 5 ampułek


Wynikiem prawidłowej stymulacji owulacji powinna być ciąża zakończona narodzinami dziecka czego z całego serca czytelniczkom życzę.

Zdjęcie: Fotolia by © endostock All rights reserved
 
Do góry