reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Hej dziewczyny witam się i ja. Z zieloną herbatką
Czarna perła co sie odwlecze to nie uciecze ;-)
Mama kubulki
fajnie ze zagladnelas. Nic sie nie przejmuj, zagladaj do nas jak najczesciej. Teraz juz masz z gorki. A Antoś bedzie taki kochany ze zobaczysz, wszystkie dołki znikną jak z bicza strzelil. Tulam Tak ja zaczynam w maju, trzymaj kciuki za mnie.

Ja w pracy
Siedze i czekam na tel od mojego M bo dorzucilam mu jeszcze do zestawu supków jedna tabletke żeń szenia dziennie wiec jak to zobaczy napewno zadzwoni mi powiedziec ze na mozg upadlam hehe. Powiem wam ze choc tyle ze on łyka te tabsy i nic nie gada bo jakbym sie jeszcze tym musiala przejmowac to juz by calkiem byla lipa.

Miłego dnia!
 
Hej Dziewczyny witam i ja :-) popijając miętową herbatkę i serkiem wiejskim heheheh każda pije i je co innego :-))))

Mamakubulki Kochana tulę cię mocno!!!! Rozumiem Cię i wiem jak Ci ciężko znam to dokładnie na pocieszenie mogę Ci powiedzieć że dołki miną, niestety pragnienie jednak pozostanie ale mogę ci powiedzieć z własnego doświadczenia na razie staraj się skupić na Antosiu i myśl tylko o nim a o dziewczynce pomyślisz później to jedyne co mogę Ci powiedzieć. Kochana głowa do góry pamiętaj że tu rozumiemy cię jak nikt, ściskam z całych sił !!!!

Elmo z jednej strony bardzo Ci zazdroszczę że już możesz działać a z drugiej jak przyjdzie moja kolej to będę panikować trzymam za was &&&&&&&&&&& na 100% uda się :biggrin2:

Kochan trzymam &&&&&&&&& za każdą z osobna dużo różowych i niebieskich w zależności co która chce :tak:
Miłego Dnia Wszystkim !!!!

Piranha Kochana strasznie się cieszę że tu zaglądasz i w miarę możliwości piszesz ściskam Cię z całych sił aha i chciałam zapytać o lampę solną jaką proponujesz w sensie ile powinna mieć kg ja zastanawiałam się nad tymi Lampa solna lampka 3-5kg jonizator >WYSYŁKA 24h (3036822656) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , Lampa solna lampy solne zdrowotne prezent 4-6 kg (3076837669) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , Lampa solna lampka nocna 5-6 kg jonizator PREZENT (3087673741) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , Lampa 3-5kg nocna solna jonizator dekoracyjna HIT (3067841007) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. A może proponujesz coś innego ?
 
Ostatnia edycja:
Hejka! Ja w biegu bo dzieci mi tylko pół minutki dały :-)

misia, dziękuję kochana :-*, co do lampy to im większa i bardziej porowata tym lepiej, ja kupiłam podobną ale większą, chyba 12-15 kg :-)

Miłego dnia i smacznych kawusi dla tych którym dieta pozwala :-D
 
Witajcie,
mój mały był strasznie marudny wczoraj i nawet nie miałam czasu zajrzeć, planowałam wywołać Ewelin i Mamę kubulki -ale macie szczęście, że zajrzałyście ... :yes: Piranha -miło, że mimo braku czasu zaglądasz i radzisz. Elmo dobrze, że M się nie buntuje i łyka suplementy -a jedna tabletka w tą czy w tamtą to już chyba przy większej ilości nie robi różnicy :-D Fajnie, że ma takie podejście -ja jestem pewna, że Ci się uda.
Dziewczyny dołki pójdą w zapomnienie 21 marca jak wiosna przyjdzie -zobaczycie jaki tu optymizm zagości i te choróbska się skończą, bo coraz więcej z nas ma w domu co chwilę jakieś paskudztwo. :tak: Milli i pozostałym, u których w domu wirusy się panoszą życzę zdrówka dla wszsystkich domowników. Mamo kubulki -wiem, co przeżywasz, ja gdybym dołączyła w kwietniu ubiegłego roku na forum to do września też czytałybyście tylko o tym jak się czuję ze świadomością, że to drugi synek, ale teraz jest super -jestem szczęśliwa i jak wracam do tamtych dni to jestem zła na siebie -zobaczysz niedługo jak malutki będzie na świecie -wszystko sie zmieni. Fakt pragnienie pozostanie, ale przynajmniej ten nastrój paskudy, złość, rozczarowanie minie. A może ty będziesz ze mną planowała, bo ja jescze troszkę -może się zgramy?
 
Witam,
Czytam i czytam, dla mnie to ciemna magia, żeby to wszystko opanować. Muszę nauczyć się wpatrywać w swoje ciało O metodach termicznych czytałam, ale pisze ogólnikowo i nie bardzo to rozumiem kiedy to jest "na dziewczynkę".

Mam jeszcze takie pytanko. 12dc kochaliśmy się z M do końca przed snem (ost cykl 33dni, wcześniej tabsy), 14dc miałam dziwne uczucie na brzuchu, na noc zauważyłam że pojawiła się wilgotność i zmienił się śluz, bolał mi tez prawy jajnik. Zapewne weszłam w okres płodny, w jaki dzień cyklu teraz spodziewać się owulacji. Czy może jest teraz szansa na zapłodnienie czy jednak to był zbyt odległy dzień?? Z góry dziękuję za wyjaśnienie.

Ewelin ja mam pieska Yorka, ale zapuszczam mu włoski, jednak to nie to ;-). Nie wiem jakby było z suczką

Porannakawa moja siostra urodziła prawie 3 tyg temu córeczkę a pierwszego ma synka, poszli na spontan, brat M ma syna i 2 córeczki, z tym jest różnie. M do mnie mówi, że jak oboje pragniemy córki to może to się spełni, ale ja myślę pesymistycznie i mówię jak oboje bardzo chcemy to wyjdzie na odwrót. Zawsze jakaś szansa jest z każdą kolejną ciążą na córeczkę, a może M po prostu ma tak że przewaga chłopczyków Ja cie bardzo podziwiam, raz spotkałam kobietę, która miała 3 córki, odczekała dość sporo i wyszedł synek. Ja pytam jak Pani daje rady tak z 4, powiedziała mi że lepiej niż z jednym bo jest bardziej zorganizowana i wbrew pozorom ma nawet czas posiedzieć a z jednym dzieckiem się nie dało. Życzyła mi wymarzonej córeczki, to było 3,5 roku temu. Kupowaliśmy mieszkanie i pani miała 2 dorosłych synów a córeczkę sobie sprawili w 40 lat i że wyszła im w tym mieszkaniu, mówiła że mi tez z całego serca życzy dziewczynki

Elmo bardzo dziękuję za wyjaśnienie, od następnego cyklu zacznę mierzyć temp. Tylko kiedy będę wiedziała, że to ten dzień na dziewczynkę, czy lepsza jest metoda 0+12 i zakwaszanie pochwy :eek: skomplikowane to wszystko

Mama kubulki oj tak ciemna magia, to jest wręcz przerażające :szok:. A czy stosowałaś którąś z metod planowania płci??

Dużo zdrówka wszytkim, niech te choróbska miną
 
Marika nie zaobserwujesz owulacji po samym mierzeniu temp. Trzeba zgrac kilka elementów. Tak jak napisala Ci Piranha temp w pierwszej fazie cyklu jest nizsza, w drugiej wyzsza. Ale ten przyslowiowy skok moze nastapic 3 dni przed, w trakcie jak i 3 dni po owulacji. Aby dokladnie okreslic moment owulacji koniecznie zakup testy owulacyjne o których tez pisalysmy. Wykonuje sie je w taki sposób, jesli np. spodziewasz sie owulacji okolo 14 dnia cyklu warto robic testy od 11 dc, najlepiej wieczorem (wczesniej powinnas powstrzymac sie od picia przez ok. 3 godz aby mocz byl bardziej zageszczony). Jesli na tescie jest tylko kreska kontrolna test jest negatywny. Jesli kreska testowa jest bledsza niz kontrolna test rowniez jest negatywny. Jesli kreska testowa jest conajmniej tak wyrazna jak kontrolna test jest pozytywny. Ten pozytywny test nazywa sie pikiem LH (jaw momencie jak pojawia sie juz kreska testowa robie test czesciej niz raz na dobe aby dokladnie okreslic pik LH). Od tego piku owu z reguły następuje w granicy 24-36 godzin. Wzrost temp w tym czasie potwierdza ze owu byla. W określeniu owu pomaga tez obserwacja śluzu i szyjki macicy. Mam nadzieje że Ci nie namieszałam ale rozjasnilam. Pociesze Cie ze jeszcze kilka miesiecy temu smialabym sie gdyby ktos powiedzial mi ze bede mierzyc temp :-D a jednak jak sie czegos chce to czlowiek zmienia myslenie :tak: Najpierw tylko mierzylam temp, ale z tego nic nie wynikalo. Pozniej dolaczylam testy owu które jak sie pozniej okazalo robilam zle bo ja bardzo duzo z natury pije i wychodzily ciagle bladziochy. W kolejnych cyklach dolaczylam obserwacje sluzu i szyjki i choc prowadze obserwacje gdzies od pazdziernika to dopiero dwa ostatnie cykle potrafilam dokladnie okreslic moment owulacji. A jest to wazne przy planowaniu płci. Wiesz, to wyglada jak czarna magia, ale jak sie troche poczyta i porobi obserwacje nie jest to takie skomplikowane. Ja jestem zdeterminowana jak widac :tak:

Fajnie dziewczyny że trzymacie za mnie kciuki i bedziecie mi kibicowac bo ja tu w maju jajo chyba zniosę. Mam nadzieje że wszystkie co do jednej
Misia a myslisz ze ja nie panikuje? Pewnie że panikuje . Ale z dnia na dzien coraz bardziej chce juz tej małej kruszynki. Chce już. A tu jeszcze tyle przede mna. Oby sie chociaż szybko udało zaskoczyć.
 
Ostatnia edycja:
Elmo dziękuję, bardzo mi rozjaśniłaś. Przeraża mnie tylko sprawdzanie szyjki, ja tam wolę nie zaglądać :no:, po porodzie miała straszną sieczkę, ledwo to zszyli i jakoś mnie (nie wiem jak to określić) brzydzi i słabo się robi :-(.
Widzę, że to trzeba z pół roku poobserwować wszystkie procesy zachodzące w organizmie

Mam jeszcze takie pytanko, moja znajoma twierdzi, że zaszła 2 dni przed spodziewana miesiączką, dzień jej się spóźniła, zrobiła test i 2 kreski. Twierdzi, że tak własnie było, bo tylko wtedy kochała się z M. Czy tak może być?? Miała cykle regularne 28-29dni. Czytałam, ze czasami występuje zjawisko podwójnej owulacji. Jedna znajoma twierdzi, że zaszła w ciążę podczas miesiączki. Ogłupieć można, z tego co się czyta to tak się nie da.
 
Ostatnia edycja:
Hejka :)

Dziękuję dziewczyny za miłe słowa :*
U dzieci i M lepiej, z kolei ja miałam ciężką noc, co godz. wizyty w kibelku a na dodatek to dostałam @ :( Powiem Wam, że bardzo przydała nam się suszarka do ubrań, bo nie nadążyłam prać pościeli, tak dzieciaki wymiotowały :-(

Porannakawo, moja znajoma, która ma 3 dzieci powiedziała to samo co Ty. tzn. jak miała dwójkę to było jej ciężej, była bardziej niezorganizowana, a jak pojawiło się 3 dziecko to jakoś specjalnie tego nie odczuła :)

Antosia, widzę, że przygotowania u Ciebie idą pełna parą :) A skąd masz gynoflor, poprosiłaś lekarza o receptę?

Elmo, miłe to, że za mną tęsknisz :) buziaczki for U :*

krystainmartin, piszesz, że masz etap czekania tzn. że juz po boboseksach u Ciebie ? To trzymam kciuki &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Piranha, Twoja Kajusia jest cudowna:tak: ale jesteś szczęściarą! pomyśl o tym jak Ci dzieci będą dawały w kość :)) Ja mam ochotę czasem wyjśc z domu, uciec albo chociaż zamknąc się w pokoju, żeby tylko mieć 5 min spokoju, ale jak mam przed oczami widok uśmiechniętych buziek to szybko mi mija :))

Pozdrawiam Was WSZYSTKIE, jestem tak zmęczona zeszłą nocą, że muszę się położyć...

Dostałam lampę solną. 30 kg! jest tak ciężka, że niestety nie mogę jaj dac na szafkę rtv jak planowałam (żeby była blisko urządzeń emitujących jony dodatnie) więc na razie stoi na podłodze ;)
Piranha, czy lampa musi być włączona, żeby wydzielała jony?


Zobacz załącznik 545139
 
reklama
Hej dziewczyny.

Eden dobra jesteś z tą lampą:-D Fajnie wygląda. Współczuję nocy.

Piranha dobrze,że nas nie opuszczasz. Zdrówka dla dzieci. U nas już coraz lepiej.

Mamokubulki już czas się rozchmurzyć. Niedługo Antoś zawita na świecie. Ja mając już swojego Adasia to teraz coraz częściej się zastanawiam czy nie dać sobie czasu. Może jeszcze z rok. Jak ma być córcia to będzie. Szczerze to mnie to planowanie zaczęło przerażać i może dlatego też odwlekam to w czasie. Nie mam już takiego ciśnienia, że już teraz chcę dziecko następne. Na razie mam małego, karmię go i pewnie długo jeszcze będę bo się nie zanosi na rychłe odstawienie, więc na razie nie mam co obserwować a dziewczyneczka jeszcze będzie. Wierzę w to.

Czarna perło kto wie może razem zaczniemy się starać.

Elmo ja to już widzę, że niedługo i Ty ekspertką zostaniesz.
 
Do góry