reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Eden, Andziak - ja używałam gynofloru, stosowałam jak skończyła się @ chyba aż do pozytywnego testu, pamiętam jak zapytałam ginkę czy mam dalej stosować jak test wyszedł pozytywnie i powiedziała, żebym odstawiła...są to czopki dopochwowe na receptę, które utrzymują ph na poziomie 3,8-4,5, ale myślę, że warto sprawdzić na sobie jak obniżają ph...Noemi też używała tych czopków i jej nawet lekarz zalecał ich stosowanie w okresie staranek, więc spokojnie do owulacji można stosować, ja bym je jeszcze zaaplikowała 1-2 dni po owu, tak na wszelki wypadek;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
A żeby uscislic to ja irygacji nie robiłam od razu po tylko po kilku godzinach dopiero kiedy mimo zbijania nadal ph nie chciało spadać.
 
Eden trzymam kciuki, myślę że się uda , a jak tobie się uda to i mi :-D Nullka cieszę się bardzo, że udało Ci się zaplanować córcię, ja też o tym marzę. Właśnie cofnęłam się do początku i czytam akurat jak dołączyłaś do forum, a teraz masz już w brzuszku zaplanowną dziewuszkę.
Czytając dużo wcześniejsze posty widzę, że wielu się udało, ja trafiłam za późno, ale cieszę się bardzo z moich dwóch synków i malutkiego nie zamieniłabym na dziewczynkę, ale tak jak pisałam chcę mieć jeszce córcię -to moje marzenie i myślę, że z Wami ono się spełni. A tym czasem trzymam kciuki za już starające się;-)
 
sofi ja swojego drugiego synka też nie zamienilabym nigdy w życiu, on jest taki przeslodki i kochany :) Tylko że ja w dniu poczęcia już wiedzialam że będzie drugi syn i wszystkim to mówiłam od razu i dzięki temu miałam mniej słuchania typu ojej szkoda że nie dziewczynka ;) chociaż też takie teksty sie zdarzały . Wiedziałam dlatego że ... starania były rano od tylu a za 4-5h była owulacja bo ból nie do zniesienia i tempka też to wskazała więc od razu do męża powiedziałam - zrobiliśmy sobie drugiego synka :) dlatego ja nie czułam zawodu . A wiedziałam że chce trzecie dziecko i całe szczęście że trafiłam na to forum bo obawiam sie że sam odstep od owu mógłby nic nie dac a wtedy posiadalam tylko taka wiedzę.
 
Hej.

Ale tu dużo informacji się wczoraj posypało na temat planowania dziewczynki. Widzę Eden, że ostro się wzięłaś za planowanie. Kurczę też już bym tak chciała, ale małego karmię, a o butli nadal nie chce słyszeć. Tylko (.)(.) i koniec. Nie wiem jak jak go przestawię. Na razie tylko podczytuję. A zakupiłam Sylk, no i dietę wprowadziłam. Wołowinę raczej jeść czy nie?

Nullka u mnie tak samo było z drugim chłopakiem. Też czułam że będzie drugi syn. Chociaż po cichu liczyłam, że może będzie córka. Też bym nie zamieniła go na żadną dziewczynkę. Liczę, że uda się za trzecim razem. Jak nie to będę mamą trzech muszkieterów. Ale już tylu dziewczynom się udało, że może mi też wyjdzie. Tylko nas nie opuszczajcie bo tu tyle planujących.

Idę sobie miętę zaparzyć :-)

Miłego dnia wszystkim!!!
 
Milla, oby się udało przekonać małego cycoholika :-) Mi się udało wczoraj nie karmić (.)(.) cały dzień i noc, pokarm w ogóle nie napływał, odstawiłam drogą stopniowej redukcji (zamiany na butle z MM oraz inne posiłki typu obiadki, owocki, kaszki) a pokarm zanikał bez jakichkolwiek zastojów. Pewnie karmiłabym dłużej ale siódme zapalenie (.) i siódma antybiotykoterapia pomogły podjąć decyzję. Co do wołowiny to lepiej unikać czerwonego mięsa gdyż podnosi testosteron, ja jadłam TYLKO mięso kurczaka :-)

Edit: a może wypróbuj butle Avent Natural (najpierw podawaj w nich swój pokarm a potem stopniowo zamień na MM)? Są rewelacyjne i w przeciwieństwie do większości innych butli mają kształt (.) :-)
Philips%2BAVENT%2BNatural%2Bbottle%2B4oz%2Bdouble.jpg
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny.
Witam się z zieloną herbatką :)
No wiec jesli chodzi o te wszystkie zakwaszacze to nawet nie wlaczam sie do dyskusji :-)

Piranha pewnie Cie juz nie ma ale jak wrocisz to moze mi odpowiesz. No wiec tak, moj plan jest podobny do Eden (tylko ja planuje chlopca), zmiana diety, rezygnuje z nabiału, kawy (mnie zakwasza dosyc bardzo), napoi gazowanych, alkoholu itd. a zastepuje to zielona herbata, warzywami, owocami cytrusowymi, ziemniakami, migdałami itd. Oczywiscie wszystko w granicach zdrowego rozsadku. Poczytalam troche o zasadach diety zasoadowej, bede sie stosowac. Wszystkie zalecane suplementy ja i moj M. Obserwacje cyklu itd. A starania zaczynam w czerwcu. Moje pytanie brzmi, skoro na dziewczynke trzeba stosowac te wszystkie specyfiki na obnizenie ph w samym cyklu staraniowym a jest tego tyle :szok: to co w takim razie radzisz mi??? Czy sa jakies specyfiki ktore tak mocna podnosza ph na "juz" jak te co obnizaja? Wiem o napoju sodowym i ewentualnym zastosowaniu sody ale czy moge zostosowac cos jeszcze zeby zwiekszyc swoje szanse na to wysokie ph i tym samym na synka? Jak znajdziesz chwilke to napisz jak Ty to widzisz prosze :(

Zycze wszystkim milego weekendu.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej Dziewczyny!!

Elmo nie wiem czy dobrze pamiętam nazwę ale jest lubrykant pree seed on podnosi ph i jest polecany na chłoczyka ale niech Dziewczyny Ci potwierdzą bo tylko coś mi tak w głowie świta, nie skupiałam się na chłopczykowych staraniach:-p
 
Do góry