reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Nulka a co mają mówić jak już wiedzą, ze córcia;p;p;p gadaliby jakbyś spodziewała się 3 synka:-) że szkoda i takie tam inne gadki, tacy są ludzie niestety nawet najbliźsi, ale wiesz co ja sobie o tej mojej dziewczynie z rodziny też myślałam i postawiłam się na jej miejscu, może bym nie komentowała w przykry sposób ale na pewno miałabym problem że jej się udało a mi nei może nie tyle problem ale na pewno ciężko mi by było, więc staram się być wyrozumiała i nie brać do serca słów. Wiem jakie u mnie silne było to pragnienie i poprostu zostało zaspokojone, spełniło się a w niej na pewno jeszcze jest....i przykro mi z tego powodu bo dla mnie to też jest ciężka sytuacja i bardzo staram się odpowiednio zachować by nikogo nie skrzywdzić zachowaniem czy słowami, nawet nie poruszam tematu córci, cieszę sie n"na głos" tam gdzie mogę:-)
 
reklama
Andziak pisałam o staraniach bardzo dużo i wiele razy, jak nie umiesz znaleźć postów to może wyślę do Ciebie wiadomość, ale napisz co byś chciała wiedzieć. Ja na pewno nie brałam pod uwagę odstępu od owulki bo u mnie był z nią w ogóle problem. Poprostu nie wiedziałam kiedy będzie i czy w ogóle będzie. Także skupiałam się na zakwaszaniu. Napisz co chcesz wiedzieć ja z mojej strony napiszę co robiłam
 
Noemi kochana - jak juz o tym wspomniałas bo tez sie własnie zastanawaiłam...odstep od owulki ..to napisz prosze jak mozesz w takim razie w jakie dni miałas przytulanko..wtedy kiedy była ochota czy te 7 dni zachowałas wstrzemieżliwosci do pierwszego strzału...bo u mnie owu..mniej wiecej niby wiem (po tylko duzej ilosci sluzu jak białko kurze a na drugi dzien nie ma juuz robi sie bardziej sucho czyli wnioskuje ze chyba to owu była)...bo mam w miare regularne cykle ale róznie to moze byc....
...ja pije miete, zakupiłam paski do badania ph...i powolutku tez sie juz organizuje...ja jeszcze karmie (.)(.) i nie mam zamiaru narazie rezygnowac..zamierzam dopiero od kwietnia stopniowo tak jak Piranhia...mam nadzieje bezbolesnie to pójdzie dla mnie i dla małego...w maju juz definitywnie...zaraz zaczynam brac suplementy...teraz sie troche boje zeby małemu nie zaszkodziło takie ilosci tabsów(diete moze juz powoli wprowadze - chociaz my bardziej nabiałowi wiec tylko troche przekształcic)potem daje sobie na spokojnie 3 miesiące na sprawdzenie siebie znaczy czy te wszystkie specyfiki działają na mnie w sensie lubrykaty i probiotyki(czy obnizaja ph i na ile)...a potem od wrzesnia - listopada(wg kalendarza chinskiego na córke)zaczynam starania...a własnie a propo któras z was mówiła o kalendarzu tym wąłsciwym bo chodza po necie jakies podróbki...mozna by przesłac albo wkleic włąsnie ten własciwy...no to tyle...narazie wydaje sie to juz mało skompliwoane ..zobaczymy jak bedzie w praktyce:szok:...juz nastawiam meza...naszczesie bedzie posłuszny jak baranek...:cool: miłego week..choiaz u mnie jakos tak ołowiowo:eek:
 
nulka ta irygację przed zrobiłabym w celu wyplukania sluzu plodnego. Jeśli roztwór byłby w granicach 4,0 a 4,5 myśle ze nie zakwasilabym się tym za bardzo , chyba ze się mylę.

Sofi, No zobaczymy co z tego będzie, jestem dobrej myśli i optymistycznie do tego pochodzę :-) A Ty od kiedy planujemy starania.

Nulka, Noemi wy zdaje się obie stosowalyscie globulki, co? Bralyscie pod uwagę fazy księżyca albo inne elementy sprzyjające jonom? Aha a te tabletki salfazin, to w jakich ilościach i kiedy dokładnie trzeba by brać?

Elmo a czy w opisie na chłopca nie ma nic o irygacji? Coś mi sie odbiło o uszy ze z białka kurzego czy jakoś tak:sorry:

Milla na razie to ostro sie przygotowuje :-) Co do planowania to jeszcze nie mam sprecyzowanej daty. Najwcześniej w wakacje. Dam sobie ze 3 miesiące, jak sie nie uda to przerwa na pól roku. Bo ileż moznaby być na tej diecie. Mój M by nie wytrzymał ;-).
wogole to gdyby nie moj wiek, planowalabym za rok najwcześniej . :tak:

Milego weekendu życzę :)
 
Ostatnia edycja:
dla Elmo cytat z notatek Pirani:

[FONT=&quot] 2) Irygacja z białek jajek (powinny one mieć pH 9-9,9). Dwa tygodnie przed staraniami należy umyć jajka wodą i mydłem, następnie należy je umieścić w szklanej (nie plastikowej) misce na 2 tygodnie. Białka stworzą środowisko podobne do śluzu co jest bezpieczne dla plemników. Potem należy wyjąć jajka i przechować przez godzinę poza lodówką by osiągnęły temperaturę pokojową. Przed staraniami należy rozbić jajka, oddzielić białka od żółtek i sprawdzić pH białka. Jeśli jest odpowiednie to należy je sobie zaaplikować. Uwaga, jajka muszą być pasteryzowane (podobno w Internecie są opisane metody samodzielnej pasteryzacji jajek, wówczas nie trzeba się martwić o ewentualne bakterie)!

3) Jest jeszcze sposób na zwiększenie pH Pre-Seed. Lubrykant ten ma pH 7 a do planowania chłopca wymagane jest minimum 8. Należy umieścić Pre-Seed w papierowym kubeczku, następnie należy dodać 4 szczypty sody i wymieszać. Pre-Seed może zmienić kolor na biały ale powinien zachować tą samą konsystencję. Na końcu należy sprawdzić czy pH wynosi 8 i z powrotem umieścić lubrykant w pojemniku.

4) Zaleca się dodawanie do wody pitnej soku z cytryny – sok ten reaguje z kwasem żołądkowym co znacząco podnosi pH w naszym organizmie. Należy wypijać dziennie 2-3l takiej wody.

5) Można jeszcze robić zasadowe irygacje. Należy rozpuścić 2 łyżki stołowe sody w jednym litrze ciepłej wody i wymieszać. Należy pozostawić roztwór na 10 minut. Godzinę przed staraniami należy zamieszać roztwór i zrobić irygację strzykawką lub irygatorem, należy to robić powoli, delikatnie i najlepiej w pozycji leżącej. Jeśli komuś nie pasują irygacje ze względu na ryzyko infekcji to jest jeszcze inny sposób. Należy umyć ręce, nawilżyć wodą koniuszek środkowego palca, dotknąć nim sody. Następnie należy wsunąć ten palec do pochwy, pH śluzu powinno się zmienić np. z 4,5 na 7-8 i utrzymać się do 4 godzin. Można odczuwać zapach sody ale nie powinna ona ani palić ani ranić. Bardzo ważne jest jednak to by nie dotknąć palcem z sodą szyjki macicy!

[/FONT]
 
noemi bylabym wdzieczna bo nie mam czasu na szukanie.a jesli nie wíedzialas kiedy owulacja to skad wiedzialas jak dlugo utrzymywac niskie ph i kiedy sie starac? Ja jakbym sie starala to do wszystkiego moglabym sie zastosowac. Ale watpie czy znalazlabym czas na irygacje z 4 dzieci. I u nas w miasteczku nie ma limonki
 
Mamo kubulki zobacz maila. Wysłałam drugi raz.

Eden to u mnie podobnie jak u Ciebie. Z tym, że jak odstawie definitywnie małego w marcu to zacznę od lipca do września. Poobserwuję swój organizm, wybadam tą owulacje i zobaczę co mi najlepiej sprzyja z tych "obniżaczy" ph. Jak się nie uda w tym roku to też odpuszczę na jakiś czas.

A mój M dziś w sklepie spotkał naszych znajomych co mają synka 5 m-cy straszego od mojego Adasia i mówią, że będę polować na dziewczynkę,a mój odpalił, że to tak jak u nas :-D.
 
Witam Sobotnio,

Dopiero miałam czas na kawę i BB..., ale juz wszyscy najedzeni i pozmywane.
Teraz dumam czy jeszcze cisteczka upiec.

Nie podejmuję prób raczenia ws płci - bo jestem w tym temacie zielona i mało obchodzi mnie płeć przy planowaniu/robieniu ;P

U mnie pierwsze znaki @ :(

Piranha - no cóż..... jesli chcesz móc czasem .... odpocząć, przekazać Kaję w opiekę drugiej osobie na 2-3 godz lub na dłużej, to czas zacząc nad tym pracować ;) Dziecko płacze, bo do tej pory była tylko mama - jest inaczej - nie podoba się ;). Małymi kroczkami z zachowaniem bezpieczeństwa i spokojnu małej księzniczki ;) Możesz zacząć od swojego Em.... bo z nim Kaja jest tak samo oswojona.
Chciałabym powiedzieć - wypocznij u teściów ;), ja wypoczywam zawsze ;)
Co do butelek - u nas Aventy nie pasowały jakoś - najlepszy był NUK.

Życzę Wam dziewczyny miłego i spokjnego odpoczynku w weekend.
 
reklama
Ja też z taka lajtową kawką przy BB. Po obiadku, posprzątane i mogę odpocząć. Jutro w gości śmigamy i weekend zleci nie wiadomo kiedy.

Pająk jak nie w tym cyklu to w następnym i do skutku:-).

Miłego popołudnia.
 
Do góry