reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Kate mam pytanie, czy używasz komputera jako jedynego środka antykoncepcyjnego? Ja mam największe obawy, czy to wystarczy, bo jeżeli nie to nie ma sensu kasy wydawać, a jeżeli skuteczność jest taka jak zapewniają, to może warto. Cenowo najlepiej z tych trzech wychodzi Pearly i mi on się podoba, ale nie wiem, czy gdybym się już decydowała, czy nie lepiej dołożyć kasę i kupić lady comp?
Pirania nie martw się, jak czytam twoje posty to mogę Ci powiedzieć, że jesteś wspaniałą matką. Ja mam wśród znajomych 3 latka który nic nie mówi i mama nie robi z tego specjalnie problemu, mówi, że ma ciężką mowę. Rodzina proponuje wizytę u logopedy itd. a ona nic.... Na pewno będzię OK. Wiesz, co cię niepokoi i można nad tym pracować. Krzyś jest mały i dzięki twojej uwadze można z nim wszystko wypracować.
 
reklama
Tasha, buziak dla Sonii za 6-miesięcznicę! :-) Ależ ten czas zasuwa.

Andziak
, do tego czasu możesz mieć wiedzę dwa razy większą :tak:, chętnie Ci pomogę. Dlaczego nie możesz poprosić gina o Gynoflor? Co do staranek nullki to wiele można się nauczyć czytając o czyichś działaniach ale jednak każdy cykl (a już zwłaszcza u dwóch różnych kobiet) to zupełnie inny scenariusz i na pewno Twoje działania będą inne jak u nullki, grunt to poznać odpowiednie zasady.

Sofi
, dzięki wielkie :-*
 
Andziak, Replens to jeden z zakwaszaczy ale trzeba najpierw przetestować czy nie podwyższa pH. Stosuje się ilość na koniuszku palca i wkłada do środka. Ogólnie zasada jest taka, obniżasz pH przed staraniami (godzinę przed), 5 minut po staraniach sprawdzasz pH i jeśli jest powyżej 5 to obniżasz np. Replensem, potem sprawdzasz co 30 minut przez 4 godziny (gdyż plemniki Y po 30 minutach ruszają do wyścigu jeśli pH wzrośnie) obniżając jeśli pH wzrośnie powyżej 5, trzeba uważać by nie spadło poniżej 4. Po 4 godzinach plemniki X są już bezpieczne w szyjce macicy, można wówczas zastosować irygację z roztworu limonki albo włożyć na noc tampon nasiąknięty tym roztworem. Należy dbać aż do samej owulacji o pH poniżej 5 dlatego im bliżej owulki starania tym mniejsze prawdopodobieństwo, że przeoczymy wysokie pH. Jeśli występuje EWCM (śluz o konsystencji białka jaja) to warto wymyć go irygacją przed staraniami i np. zaaplikować Sylk (o ile nie podnosi on pH) by nie było za sucho dla plemników. Oczywiście do tego dieta i suplementy a wówczas szanse na córeczkę będziesz mieć ogromne. Twój M zgodzi się na łykanie choćby Calcium Citrate, witaminy C i żurawiny?
 
Zaczynam to wszystko powoli ogarniać. Tylko nie wiem jeszcze nic o globulkach, dziewczyny pisza o Vitagyn C, Gynoflor itp. Czym one sie róznią i kiedy je stosować? A ten Replens to to samo co Sylk?
Na razie ze zdobytej tutaj wedzy to zrobiłabym tak: M - 1 godz, przed goraca kapiel. Ja - 1 godz przed irygacja z roztworu wody z limonką, tuz przed staraniami Sylk. 5 min. po staraniach sprawdzam ph jak za wysokie to irygacja (czy jest najlepszym rozwiązaniem wtedy?), potem sprawdzanie ph co pół godz. przez 4 godz. na koniec tampon z roztworem do irygacji na noc. I pilnowanie w kolejnych dniach ph az do owu... Czy to wszystko co mogłabym zrobic czy cos jeszcze pominęłam? Dieta i suplementy oczywiście od co najmniej 6 tyg. wcześniej. Poradźcie...

Piranio z rybek to u mnie tylko bojownik plywa :) gdzies mi na forum przemknęły zdjęcia twoich akwarium, piękne!! Na pewno za niedługo dotre do tych postów i popodziwiam raz jeszcze :) A Kaja zdaje się, że szybko będzie chodzić. Słodka jest :tak:
A odnosnie tego postu o tym że M nie bierze wapnia to na str. 3579. Może wtedy po prostu dziewczyny brały Ca i Mg w oddzielnych preparatach i to wapno nie jest konieczne dla M ale i nie zaszkodzi.

Zmykam, dziś mam ochotę na gorąca kąpiel w pianie :-) papapapa
 
Ostatnia edycja:
Witam
Wow dziewczyny ale dużo piszecie , normalnie nie nadążam i nie wiem czy pamiętam co komu odpisać.
Andziak dwa dni temu dokładnie opisywalam swoje starania i wklejalam link do mojego wykresu szczęśliwego i tam dokładnie jest kiedy i o której były starania.
Ja gynofloru nie uzywalam tylko Lactovaginal oraz Vitagyn C

Jestem posiadaczka Lady Compa (Baby Compowi chyba bym nie zaufala jeśli chodzi o planowanie płci) i jestem z niego tak jak Kate18 bardzo zadowolona. Leży sobie teraz w szufladzie a ja już nie moge sie doczekać kiedy zacznę go znów używać ;)
Mam go od marca 2010r i gdy swiecilo sie zielone światło kochalismy sie spokojnie bez zabezpieczenia i wpadki nie było :)
Też myślałam o Pearly ale jednak dolozylam i wzięłam LadyCompa :) i nie żałuję tego wydatku :)

kamea gratuluję ciąży i życzę spokojnych miesięcy :)

Moja mała 18 dni temu ważyła 405g :)

Andziak sliczny Twój synus i jaki już duży
Piranha nie odchodz kochana i pisz w miarę możliwości bo drugiej takiej ekspertki w planowaniu tu nie ma :). Kaja super postępy robi i jest super dziewczynką.

mama_kubulki ja nawet teraz gdy ludzie pytają co będzie i mówię córeczka to widzę reakcje i jest taka że lepiej by sie cieszyli gdybym powiedziała że trzeci syn, a jak mówię że córka to w sumie zero komentarza zero gratulacji itd. Jutro idę na rodzinną imprezę i wszyscy wiedzą że ma być córka i normalnie mam ochotę gdy będą pytać o imię powiedzieć że okazało sie ostatnio że jednak syn bo jestem ciekawa ich reakcji. Jeden wujek zawsze przygadywal że teraz to cora by sie przydała. A jak poinformowaliśmy że będzie córka to nawet sie nie odezwał słowem. Normalnie ludzie są cholernie dziwni i po prostu olac ich.

Nie wiem co ja miałam jeszcze ... Dobrej Nocy
 
Ostatnia edycja:
Pirahna baba w aptece mi powiedziala ze jak vitagyn podwyzsza mi ph to musze miec jakies poważniejsze zapalenie;/ moze cos w tym jest :confused:

nullka a u ciebie jak ten vitagyn sie sprawdza? mi bardzo podwyzsza i farmaceutka mowi ze to musze miec jakies zapalenie powazne;/
 
Ostatnia edycja:
eden z tymi irygacjami to musisz uważać, ja np przed staraniami nie robiłam bo miałam Ph około 4,0-4,5 a poniżej 4 lepiej nie schodzić. Ja robiłam irygacje raczej po.
I tak samo przed mi Sylk świetnie obnizal więc gdybym jeszcze dodała irygacje to mogłoby być tego za dużo już.

Zapomniałam Wam dodać że mój m też gorące kąpiele robił przed :)
 
reklama
Eden, bladego pojęcia nie mam czemu tak napisałam :-D, oczywiście Calcium Citrate ma łykać i kobieta i mężczyzna :tak: Co do globulek to trzeba na sobie przetestować wcześniej co najlepiej i najdłużej działa. Replens różni się od Sylku, ma dużo niższe pH, nie jest lubrykantem i w bezpośrednim zetknięciu z plemnikiem może go zabić, stąd po staraniach zaleca się aplikować Repelns bliżej wejścia a nie do końca. Twój plan działań jest super! :tak: Przetestowałabym obniżanie pH Replensem a nie irygacjami zaraz po staraniach. Możesz dorzucić do tego (w okolicach owulacyjnych) Sudafed, picie dużych ilości Coli light bezkofeinowej, łykanie tabletek żurawinowych :-)

Daria
, z tego co wiem to zdarza się nie tak rzadko, że preparaty mające obniżyć pH działają odwrotnie, dotyczy to Replens, Rephresh, Sylku, Lactovaginal, Acidophilus i i zapewne wielu innych.
 
Do góry