reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piranio, zgupialam trochę, w zielonym, dziewczynkowym linku jest napisane "Mężczyzna powinien łykać Ca, Mg (w takich samych dawkach jak powyżej), witaminę C, żurawinę i kwas foliowy."
a we wczesniejszym mailach pisałas, że M ma łykac tylko magnez bez calcium citrate. I czy powinien łykac B complex 100? Na co są: maca, L-karnityna , koenzym Q 10 ?
 
reklama
Ewelin mam np. cos takiego co Cie moze zadowoli, skopiowalam do swoich notatek z wczesniejszych postow Piranhy:

Produkty silnie alkalizujące:
soda, sól morska, woda mineralna, pestki dyni, soczewica, algi morskie, cebula, korzeń kolokazji (taro), korzeń lotosu, bataty (słodkie ziemniaki), limonka, cytryna, nektarynki, persymona (inaczej zwana kaki, sharon, jabłkiem orientu lub hurmą wschodnią), maliny, arbuzy, mandarynki, ananasy

Produkty średnio alkalizujące:
morele, przyprawy, kombucha (grzyb herbaciany), melasa, sos sojowy, orzechy nerkowca, kasztany, pieprz, kalarepa, pasternak, czosnek, szparagi, kapusta włoska, pietruszka, cykoria, rukola (rokietta siewna), zielona musztarda, korzeń imbiru, brokuły, grejpfruty, kantalupa, spadź, cytrusy, oliwki, marchewki, mango

Produkty słabo alkalizujące:
większość ziół, zielona herbata, herbata Mu Tea, syrop ryżowy, ocet jabłkowy, sake, jaja przepiórki, olej z wiesiołka, ziarna sezamu, tran, migdały, kiełki, ziemniaki, słodka papryka, grzyby, kalafior, kapusta, brukiew, żenszeń, bakłażan, dynia, zielona kapusta, gruszki, awokado, jabłka (kwaśne), jeżyny, wiśnie, brzoskwinie, papaja

Produkty bardzo słabo alkalizujące:
herbata imbirowa, ocet Ume-Su ( z moreli ume-boshi), ghe (masło klarowane), jajka kaczki, owies, kawa zbożowa, ziarno komosy ryżowej (zwane quinoa lub ryż peruwiański), ryż Japonica, ryż dziki, olej z awokado, większość nasion, olej kokosowy, olej z oliwek, olej lniany, brukselka, buraki, szczypiorek, kolendra, seler, ketmia piżmowa (okra), ogórek, rzepa, soki z wyciskanych owoców, sałata, pomarańcze, banany, borówki, rodzynki, porzeczki, winogrona, truskawki

Produkty bardzo słabo zakwaszające:
curry, miód, syrop klonowy, ocet winny, śmietana, masło, ser kozi i owczy, kurczak, żelatyna, organy (wątróbka, serca, nerki itp.), dziczyzna, ryby, kaczka, proso (kasza jaglana), amarantus, brązowy ryż, olej z pestek dyni, olej z pestek winogron, olej słonecznikowy, orzeszki piniowe, olej kanola, szpinak, bób, fasolnik chiński, fasolka szparagowa, cukinia, sos Chutney, rabarbar, orzech kokosowy, guawa (gruszla, guajawa), suszone owoce, figi, daktyle

Produkty słabo zakwaszające:
wanilia, alkohol, czarna herbata, ocet balsamiczny, mleko krowie, ser pleśniowy, ser sojowy, mleko kozie, mięso dzikich zwierząt, baranina, jagnięcina, dziczyzna, mięso łosia, małże, mięczaki, gęś, indyk, gryka, pszenica, orkisz, teff, kamut, mąka farina, kasza manna, biały ryż, olej z migdałów, olej sezamowy, Olej z krokosza barwierskiego, tapioka, seitan, tofu, fasola pinto, fasola biała, fasola granatowa, fasola czerwona, fasola adzuki, fasola lima, boćwina, śliwki surowe i suszone, pomidory

Produkty średnio zakwaszające:
gałka muszkatołowa, kazeina, proteiny mleka, biały ser, mleko sojowe, wieprzowina, cielęcina, mięso niedźwiedzia, omułki, kalmary, kurczak, kukurydza, kasza owsiana, żyto, otręby owsiane, orzeszki pistacjowe, olej kasztanowy, smalec, pekan, olej palmowy, zielony groszek,
orzeszki ziemne, groszek śnieżny, inne rośliny strączkowe, ciecierzyca, żurawina, granaty

Produkty silnie zakwaszające:
słodziki, budyń, kisiel, galaretka, dżem, sól stołowa (NaCl), piwo, drożdże, piwo, chmiel, słód, cukier, kakao, ocet biały, ser topiony, lody, wołowina, homar, bażant, jęczmień, olej z nasion bawełny, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy brazylijskie, soja, napoje
bezalkoholowe, szczególnie typu Cola (żeby zneutralizować szklankę Coli o pH 2,5 potrzeba aż 32 szklanek zasadowej wody o pH 10).

Oczywiscie na dziewuszke interesuja Cie produkty od slabo do silnie zakwaszajacyh.
 
Elmo w tych silnie zakwaszających podpada mi wołowina. Przeciez przez spozywanie czerwonego mięso jest więcej testosteronu...?

Andziak, śliczny synuś :)
 
Ostatnia edycja:
Andziak fajny ten twój mały mężczyzna :-) Tak to jest kochana że jedne mają same córki inne synów, najważniejsze że wogóle są i że zdrowe. Niedawno moja znajoma w 8 miesiącu straciła ciąże miała mieć drugiego synka.
Pamiętam że kiedyś pisałaś że twoja bratowa czy szwagierka poroniła ale potem znowu jej się udalo, też miała chyba dwóch synów, udało jej się za 3 razem z córeczką?
 
agulek wiem kochana wiem.tak to juz bywa. A bratowa w marcu rodzi Jacusia. Z jednej strony szkoda bo wiem co czula z drugiej dla mnie lepiej czesto sie widujemy i lapalabym doly Mama kubolinki musimy zrobic sobie zjazd.mam ktore marzyly o corci a im sie nie udalo. Albo o synu . Jedna druga zrozumie bez slow.
 
Elmo, eden dziękuje.
Mam jeszcze pytanie co do tego lubrykantu SYLKU, dziewczyny go stosowały na obniżenie PH. czy konkretnie tylko sylk obniża PH czy inne lubrykanty tez np. Durexa
 
Hej dziewczyny!!

Ja po wizycie wszystko dobrze płeć potwierdzona 2 kreseczki białe między nogami:) czarna, nulka ile ważą wasze pociechy??
 
reklama
czesc Jędruś ale jestes słodziakiem!!!!!!!!!

Andziak super pomysł, kiedy sie spotykamy i gdzie? ;)

noemi gratulejszyn;))))))))

czy ktoś chce Sylk, nowy, wazny do sierpnia??????? skoro mi sie nie zdazyl przydac..........
 
Do góry