reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

dokladnie napisala mi tak
Owszem, wskazania Baby-Comp są przeciwstawne wobec panującego przekonania o szybkości plemników z chromosomem Y a dłuższą przeżywalnością plemników z chromosomem X.
Jak napisałam jest to przekonanie nie poparte rzetelnymi badaniami klinicznymi a jedynie założeniem, że ze względu na mniejszą masę chromosomu Y plemniki z tymże chromosomem są lżejsze i sprawniejsze.

Wskazania Baby-Comp opierają się na doświadczeniu oraz badaniach producenta. Na podstawie wiedzy zdobytej w czasie badań statystycznych, stwierdzono, że współżycie w konkretynych dniach może zaowocować potomkiem o danej płci. Wiedza ta jest przeciwstawna do powyższych założeń, jednak jest ona poparta praktyką a nie tylko teorią.
 
reklama
Chciałam kupić coś co ułatwi mierzenie temperatury i dlatego pytam, dobrze wiedzieć, że lepiej na tę funkcję planowania płci nie liczyć, ale i tak bym tego nie robiła, nie po to tutaj jestem:-) Daria zrób sobie teścik, będziesz spokojniejsza, ja zrobiłam tydzień temu w piątek.Wczoraj nic nie wskazyywało na @ a tu proszę -niespodzianka.
 
Kaja pospała 20 minut a kiedy próbowałam ją dalej uśpić to Krzysiu ją wybudził :-(

Karola, a synek nic nie mówi czy po prostu mało jak na swój wiek? Krzysiu zna już trochę słów i jakoś tam z nim dogadać się można, martwią mnie natomiast m.in.: echolalie natychmiastowe (powtarza na bieżąco) i odroczone (cytuje bajki, piosenki, książeczki, dialogi), kręci się czasem w kółko, porozumiewa się tak dość schematycznie, ma różne dziwne fiksacje, np. ostatnio na punkcie gniazdek elektrycznych i (uwaga ;-)) kibelka (rano mnie zawołał i powiedział "lubię kibelek", prosił by mu zrobić kibelek z ciastoliny, puszczał sobie na kompie filmiki obrazujące spuszczanie wody w sedesie), boi się panicznie odkurzacza, wiertarki, suszarki, miksera itp., pojawiły się dziwne fobie (np. boi się balonów albo gdy ja coś sobie nucę), nie lubi obcinania paznokci albo nowości typu nowe buty, z wiekiem zanikała u niego ilość pokarmów, które jest w stanie zjeść (obecnie ma potwornie wybiórcze menu co mnie koszmarnie martwi), drażnią go otwarte drzwi, często zadaje te same pytania znając odpowiedź, brak dziecięcej spontaniczności, potrafi mnie rano przywitać słowami "gniazdko elektryczne" zamiast "cześć mamo", jako niemowlę miał dużo gorszy kontakt wzrokowy jak Kaja i był słabszym obserwatorem, szybko znał cyfry i alfabet, ciężko z nim ustalić jakiekolwiek zasady, tak jakby nie rozumiał konsekwencji i zasady przyczyna - skutek, czasem patrzy tak dziwnie bokiem albo przykłada przedmioty do oczu (jest to podobno stymulowanie wzroku), "skacze" od zabawki do zabawki bez zabawy, np. porozrzuca klocki i idzie już do innej zabawki ...i wiele, wiele innych :-( Potrafi myśleć abstrakcyjnie i próbuje bawić się symbolicznie.

Pająku
, Krzyś prostej kreski nie narysuje a co dopiero koła i krzyżyka, koloruje tylko na kompie.

Sofi, chyba nullka używała Baby Compa.
 
Ostatnia edycja:
Sofi ja mam Lady Compa używam od 7 miesiecy, jestem bardzo zadowolona, jak masz jakieś pytania to pisz, ja sie zastanawiałam , bo to dosyc drogie urządzenie, ale wiem że warte tych pieniedzy, jak dla mnie
 
Piranhio cieszy ze jestes...no własnie ale ja babe chce wiec do 12 h po owulacji...i juz wiem o co chodzi...faktycznie ciezko bedzie z utrzymaniem ba z sparwdzaniem ph w pracy po przytulankach...cóz poobserwujemy zobaczymy... ja zaczynam ogarniac temat..a jeszcze jedno Piranhio mały bedzie miał niecały rok jak rozpoczne starania ale wiem ze bedzie koniecznosc napewno wstawania w nocy do niego i czy bedzie to miało jakis wpływ na mierzenie temp. z rana czy wyniki nie bede zafałszowane?? ps. mój pierwszy zaczął chodzic sam jak miał 8 miesiecy i nie raczkował...wiec całkiem mozliwe ze Kaja silna kobietka bedzie tez smigac na nózkach...i koniec wolnosci...i oczy do okoła głowy:tak:...
 
reklama
Do góry