reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

misia, no nareszcie jesteś, tęskniłyśmy

Martucha
, a co to za smutaskowanie?

Patrysia, cudne zdjęcia, masz wspaniałych synów! Marcelek jak zwykle do zacałowania, śliczne ma wdzianko mały przystojniaczek! :-)

Kinga, super, że weekend udany!

Aga, dzięki kochana, zapewne dokonam zakupu :-) ...tylko żebym jeszcze czas na czytanie wygospodarowała :-)

Magda, jak tam ból głowy, dał Ci już spokój?

Marzycielko, a ładne w tym ZOO akwaria były? :-D Dużo zdrówka dla synka!

Ann
, hormony wydzielane są impulsowo, estrogeny są wydzielane zarówno w pierwszej jak i drugiej fazie, przed owulacją jest pik estrogenowy (największy wyrzut estrogenu) co inicjuje pik LH, zwiększone wydzielanie estrogenu obniża PTC (podstawową temperaturę ciała). Widzę, że kładziesz duży nacisk na odstęp od owulki, ja bym zadbała głównie o pozostałe czynniki (dietę, pH, suplementy, hormony, jony) a ten zostawiła sobie na koniec :-) Co do kresek na teście owu to musisz sama sprawdzić jak to jest u Ciebie - u jednych dziewczyn LH przyrasta bardzo powoli i cień kreski może być już zaraz po @ (u mnie tak było), u innych jest nic i nagle pojawiają się 2 krechy (ja mogłam przez długie dni obserwować jak kreska ciemnieje, LH też dość powoli spadało). Zalecany odstęp w metodzie Shettlesa to 2-3 dni od owulki, ja bym robiła tak: na kilka dni przed spodziewana owulka codziennie wieczorem test i jak jest negatywny to starania, jak pozytywny to stop - da to odstęp około 2 dni.

Macy, mnie to wymiotowanie z płaczu nie tyle martwi (bo to u niektórych dzieci normalne) co stresuje :-), z autyzmem tego nie łączę, martwią mnie inne rzeczy :-( Dzięki kochana - oby było dokładnie tak jak z bostonką :-), dam znać jak będę znać termin wizyty, będzie to w listopadzie bo październik był już zajęty.

Truskafffko, to mnie nie martwi ale brak dialogu, echolalia, nieodpowiadanie na proste pytania, kiepski kontakt wzrokowy i jeszcze kilka innych rzeczy :-( Kiedy kolejne USG? Pisałaś chyba ale mam zaawansowaną sklerozę ;-)
 
reklama
Piranha oczywiscie rybki tez byly :-) szczegolnie jedne wpadly mi w oko, takie niebieskie, ale nazwy tego gatunku nie pamietam :zawstydzona/y: wiesz przy dzieciach to nie wszytko da sie poogladac z taka dokladnoscia ;-)

mojemu malemu tempka skacze i slysze ze chyba katarek zaczyna sie robic :-(
oj cos czuje ze jutro tez zostaniemy w domu...

Patrysia zdrowka dla Dominiczka &&&&&&&&&&&&&&
 
Piranha, nie widziałam tego posta o wymiotach, ale pocieszę Cię tylko, że to z czasem przechodzi. Stresujące to jest, ale na niektóre rzeczy lekarstwa nie ma. Co do ZA, to naprawdę uważam, że z Krzysiem jest ok. Pisałaś o braku kontaktu wzrokowego - w ogóle nie możesz go złapać, ani na chwilę, czy tylko czasami? Co do echolalii - już pisałam. Moja córka często powtarza coś po synku, po mnie, po sąsiadach, oglądając bajki. Właśnie teraz siedzą obok siebie i mój syn mówi coś, a ta po nim powtarza, tak jest często. Mam nadzieję, że wizyta u specjalisty uspokoi Was na dobre.
 
wiecie Rybcia z okacji 16 tygodnia w sobotę uraczyła mnie cudnymi kopniaczkami
biggrin.gif

te ruchy jeszcze bardzo nieregularne i rzadko wyczuwane...ale są
yes2.gif
i czekam zachłannie na więcej
laugh.gif

a w niedzielę rano jak się obudziłam Rybcia tak fajnie się wystawiła z jednej strony brzuszka :) taką gulę twardą miałam i D i Mati załapali się się i wygłaskali Rybcię
biggrin.gif


Piranha Słońce spokojnie..może naprawdę zróbcie badania u specjalisty, będziesz spokojniejsza..ale myślę że same dobre wieści stamtąd przyniesiesz ;)
teraz wizytę ma 24 października, ale nie wiem czy z usg. A potem połówkowe na początku listopada. I zobaczymy czy maluch nam się ujawni czy sobie zażartuje i nogi zaciśnie :p
Marzycielka zdrówka dla synka, tulę biedaczka
Patrysia jakie fajowe chłopaki:-):tak: sama radość patrzeć na nich, tacy radośni, tak czule trzymają Marcelka.. świetna ekipa!!! Gratuluję :D
 
U mnie jakoś dzień leci. Ból głowy na szczęście się uciszył. Synuś dokazuje w brzuszku jak zawsze. Normalnie, jakby mi chciał coś powiedzieć. Muszę sprawdzić, czy morsem nie nadaje:-D



Ann
faktycznie w H&M i Next jest spory wybór ubranek. Ostatnio mąż kupił śliczny komplecik z Disneya w H&M, a w Next już wyczaiłam kilka rzeczy, to zamówię z netu. Poza tym lubię ubranka z tutejszej ASDY i Sainsbury'ego, tylko czasem większy wybór jest zazwyczaj od 3 miesiąca. Szkoda.

Co do tych testów owulacyjnych, to zgadzam się z Piranią, że trzeba siebie najpierw obserwować. U mnie pik LH był wykrywalny tylko, kiedy robiłam testy co 2 godziny. Tak samo szybko się pojawiał, jak i znikał. Gdybym robiła tylko raz dziennie, to bym raczej nie ustrzeliła owulki tak, jak chciałam. Jak tylko pojawiał się zatem cień cienia drugiej kreski, to już robiłam co 2 godziny. Zazwyczaj w ciągu następnej doby był pik LH.

I tak jeszcze o tym odstępie od owulki. Hmm.....sama nie wiem, jaki udział jest tego czynnika w planowaniu. Ponieważ ja już starałam się o 3 dziecko ,bardzo chciałam zrobić wszystko, by pomóc szczęściu. Uwzględniłam zatem wiele czynników. Nie tylko ten odstęp. Kiedy jednak myślę o tym, jak to było z dziewczynkami, to jednego jestem pewna. Starania były na bank przed owulacją, bowiem myśmy nie planowali wówczas dzieci i raczej uważaliśmy. Jak widać, nie za bardzo uważni byliśmy i mamy dwie babeczki. O innych rzeczach nie wiedziałam. Może dieta, jak pisałam wcześniej była lekko dziewczynkowa, ale co do ph i stosunków bez orgazmu, to nic z tych rzeczy. Jak to jest więc do końca? Nie wiem. Na pewno warto spróbować zwiększyć szanse dietą i ph.


Macy
a czemu masz ból głowy od tygodnia? Nie ciekawie:eek: Może to zatoki?


Patrysiu mi jeszcze ten kocyk tak pasuje, bo nawet jak go piorę często, to on wciąż wygląda tak samo dobrze:-)


Truskawciu super, że prace remontowe idą dobrze. Jak się odnajdujesz w roli dowodzącego?:cool::-p Cudnie, że rybcia tak ładnie daje znać o sobie. Z pewnością babeczka, skoro tak lubi głaskanie:tak::-)


Marzycielko
zdrówka dla synka! No oby się to nie rozwinęło w jakieś paskudztwo &&&&&&&&&&
 
Truskafffka, gratuluję plumkania rybki. :-) Cudowne uczucie. Zazdroszczę. ;-)
Magda, nie wiem, ale zwala mnie to z nóg. Zatoki raczej mnie, ale to chyba jakiś migrenowy ból jest, chociaż nigdy jakoś nie miałam. Może to wynik jedzenia większej ilości nabiału? Od jutra zero białego. Zobaczymy. Dziś jest trochę lepiej, ale jeszcze ćmi.
 
Macy ja też kiedyś miałam takie bóle głowy nie wiadomo czemu. Po kilku silniejszych atakach trafiłam do laryngologa i jednak okazało się po prześwietleniu, że mam przewlekłe zapalenie zatok. Zazwyczaj jesienią i wiosną jest najgorzej. Latem i zima znośnie. Podejrzewali również alergię, ale to dopiero obstawiają od zeszłego roku i czekają z testami do czasu, aż urodzę. Przyczyna musi być. Tydzień bólu głowy, to coś okropnego. Ja to czasami nie wiedziałam jak się nazywam:eek:
 
hej kobiety moje kochane:-D

nie znam Was face to face a mam wrażenie jakbyśmy znały się od wieeelu lat:-D

Natusia - broń Boże nie chcę się wtrącać, ale ja na twoim miejscu bym się wstrzymała z podyplomówką, masz masę pracy w szkole, M na budowie praktycznie jest gościem w domu, w domu też huk roboty a jak fasoleczka się właśnie zagnieżdża to padniesz na twarz jak nic...poza tym teraz masz przerwę w odbywaniu stażu (najlepszy moment na bejbiczka:-)) a jak będziesz robić staż na mianowanego to wtedy i tak będziesz musiała zrobić studia podyplomowe i kursy, więc po co teraz, skoro i tak nie będą się liczyć w stażu na mianowanego??? potem i tak Cię to czeka i 2 razy kasa wydana na studia lub kursy...to oczywiście twoja decyzja, zrobisz jak uważasz:-)

Mama, Magda - jesteście niesamowite!!! wpadajcie codziennie, bo działacie cuda w kwestii poprawy humoru:-D:-D:-D

Pirania - co u Ciebie??? mam nadzieję, że Boston już nie zagraża???

a ja w sobotę wyrwałam się do galerii, bo M pojechał z Sonią do teściowej, więc miałam full czasu tylko dla siebie, kupiłam przecudną sukieneczkę dla Sonieczki:-);
a dziś Sonik od rana nie śpi:szok:, nie płacze, ale jakaś ciekawość świata chyba się w niej obudziła, bo od rana tylko patrzy i mówi w języku suahili:-D, na spacerze też nie spała a teraz od 2 godz buja się w huśtawce i śmieje się jak coś do niej mówię; kocham ją do szaleństwa!!!:-):-D

dziewczynki, pozdrawiam Was wszystkie bez wyjątku!!!
 
Macy: też mnie boli głowa, ale raptem 2 dzień, choć chyba w zeszłym tygodniu też bolała - u mnie to zawsze mnie boli jak muszę coś zrobić i mi to na psychice siedzi - pamiętam, ze w czasach szkolnych np. przed maturą to miałam jedną wielką migrenę - dlatego najczęściej żyję hasłem "pomyślę o tym jutro" i czasem to działa na mnie jak ibuprofen :-D
tasha: fajnie, że się wyrwałaś sama na zakupy - ja też tak lubię, choć to u nas święto wagi państwowej - mam nadzieje, ze oprócz Soni sobie tez coś kupiłaś :-p
truskaffka: rybcia będzie plumkać z każdym dniem mocniej, aż cię skopie i pokopie, że będziesz jeczeć jeszcze:tak: - ajku jak ja tego ci zazdraszę :)
marzycielka: a kysz a kysz chorobom wszelkim.
ann: polecam - chorowanie we dwoje to normalnie inne chorowanie:-D

co do tych owulacji i dziewczynek to moja córa jest 3 dni przed owulacją - o diecie, stosunkach bez pana O i Ph nie miałam wtedy pojęcia:tak: więc ja osobiście w tą owulacje wierzę, że jednak jakieś znaczenie ma. Może nie tylko, ale jakieś pewnie ma:)

Lece do przedszkola po Miskę...
 
reklama
helołłł moje drogie ;)))


Tasha
i wzajemnie ;)) też mam wrażnienie jakbym Was osobiście 125 lat znała hahahaa


Magda z uk..Matruchaa
na tym szkoleniu co byłam teraz był akurat zabieg do cery naczynkowej i skłonnej do trądziku różowatego...

babeczki nakładała tą maskę:

Charmine Rose Maska Dla Skóry Naczyniowej • Redness Relief Mask 200 Ml, Rosacea balance KAMILANET - Zaopatrzenie gabinetów kosmetycznych i salonów SPA

buźka po niej superos wyglądała i modelka była zachwycona..
oczywiście najlepiej pod maskę wklepać serum na naczynka..


jest też inna maseczka do cery naczynkowej:

z tej samej firmy-charminae rose ,ale z wyciągiem z nostrzyka

Kosmetyki Profesjonalne Szczecin Hurtownia Kosmetyki Profesjonalnej Szczecin Hurtownia Kosmetyczna Szczecin Bielenda Peggy Sage Sun Flower


po maseczce zapodać sobie krem na naczynka:


Charmine Rose ACTIVE COUPEROSE CREAM 50 ml na Bazarek.pl


jeśli macie mocno widoczne naczynka to ani maski ani kremu nie wcierajcie masującymi ruchami tylko wklepujcie bo cera naczynkowa nie lubi masażu---> masaż rozgrzewa co powoduje większą kruchość naczyń..



Natusia
przesylka w ciągu 3 dni będzie u Ciebie :-)


Tusia
czy forsa dotarła??


Kate :szok:??????????


pozdro i idę robić obiad ..mąż dziś u dentysty ,ale dzieci coś by zjadły :-p
 
Do góry