reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Witam WSZYSTKICH!
Mozecie mi podac na plukanke z octu czy tego lepiej nie stosowac do obnizenia PH. Jak ktos ma przepis i ile razy stosowac to bardzo bym prosila o info...Gdzies czytalam ze 2 lyzki octu na 1 litr wody ale ile tego stosowac i ile czasu przed seksikiem to juz nie wiem :-(
 
patrysia jaki ładny brzuchol :) widać że to już końcówka :)

Piranha dzięki właśnie ja tego nie rozumialam za bardzo bo jak dbalam o niskie ph po seksie przez kilka godzin to te co mogły sie dostały do jajowodow te co nie zginęły w niesprzyjajacych warunkach, więc dlaczego trzeba dbać o niskie ph aż do owulki? Czyli mówisz że po to aby śluz o wysokim ph nie naladowal komórki nie tak jak trzeba ? Dobrze rozumiem?
Martwię sie dlatego że owu pewnie blisko (zaraz zrobię test owu ) a ja mimo replensu sylku przed chwilka wyciagnelam śluz zabarwiony nitką krwi lekko rozciagliwy o ph 7 :( Ja już nie mam pomysłu na obnizanie :(. Czy irygacja zrobiona teraz np zaszkodzi wczorajszym ewentualnym plemnikom? Czy wogóle teraz coś da?
Mam zamiar zastosować O+12 jeśli ph będzie niskie i niebedziemy sluzu plodnego.

Agulek obnizalam ph po seksie sylkiem i replensem przez 2,5 godziny (w sumie staranka były o 23:30 pół godziny po jeszcze było wysokie a o 0:15 już było 4,7), a potem kilka razy sie przebudzalam i ph bylo ok 4,7-5,0 . Dopiero rano około 9 zaczęło sie podnosić i ten śluz rozciągliwy i ph 7 i nie mogę zbić nawet replensem :(
Mówię Ci jaki to stres

Piranha ratuj co mogę zrobić jeszcze żeby obniżyć ipozbyc sie tego sluzu bo inaczej z mojego planowania będą nici
 
NULLKA kochana wiem cz czujesz bo mam to samo, spróbuj tych irygacji i mi i Gal pomagały nawet 2-3 ml. Leć po limonkę lub cytrynę , kup strzykawkę wodę kupisz w supermarkecie lup na stacji benzynowej. na śluz i ph pomaga bardzo Trzymanm kciukasy:-)
 
Ostatnia edycja:
natusia, daj sobie jeszcze jedną szansę kochana! Co do B-Complexu to wydaje mi się, że można go tak długo brać ale nie mam pewności i spróbuję o tym doszukać.

patrysia, WOW, jaki duży brzuszek! Widać, że się obniżył i Marcelek szykuje się do przeprowadzki :-)

Magda, dokładnie tak samo uważam, dziecko przecież się nie zagłodzi a namawianie (a już zwłaszcza zmuszanie) może jeszcze bardziej pogorszyć sprawę. Martwię się tylko tym, że on od bardzo długiego czasu nie je owoców a teraz doszły jeszcze warzywa, ma koszmarnie monotonną dietę. Jejku, to już jutro, mam nadzieję, że będziesz od jutra kompletować chłopięcą wyprawkę :-) Będę od rana myślami z Tobą i zacisnę kciuki najmocniej jak się da

nullka, dokładnie tak jak piszesz, co z tego że niskie pH przetrzebi część męskich plemników skoro zasadowy śluz naładuje ujemnie komórkę jajową i przyciągnie ona dodatnio naładowany plemnik z chromosomem Y. Według mnie irygacja już nie zaszkodzi, zrób bo to najlepszy dla Ciebie teraz sposób.
 
nullka, jeszcze dla Ciebie wklejam opis staranek babydust, też rano miała wysokie pH i uratowały ją irygacje:

Babydust starała się o córkę (mając już synka) i tak wyglądały jej starania. Przed staraniami miała pH 4,7, po staraniach 5,1 (użyła Replens 5 minut po a potem jeszcze co pół godziny przez następne 2,5 godziny, wypiła napój CL i poszła spać). Kiedy się obudziła to jej pH wynosiło 6,7! Zastosowała Replens (ilość na palcu) oraz Acid Jelly (inny zakwaszacz), wypiła napój CL, wzięła tabletkę żurawinową i witaminę C, nic to nie pomogło więc zrobiła irygację z 0,15 ml roztworu limonki (16 ml wody destylowanej i 4 ml soku z limonki) o 9:30 rano, pH spadło i przy okazji wymył się cały śluz płodny. Zrobiła kolejną irygację o 11:30, pH pozostało już niskie przez całą resztę dnia. W ciągu dnia użyła też raz Replens (ilość na palcu). Była pewna, że kiedy doszło do owulacji jej pH było niskie i nie miała śluzu płodnego - był gęsty i lepki. Napisała też że pH spermy partnera wynosiło 7,5 (my tu o naszym pH a to też jest ważne, pH spermy powinno wynosić 7-7,5 przy staraniach o dziewczynkę i powyżej 9 przy staraniach o chłopca). Dietę i suplementy stosowała przez 6 tygodni, łykała Ca (630 mg, w okolicach owulacji brała 1000 mg), Mg (250 mg), żurawinę (ekwiwalent 10000 mg), kwas foliowy i witaminę C (500 mg), unikała cukru i potasu, piła "tony" napoju CL. Zastosowali z M 14-dniową abstynencję, stosunek był 1,5-2,5 dnia przed owulacją. Przed staraniami M wziął gorący prysznic ...nosiła też bransoletkę magnetyczną.

Do staraczek z UK planujących córeczki - tu można zakupić napój Crystal Light (bardzo obniża pH), najbardziej polecana jego wersja to: American Light Crystal Raspberry Ice 8QT Tub :-)
 
dzien dobry wszystkim :)
mam do was takie calkiem inne pytanie bo moze ktos mial z tym doczynienia .. :) moja nadia caly czas chodzi na palach czasem polozy stopy ale zaraz znow na palce , smialam sie nawet ze chyba do baletu ja zapisze ale czytalam na necie ze to moze byc jakies napiecie miesnia albo cos innego ;/ miala badane bioderka i wszystko jest ok . czy ktos mial taki przypadek z dzieckiem i czy to minelo ?
 
reklama
Czy jak nie mam kominki tylko cytryne to też będzie 16 do 4???
Jeszcze jedno w jakiej pozycji ro i sie irygacja bo zielona w tym temacie jestem ?
 
Do góry