reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

natusia, ano brzoskwinie odpadają, a już zwłaszcza te z puszki :-) bo dużo cukru mają ...ale mi smaka narobiłaś na takie brzoskwinie :-DPodobno w momencie O+12 śluz zmienia się na gęsty i lepki, pH spada a szyjka zamyka się, spróbuj wyłapać ten moment i do dzieła! Mówi się O+12 ale podobno zalicza się tu przedział od 8 do 20 godzin po owulce ...trzeba mieć chyba jednak wyjątkowego farta by zajść w ciążę 20h po ;-), w końcu plemniki potrzebują jeszcze kilku godzin by podlec procesowi kapacytacji a komórka jajowa żyje przeciętnie 24h.

Andziak, no i super! Najgorsza jest ta niepewność i w poniedziałek nareszcie będziesz mogła odetchnąć, to już będzie zaczęty 18 tydzień więc nie ma mowy o pomyłce.

ladies, no właśnie boję się zatorów po porodzie, tym bardziej, że po CC ryzyko jest jeszcze większe. Ja na szczęście problemów z żylakami nie mam (na razie :-)) ale np. u siostry bliźniaczki pojawiły się na nodze. Co do herbat to jedyną bezpieczną jest podobno herbata miętowa. Oczywiście można brać tylko witaminę C bez żurawiny, jeśli sama witamina C da radę to nie ma potrzeby łykać innych zakwaszaczy ...żurawina jest jednak dość skuteczna. Jednak im więcej suplementów zakwaszających tym większe szanse, że sobie poradzą z obniżeniem pH i "zamrożą" ogonki męskim plemnikom :-) Ja tam bym zwiększyła witaminę B6 do 100 mg, przy planowaniu córeczki zalecana jest właśnie taka dawka na in-gender. Zalecana dawka witaminy C to około 500-1000 mg więc te 3-4 tabletki dają prawie dobrą dawkę :-) ...jeśli jednak odpowiednio Ciebie zakwaszają (a sprawdzałaś pH?) to nie ma potrzeby łykać więcej. Pytaj kiedy chcesz i o co chcesz, wcale mnie nie zamęczasz :-)

Tasha, dzięki kochana! No jasne, że będę do Was zaglądać w miarę możliwości, nie wyobrażam sobie nie wiedzieć co się u Was dzieje i nie kibicować Wam.

Dziewczyny, jakie są te pierwsze skurcze po oksytocynie, bolesne czy znośne? :-) Nigdy nie odczułam skurczy porodowych a tym razem przed CC podadzą mi oksytocynę.

u mnie przed podamien oksytocyny bole byly w miare(ale zeby przyspieszyc wszystko to mi podali ) ale po to byla jakas jedna wielka porazka;/ jeszcze z kregoslupa;/ ale to pewnie kazdy inaczej przechodzi :)
 
reklama
no wkoncu znalazlam czas zeby was poczytac. byla u mnie kolezanka z dziecmi, pozniej zakupy i tak zlecialo.

Natusia, Piranha u mnie sprawa wyglada tak: o godzinie 11 zrobilam test owulacyjny- negatywny, chociaz mozna sie tam dopatrzej bardzo bladej kreski, pozniej zrobilam jeszcze test o 17 i nadal negatywny. no i pojawil sie juz gesty zolty sluz. dzis troszke pobolewal mnie tez brzuch, ale mniej jak wczoraj. no i co tym myslicie, owulacja mogla juz byc? moze faktycznie mi te testy owulacyjne nie chca wychodzic, bo jeszcze nigdy nie mialam pozytywnego. a tym razem uzywam innych testow wiec nie wiem czy wina firmy.
 
Marzycielko, według mnie owulacji jeszcze nie było. Naprawdę nigdy nie miałaś testu pozytywnego? A jesteś pewna, że w ogóle cykle, w których testowałaś były owulacyjne? ...no bo czemu testy miałyby na Ciebie nie działać, rozumiem, że raz na jakiś czas trafią się jakieś felerne ale żeby w ogóle nie działały? Jakich firm testy stosowałaś?
 
naprawde Piranha nigdy nie mialam pozytywnego testu owul. :-( myslisz ze jeszcze nie bylo owulacji? ale co z tym sluzem?
uzywam angielskich testow, teraz mam freedom.
kurcze naprawde moglam miec bezowulacyjne cykle. objawy przewaznie w kazdym cyklu mialam, wiec mniejwiej wiedzialam kiedy mam dni plodne, tylko te testy zawsze byly negatywne.
 
Ostatnia edycja:
Marzycielko, tak poczytałam o objawach na Twoim wykresiku i bardzo pasuje owulka w 14 dc (wczoraj) ...no i ten wzrost tempki dziś też pasuje do takiego scenariusza. Może faktycznie u Ciebie testy nie działają gdyż np. już mały pik LH (przy którym test jest negatywny) powoduje pęknięcie pęcherzyka? Podobno jest sporo przypadków ciąż gdzie dziewczyny testowały cały cykl i testy były negatywne :tak: ...aż muszę o tym doczytać :-) a tymczasem zaciskam kciuki by tempka jutro była jeszcze wyżej! &&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Piranha dziekuje!:)ci naprawde bardzo mi pomagasz !:) nie ja nie sprawdzam ph nie mam tych tescikow a da sie jakos poznac po sluzie??na tym blogu o planowaniu plci pisze ze b complex tez dziala na ph,nie wiem jak sprawdzic te ph tak naprawde co do witamin b no to masz racje zwieksze dawke a powiedz mi czy dawki wszystkiego sa ok
vitamin c-30 mg
b1,b2,niacin,b6 100mg
folic acid-400ug (pisze ''u'' bo nie mam tego znacznika na klawiaturzE)
b12-10ug
biotin 100ug
pantothenic acid 92mg
parsley leaf powder 50mG
Inositoi 100mg
PABA 30mg
maggnesium 50mg
choline birtatrate-100 mg
http://www.ebay.co.uk/itm/CRANBERRY...Supplements&hash=item1c1d73ff20#ht_2621wt_905 tu znalazlam takie tabletki myslisz ze beda ok?:) moze jednak kupie bo nie chce mi sie mierzyc tego ph
 
Ostatnia edycja:
Cześć kochane moje!

Długo mnie nie było, ale do soboty miałam gości, i w sobotę załapałam doła. Nie przez gości oczywiście, ale przez te moje staranka. W sobotę rano miałam pozytywny test owu, był to 12dc , szybciej niż zwykle.
W piątek miałam ładne ph ok.4,7 , mimo, że było morze sluzu, nie działalismy wtedy. Ładne ph miałam od @ do 11dc piątku i brałam wtedy calcium citrate z magnezem z firmy Solgar. To calcium brałam też w ubiegłym miesiącu i nawet w najpłodniejszy gigantyczny ślul ph było niskie. Dopóki nie brałam Solgaru, a brałam calcium citrate z now miałam ciągle problemy z ph. No i niestety to calcium citrate z solgaru mi się kończyło , wieć szybko zamówiłam z calcium z now i przyszło w piątek, bo jeszcze nie kojarzyłam, że ono mi podnosi ph. Wzięłam je i niestety ph mi się podwyższyło do 5,5 , mimo, że brałam urinal intensiw, oprócz tego jeszcze jedna tabletke wzięlam żurawiny, wypiłam prawie litr coli light i nie chciało spaść i staralismy się przy ph 5,5 i jakoś tak mnie to podłamało, że tyle się człowiek stara, a i tak ciągle wiatr w oczy. Jakby tego było mało, to owu była w pełnię...
Z tego wszystkiego, nawet duphastonu nie biorę, po prostu co ma być to będzie, ale jakoś ten cykl spisuję na straty, zbyt wiele stresów miałam w tym cyklu.
A nie piszę dziewczyny tez, bo nie mogę za bardzo od tamtego zdarzenia z oczami siedzieć przy kompie, bo źle mi to wpływa na oczy, na razie nie wiadomo co to było, ale wielce prawdopodobne, że migrena.

Dziewczynki moje nie nadrobiłam Was, ale przeleciałam tak mocno z grubsza Wasze posty.
Dziekuję Wam za pamięć:tak:
Wiem, że nasza Piranha, w czwartek będzie tulić swoją niunię. Wierzyć się nie chce, że to już tuż, tuż:tak: Kciuki za pomyślny przebieg cc &&&&&&&

Tasha - kciuki, aby nie było prolemów ze spojeniem.

Andziak- kciuki za wizytę poniedziałkowa, aby ta niepewnosć się skonczyła.

Kosmo- oby ułozyło się po mysli z porodem:tak:

Mama05- kciuki za ten cykl, oby zakonczył się pomyslnie:tak:

Trzymam kciuki też za resztę starających , a jest nas tu sporo, przepraszam , że Was już nie wymienię po kolei, ale jestem z Wami myslami:tak:
 
Ostatnia edycja:
kochana moja Piranho dziekuje ci bardzo za wszystkie jakze cenne dla mnie informacje :tak::tak::tak:
oby bylo tak jak mowisz bo mam zamiar jeszcze dzisiaj pomeczyc meza. myslisz ze to dobry pomysl?
dziekuje za stronke z tymi testami. jezeli w tym cyklu nie uda mi sie zaciazyc to kupie na nastepny raz te bardziej czule.

Witaj Gal. ale sie martwilysmy o ciebie, ale naszczescie sie zjawilas juz :-) trzymam kciuki &&&&&&&
jak pewnie doczytalas wiele z nas nie ma tak latwo z tym planowaniem. mi np nie cha wychodzic testy pozytywne i tez sie zastanawiam co jest grane :confused:
 
reklama
Gal ja z solgaru sobie zamowilam i nie zdazylam wziasc/A dzis dowiedzialam sie ze meza bratowa w ciazy.Na lutego.Bardzo chce corke bo maja dwoch synow/Pewnie bede zazdrosna jak im sie uda
 
Do góry