reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej Dziewczyny!!Wita Was i podziwiam za staranka i wszystkie sprawy dzienne, którymi się zajmujecie:-)
Ja póki co załamana trochę jestem moim wykresem, w pracy kocioł i jeszcze się dokształcam więc jeszcze to do tego....Dziecka nie mam bo pojechalo z dziadkami więc chyba na spacer z psem się wybiorę po jakiś fajny lakier do paznokci i będę o wszystkim myśleć...

Tasha gratuluję z całego serca ja myślę, że ta lekarka nic by Ci nie powiedziala, jakby nie była pewna bardziej dziewczynki niż chłopca, na USG idź ja tam bym poszła bo też ciekawska bestia ze mnie i bym nie wytrzymała:-)
 
reklama
Dzięki dziewczyny!!!
Pirania - tak właśnie myślałam, żeby iść za tydzień i najwyżej jak znów moja dzidzia odwali jakiś numer z pępowiną to wtedy dam sobie spokój i odczekam do 6 kwietnia, zresztą nawet mi ginka powiedziała, że jak już nie będę mogła wytrzymać do tego 6 to mogę w każdej chwili przyjść wcześniej, zwłaszcza, że 14 marca odbieram wyniki testu PAPPA od genetyka i moja ginka chciałaby też rzucić na nie okiem, więc myślę, żeby iść do niej 16 marca
 
A co do pytań o dziewczynkowe starania to jak się upewnię co do tej dziewczynki to będę o niebo spokojniejsza, póki co nie wiem do końca kto tam jest, ale o staraniach mogę powiedzieć
więc: seksik codziennie i stop 2 dni przed owulacją, dopochwowo globulki obniżające ph na poziomie 3,8-4,5, do tego lacibios femina doustanie i codziennie, dieta dziewczynkowa przez rok (bo takie jedzonko lubię), łykałam magnez, kwas foliowy i...to chyba tyle...
a...i jeszcze próba 12 godzin po owulacji...i teraz nie wiem z którego tłoczenia ta dzidzia jest...:-D;
jednak cały czas mam nadzieję na babeczkę i trochę mi ulżyło jak ginka powiedziała, że siurka nie widać i że obstawia dziewczynkę, ale wolałabym mieć pewność...ale też myślę, że jak za tydzień dzidzia pokaże co tam ma to już chyba będzie pewne po 16 tyg, a jak jeszcze nie pokaże to nic innego mi nie pozostanie jak czekać do 6 kwietnia, to będzie po 19 tyg i wtedy już kurka siwa chyba się dowiem!!!
 
Tasha pewnie będzie ta dziewuszka u ciebie starania super dziewczynkowe. Powiedz mi tylko czy globulki stosowałaś nawet w dniu staranek i ile godz przed a i oczywiście jakie?
 
Noemi, poszło PW :-)

nullka, super że już dziś masz wyniki i zaciskam kciuki by były idealne!

tasha
, naoglądałam się przed swoja wizytą dziesiątek zdjęć USG z 16 (skończonego) tygodnia i nie idzie już pomylić chłopca z dziewczynką :-)

Czytałam wczoraj o badaniach dotyczących wpływu diety na płeć, prowadzono m.in. badania na myszach i potwierdzono skuteczność 80%. Z kolei inna osoba zalecała odpowiednie diety swoim pacjentom - z 6400 pacjentek poddanych diecie chłopczykowej 6208 z nich urodziło chłopców co daje skuteczność 97%, z kolei z 1410 pacjentek poddanych diecie dziewczynkowej 1355 z nich urodziło dziewczynki co daje skuteczność 95%.
Czytałam też na in-gender, że w przypadku mężczyzn powyżej 37 roku życia długa abstynencja może powybijać niemal całkowicie plemniki, lepiej więc nie serwować sobie przerw od dni płodnych do dni płodnych ;-)
 
Witam się na chwilkę :-)

Później poczytam co tam naskrobałyście bo teraz jestem w trakcie "odkłaczania domu" i włączyłam na chwilę laptopa żeby uzupełnić wykres i trochę odetchnąć.

Tempka niestety spadła o 0,2 stopnia ale jak patrze na mój wykres z poprzedniego cyklu to było prawie identycznie więc chyba jeszcze jakaś szansa jest...

Pozdrawiam Was babeczki i później nadrobie czytanie :tak:


Aaaaa kupiłam dzisiaj otręby owsiane Sante także kolacja zapowiada się pysznie :-D
 
Agulek - globulki stosowałam codziennie, w dzień staranek też, nie pamiętam dokładnie ale pewnie ok 2 godz przed przytulankami, nawet mój M stwierdził, że go szczypie, ale co tam, idziemy na całość!!! to były globulki gynoflor przepisane przez moją ginkę (na florę bakteryjną, kwaśne ph i zapobieganie zakażeniom), ale w tym cyklu mi się owulka przesunęła z 23 dnia na 16 i tak naprawdę nie miałam pojęcia, że właśnie skutecznie działamy, myślałam, że tylko dla przyjemności, więc zakwaszałam się bez litości, dobrze, że plemniczki nie popadały jak muchy (może jakaś silna dziewuszka wytrzymała!)
 
MissBella, po 7 dpo często progesteron już spada i wzrasta dopiero po implantacji (u mnie tempka sporo spadła w 9 dpo by w 10 dpo wzbić się w górę ponad dwa razy tyle). Niektórzy twierdzą, że przed implantacją jest też wyrzut estrogenu co potwierdzałby i spadek tempki i odczucia co do śluzu. Jeśli w tym cyklu się nie uda (a ja wierzę mocno, że ten cykl zakończy się dopiero za 9 długich miesięcy
t2014.gif
) to na następny załatwiłabym sobie więcej dupka (też początkowo łykałam po 1 tabletce a zaszłam w pierwszym cyklu, w którym dawkę zwiększyłam do 2 tabletek dziennie).

tasha, będzie babeczka jak nic, innej opcji nie przewiduję
t2020.gif
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nullka - &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& za wzorcowe wyniki!!!
może dzisiaj sobie odbijecie wczorajszą przymusową separację;-)
 
Do góry