reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witajcie
Chyba Was nie nadrobie,bo czytym,czytam i nie widze konca;-)
Beatka-serdeczne gratulacje.
Duza ta twoja corcia ale najwazniejsze,ze zdrowa.
Czekamy z niecierpliwoscia na zdjecia Hanusi.:tak:
Czarodziejko-wszystkiego najlepszego dla synusia:-)
monico,Aneczko-teraz na was kolej.

Za reszte trzyma mocno kciuki &&&&&&&&&&&&&

Milego dnia.
 
reklama
jagienko witaj

wiesz myślę że daj Laurze jakiś tydzień, dwa i spóbuj na nowo podawac
może nie jest jeszcze gotowa???
a mleczko z butelki pije??, moze spróbuj, wtedy mama mogłaby chociaż mleko podawać

Tak też myślałam tylko połowa lutego tuż,tuż...z butelki niestety nie umie (nie chce?) próbowałam już wiele żeby podjęła próbę...z moim mlekiem,herbatkami różnego rodzaju...soczkami...tylko pierś :sorry2:
 
Witam dziewczyny. Na początku gratulacje dla Beatki że ma już Hanię przy sobie.Niech się teraz zdrowo chowa.
Ja miała 3 zakręcone dni i du... z przytulanek. W planach były w piątek i w sobotę, ale w piątek tata złamał nogę i na pogotowiu do 23, w domu byłam o 24 i zero nastroju więc odpuściłam a wczoraj jak był nastrój i się zaczęło w trakcie, dokładnie w trakcie mąż miał wezwanie do roboty i znów d...pa. Teraz się zastanawiam czy to nie jakiś znak dla mnie:sorry2:i w głowę zachodzę czy nie spróbować tej 0+12 bo skoro abstynencja "wymuszona" była a owulację czuje to może spróbować, jak myślicie...Ale jestem dziś zła.
A i irygacje działają obniżają super ph i wymywają śluz. W lutym w Jonasie wychodzi chłopak i pokrywa się z dniami płodnymi więc chyba nie zaryzukuje, więc dopiero w marcu.....a więc jestem w
Zanudziłam was ale musiałam gdzieś się wyżalić.
Czarodziejko i oczywiście dla twojego synka sto lat !!!!
 
Ostatnia edycja:
mama05 mam do Ciebie pytanko tak zupełnie zupełnie z innej beczki
jak zrobić żeby dwa suwaczki były koło siebie, masz tak fajnie Bono i ten drugi a czy można suwaczki zmniejszać
 
agulek, faktycznie straszny pech, życzę by tacie szybko kość się zrosła i wrócił jak najszybciej do formy! Jeśli czujesz owulację to ja na Twoim miejscu na pewno bym spróbowała O+12
t2002.gif
 
No właśnie pech na całej linii. Ale cóz nic nie poradzę, dziś już nie próbuje bo zaczynam czuć jajniki więc jutro, pojutrze rano góra powinnam czuć ten ból. Piranha w związku z tą 0+12 odczekać 8-20 godzi działać, a jak śluz się jeszcze nie zmieni? i jak ph trochę wyższa to w tej metodzie też mogę zrobić irygacje? Nich to licho weźmie, jestem zła jak osa....:wściekła/y:
Gal ty chyba kombinowałaś coś z tą 0+12, tak? jaki miałaś śluz i ile godz po owulce ? Sorry że tak pytam ale szkoda mi tego cyklu jak nie wiem.,
 
agulek, w okolicy O+12 śluz powinien zacząć się zmieniać z rozciągliwego na lepki i gęsty, gdyby tak się nie stało to nie ryzykowałabym. Również szyjka w okolicy O+12 zaczyna zmieniać się z miękkiej na twardą. A oto szczegółowe wskazówki Tamary dotyczące O+12:

Najpierw należy wyczekiwać pozytywnego testu owulacyjnego, testów nie należy robić z rana gdyż po nocy zawsze będzie LH w moczu. Jeśli test wychodzi pozytywny to owulacja może nastąpić w przedziale 8-48h. Należy teraz rozpocząć obserwację śluzu oraz szyjki macicy. W czasie owulacji zazwyczaj śluz jest rozciągliwy a szyjka miękka (jej wysokość może być jednak różna u różnych kobiet więc nie należy brać jej pod uwagę). 12 godzin po owulacji szyjka zaczyna się robić twarda a śluz zmienia się z płodnego na kremowy bądź od kremowego do suchego. Starania powinny być w przedziale O+12 do O+20. Zaleca się mierzenie temperatury gdyż to jedyny sposób by określić czy owulacja wystąpiła. Po staraniach należy zadbać o niskie pH. Należy zrobić kwaśną irygację 1 godzinę przed staraniami jeśli pH wynosi 5 lub powyżej, co pół godziny po staraniach należy sprawdzać czy pH wciąż jest niskie. Jeśli pH wzrośnie to należy zrobić irygację z 1-3 ml płynu by je obniżyć. 4 godziny po stosunku należy włożyć tampon nasiąknięty kwaśnym roztworem (np. roztwór wody i limonki) i pozostawić go w środku na 4 godziny. Należy utrzymywać pH na poziomie 4-4,5 dopóki nie nastąpi skok temperatury na wykresie (co potwierdzi przebytą owulację).
 
Nie wiem dlaczego, ale zaczynam się przekonywać do tej metody. Dzięki Piranha, przywróciłaś mi radość życia.:-D I jeszcze jedno czytałaś żeby komuś przy tej metodzie się nie udało?
 
agulek, podobno zdarzały się na in-gender pojedyncze przypadki ale też nie wiadomo czy nie popełniono jakichś błędów (np. źle określając moment owulacji). Niestety nie ma naturalnych metod dających te 100% ale na in-gender podkreślają, że metoda O+12 jest dużo skuteczniejsza od Shettles'a. Autorka tej metody (Kynzi z Australii) robiła badania i na 41 kobiet 38 z nich poczęło tą metodą córki a 3 synów - daje to skuteczność 90%. Jak się do tego jeszcze doda dietę, suplementy itd. to pewnie skuteczność będzie dużo wyższa :-)
 
reklama
Hej babeczki niedzielnie :)
wczoraj niespoodziewanie zaproszeni byliśmy na roczek do sąsiadów synka ... mieliśmy tylko pół godziny na zorganizowanie się ( łącznie z kupieniem prezentu ) ale wszystko super sie udało :)

dziś nadrabiam wiadomości i od razu piszę aby nie zapomnieć co wcześniej wyczytałam ...

Piranha - wit B compl. oraz b6 zaczęłam łykać zaraz jak do was dołączylam i wit C i musze powiedzieć ze bardzo ale to bardzi pogorszyła mi śluz - niby szyjka jest śliska ale mój śluz jest mętno-klarowny i taki bardziej wodnisto-kleisty jednym słowem kiepski a już jestem w fazie 6-ciu niższych - czyli u mnie działa :)
------------------
druga sprawa :
jeśli mój mąż ma wyniki nasienia:
RUCHLIWOŚĆ POSTĘPOWA
(A) szybka linearna 10 >25
(B) wolna linearna 43
(C) brak ruchliwości postępowej 13
(D) brak ruchu 34 < 50

MORFOLOGIA PLEMNIKÓW
prawidłowe 20%
duże 5%
małe 10%
stożkowate 28%
gruszkowate 32%
okrągłe 0%
amorficzne 5%
rozdwojone 0%

czy te plemniczki nie sprzyjają właśnie poczęciu dziewczynki ??

--------------
PRZEPRASZAM JEŚLI MOJE PYTANIA SĄ GŁUPIE - ALE PRZYCHODZĄ MI NA MYŚL A JA NIE MAM WIEDZY WIĘC PYTAM WAS "SPECJALISTKI" DROGIE :)
-------------

No i jeszcze przyszło mi coś na myśl .... jeśli chce wcelować na dziewczynkę a wiem kiedy będzie owu bo mam cykle bardzo regularne to czy np mogę przytulać się 2 dni przed owu a następnie zastosować metodę (0+12) ???

biorę sie za dalsze czytanie waszych informacji
 
Do góry