reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
A propos witaminy B12 to ona polepsza też wchłanianie witaminy B6. Dziewczyny, znalazłam nową informację. Otóż zaleca się przyjmowanie 50 mg cynku codziennie - regeneruje komórki jajowe, które mogą być uszkodzone a także pomaga w procesie implantacji. Podobno cynk zażywany przez kobietę nie wpływa na płeć, tylko zażywany przez mężczyznę zwiększa prawdopodobieństwo poczęcia chłopca. Podobno też Baby aspirin aspiryny (aspiryna 81 mg dla dzieci 300 Bayer 81mg Low Dose Enteric Baby Aspirin Ex 11/2012 | eBay) pomaga bardzo zajść w ciążę i wspomaga proces implantacji zarodka (rozrzedza krew).

Gal, w czasie okresu nie mierzę tempki, tak jak Ty zaczynam pomiary dopiero po, chodziło mi o to, że wykres na enpr zaczynam od 1 dnia cyklu ale w pierwszych dniach nie wpisuję po prostu temperatury (zaznaczam jedynie krwawienie i na dole rysowane są te czerwone kwadraciki) więc linia wykresu nie jest w tych dniach rysowana. Nie wiem czy dobrze tłumaczę :-), zerknij na mój wykres http://enpr.pl/1712 (po prostu zależy mi by wykres pokazywał długość całej mojej fazy folikularnej i całą długość cyklu, linia temperaturowa jest rysowana dopiero po skończonym krwawieniu gdyż we wcześniejszych polach nie wprowadzam temperatury).

Edit: właśnie zerknęłam na Twój wykresik i robisz dokładnie jak ja, odliczanie zaczyna się od 1 dnia cyklu ale po prostu temperatury wprowadzasz po skończonym krwawieniu :-)
 
Ostatnia edycja:
anioly.jpg

Chyba dzis nie zasn
ę….. mojego meza brat, wyszedl dzis ze szpitala po prawie rokubycia w nim!!!

Walczylz bialaczka….i…chyba się udaloJ)))))
Niechzyja Anioły!!!!!!!!!!!!!!
Towielki dar otrzymac Nowe zycie

 
Ostatnia edycja:
Piranha, ok, kapuję :tak:
Wiesz, co, mam cykora, co zrobić w tym cyklu. @ przyszła wcześniej, trochę mnie zaskoczyła, a tu tyle nowych wiadomości. Sylk do mnie jeszcze nie doszedł, rephresh zamówiony wczoraj, replensa jeszcze nie kupiłam, a co z tym wszystkim zrobić, już mnie głowa boli...
 
Czarodziejko, bardzo się cieszę, że tak jest. W takich chwilach człowiek uzmysławia sobie, że zdrowie jest najważniejsze. Niech to trwa...:tak:

Piranha, a z tym cynkiem, to super wiadomość :)
 
Ostatnia edycja:
Gal - dzieKuje...i masz racje...bo zdrowie jest najwaznijesze...nie liczy sie nic, jednak przeKonujemy sie o tym w obliczu roznych , trudnych sytuacji. Ja wierze ze nie ma przypadkow....Amen:)))))
 
Czarodziejko, niesamowite to co piszesz, straszne szczęście!!!

Gal
, nie dziwię Ci się, mnie też by od tego wszystkiego głowa rozbolała i przyznam szczerze, że czuje ulgę iż nie muszę tych wszystkich specyfików stosować :-) A może jak raz Sylk poradziłby sobie u Ciebie z tym pH? Całe szczęście, że nie masz tego "low ionic strength" śluzu gdyż paski pH pokazują Ci różne wartości, gorzej jak ktoś to ma i musi szukać pasków elektronicznych :-)

A teraz coś dla naszych staraczek planujących synka (pierogatka, marti_ka ...przypomnijcie jeśli o kimś zapomniałam bo ja ciążową sklerozę mam :-D), by nie myślały, że o nich zapomniałyśmy :-)

Otóż lubrykanty typu Pre-Seed czy Conceive Plus mają trochę za małe pH by skutecznie pomóc w zaplanowaniu chłopca (7-7,5 a pH powinno wynosić minimum 8). Z tego co wyczytałam to podobno dużo lepsze rezultaty daje (uwaga!!! :-D) irygacja z białek jajek (powinny one mieć pH 9-9,9). Białka stworzą konsystencję podobną do śluzu i są bezpieczne dla plemników. Dwa tygodnie przed staraniami należy umyć jajka wodą i mydłem, następnie należy je umieścić w szklanej (nie plastikowej) misce na 2 tygodnie. Białka stworzą środowisko podobne do śluzu co jest bezpieczne dla plemników. Potem należy wyjąć jajka i przechować przez godzinę poza lodówką by osiągnęły temperaturę pokojową. Przed staraniami należy rozbić jajka, oddzielić białka od żółtek i sprawdzić pH białka. Jeśli jest odpowiednie to należy je sobie zaaplikować. Uwaga, jajka muszą być pasteryzowane (podobno w internecie są opisane metody samodzielnej pasteryzacji jajek, wówczas nie trzeba się martwić o ewentualne bakterie)! Podobno jest to bardzo skuteczna metoda w zaplanowaniu chłopca. Jest jeszcze sposób na zwiększenie pH Pre-Seed. Lubrykant ten ma pH 7 a do zaplanowania chłopca wymagane jest minimum 8. Należy umieścić Pre-Seed w papierowym kubeczku, następnie należy dodać 4 szczypty sody i wymieszać. Pre-Seed może zmienić kolor na biały ale powinien zachować tą samą konsystencję. Na końcu należy sprawdzić czy pH wynosi 8 i z powrotem umieścić lubrykant w pojemniku.

Dobrej nocki i kolorowych snów dla wszystkich!
 
Ostatnia edycja:
reklama
axarai ale mnie zaskoczyłaś kobieto :-) Jeju jak się cieszę:-DGRATULUJĘ !!!!
Czyli jednak ten piątek 13-go będzie udany, co za miła informacja na początek dnia:-)

Jeszcze raz gratuluje kochana i zycze z całego serca wymarzonej córeczki :tak:

Miłego dnia dziewczyny :-)
 
Do góry