reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Kosmo tak dobrze to nie było, ze 2 lata zajęło mi namawianie mojego M, a ostatnie pół roku już bardzo namiętnie:-D Mój M jest moim drugim Mężem, i z nim mam tylko Kacka, więc to jego drugie bobo będzie:-D
 
reklama
Kosmo tak dobrze to nie było, ze 2 lata zajęło mi namawianie mojego M, a ostatnie pół roku już bardzo namiętnie:-D Mój M jest moim drugim Mężem, i z nim mam tylko Kacka, więc to jego drugie bobo będzie:-D

Axari jestem w takiej samej sytuacjii jak Ty :-ptylko ja jeszcze w ciazy nie jestem :zawstydzona/y:
 
pierogatko, na kafeterii teraz 2 udzielające się tam osoby (a udziela ich się tam obecnie bardzo niewiele ze względu na panującą tam atmosferę stwarzaną przez anonimowe złośliwe wpisy) starają się o synka ale nie uciekaj stąd, pytaj o co chcesz i kiedy chcesz (dlaczego Ci głupio?), razem coś z dziewczynami wykombinujemy i będziesz mieć upragnionego synka! :-) Na in-gender są całe encyklopedie dotyczące zaplanowania chłopca, w razie co będę tam szukać dla Ciebie rozwiązań :-)

Gal, ależ nie ma za co przecież :-) ...pewnie, że pamiętam te emocje :-) B-Complex bierz koniecznie przez cały cykl jeśli chcesz wydłużyć fazę lutealną, on jest bezpieczny i zawiera cały szereg witamin, które sprzyjają zajściu w ciążę i utrzymaniu tej ciąży, niektóre kobiety łykają B-Complex przez całą ciążę! Ja bym na Twoim miejscu zwiększyła jeszcze dawkę do 2 x B-50 dziennie. Do owulki można łykać jeśli zależy Ci tylko i wyłącznie na płci, cały cykl jeśli chcesz wydłużyć fazę lutealną i po owulce jeśli chcesz wspomóc progesteronem proces zagnieżdżenia zarodka.

Mama05, teraz te burze i wichry o których wspominałaś szaleją już we Wrocławiu.
 
dzięki Piranha :-)
ja dzisiejszy dzień zaliczyć chyba musze do starego cyklu, bo to plamienie takie trochę jeszcze liche, nie z grubej rury że się tak wyraże hehe

idę się edukować z zakresu wykresów...
i jeszcze o diecie dziewczynkowej poczytać ..
ale będę caly czas zaglądać

cały czas u nas coś się dzieje, jedni widzą radosne II kreseczki, inni szykują się do nowej misji w nowym cyklu...a jeszcze inni jak ja hehe czynią pierwsze kroki w staraniach :-)
 
Piranha dzięki za odpowiedz.
co do wapnia to kupiłam wysoko przyswajalny chelatowany wapń - taki mi polecili w aptece, że jest najlepszy i najlepiej się wchłania. co o tym sądzisz? Zakupię dzisiaj ten B-compleX o którym pisałaś, ale zanim przyjdzie przesyłka z allegro to w aptece dokupię Wit B12 w dawce 100 mg i będę przez ten czas dodatkowo do tej B6 którą mam zażywać - dobrze kombinuję, czy nie bardzo zrozumiałam? Żurawinkę też jutro kupię w tabletkach. Jeszcze ten kwas foliowy, chyba już poczekam na przesyłkę z B-complex, chyba, że gdzieś szybciej kupię - dobrze zrozumiałam w dawce 400 mg.:confused:
 
ii pytanie znów:cool2:
te wykresy zaczynacie od pierwszego pomiaru temperatury, prawda?
czyli nie od pierwszego dnia cyklu, tylko po @?

z góry dzięki za cierpliwość przy moich wiecznie pojawiających się pytaniach...
 
truskafffko, plamienia to są takie brunatne, jeśli jest już jasnoczerwony kolor żywej krwi to jest to już pierwszy dzień cyklu. Ja wykres zaczynam na enpr od 1 dnia cyklu ale po prostu w pierwszych dniach (kiedy jest krwawienie) nie wprowadzam temperatury a zatem i wykres w tej części nie jest rysowany. Pytaj kiedy chcesz i o co chcesz, po to jest to forum byśmy sobie pomagały :-)

Księżniczko, ważne jest to w jakim związku występuje ten wapń, jeśli w węglanie wapnia to niedobrze, gdyż ten związek podnosi pH, najlepiej jakby to był cytrynian wapnia. Co do tymczasowego łykania witaminy B12 to jak najbardziej dobrze planujesz :-) (tyle że to ma być 100 mcg czyli mikrogram) ...choć myślę, że nic się nie stanie jeśli będziesz przyjmować samą B-6 do czasu otrzymania przesyłki z B-100. Co do kwasu foliowego to jeśli zakupisz B-100 to łykaj jeszcze dodatkowo 1 tabletkę Foliku (tabletka ma 400 mcg kwasu foliowego, da Ci to dzienną dawkę 800 mcg), jeśli zakupisz B-50 i będziesz go łykać 2 razy dziennie to nie łykaj już Foliku.
 
Truskafffka, fachowcem od wykresów nie jestem, ale najlepiej zacżąć pomiary zaraz po okresie, np. 5 dnia cyklu i tempka z 5 dnia cyklu będzie twoim piewrwszym pomiarem, a dalej to już leci, spójrz na mój dzisiejszy wykres Obserwacja cyklu - enpr.pl. Ja zacżęłam mierzyć 8 dnia cyklu i to był mój pierwszy pomiar :-)

O, widzę, że już Piranha odpowiedziała, to ja nie wiedziałam, że wykres zaczynamy od pierwszego dnia cyklu. Czy w takim razie w czasie miesiączki, też mierzysz tempkę Piranha?
 
Ostatnia edycja:
Witam Wieczornie...
ale u nas dzis wieje
28_2_6v.gif
mam nadzieje ze rano wstane i ogrodzenie bedzie na swoim miejscu!!!!!:) Wiatrzysko takie ze hej..a dookola nas same łaki wiec podmuch trzykrotnie mocnijeszy niz w miescie miedzy budynkami....
ale lubie jak tak wieje...:))))

Ooooo kto chce miec synka
...pierogatka???? moge sprzedac przepis hehe mam ich dwoch:)))))
 
reklama
czesc dziewczyny. dzisiaj ni bardzo mialam czas zeby z wami popisac, ale zdazylam wszystko przeczytac. i co ja widze? :szok:
Axarai ogromne gratulacje dla ciebie!!!!!!!!!! nawet nie wiesz jak ci zazdroszcze ze tak szybko ci sie udalo. prznajmniej uniknelas wszystkich tych prob przez ktore my przechodzimy. a wierz to troche meczace na dluzsza mete :-(
Gal szkoda ze sie nie udalo. ale wierze ze nastepny twoj cykl bedzie szczesliwy :-)
 
Do góry