reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Axarai- leci do Ciebie bocian:))))))
storkc%20bocian.gif
 
ja nie wiem -Wy piszecie normalnie a mi szwankuje;/;/ Juliana &&& za nastepny cykl.. Axarai- test u Ciebie to tylko formalność ;)&&&& byłam z Zuza i Bono na spacerze..tearz siadamy do naleśników.
 
agulek, nie ma za co :-) Ja to zrozumiałam tak jak Ty, czyli po okresie można stosować cały aplikator ale już dawka godzinę przed staraniami i po nich (czyli trzeba by jakoś tak wyliczyć by pomiędzy staraniami a ostatnią dawką z aplikatorem były te 3 dni) to tylko na palcu. Tylko nie wiem jak długo działa ilość na palcu, cały aplikator utrzymuje niskie pH przez 3 dni. Ten Replens podobno cały czas trzeba używać tylko na palcu. Trochę zgłupiałam bo Tamara z kolei pisze, że Rephresh reaguje i im wyższe jest nasze pH tym wyższe pH osiąga, Replens z kolei nie reaguje i używa się go tylko na koniuszku palca ...może jednak warto zakupić oba preparaty i przetestować? Znalazłam jeszcze taką informację z 2009 r., otóż Tamara zaleca użycie Replens i odradza używanie Rephresh na palcu (nie wiem dlaczego). Jeśli pH wynosi 5 lub powyżej to zaleca użycie Replens na palcu, jeśli wynosi 4,5-5 to można nic nie robić ale trzeba mieć w pogotowiu żurawinową tabletkę, jeśli wynosi 4-4,5 to jest idealnie i nic nie należy robić. Zaleca sprawdzić pH na godzinę przed staraniami i postąpić odpowiednio zgodnie z tym co powyżej napisane. Potem zaleca sprawdzić pH 5 minut po stosunku i znów odpowiednio zareagować zgodnie z powyższymi instrukcjami. Następnie należy sprawdzać pH tak często jak to możliwe aż do owulacji i utrzymywać je w przedziale 4-4,5, nie może jednak spaść poniżej 4 gdyż to może być zabójcze dla plemników. Tamara zaleca też zastosować olej Canola przed staraniami jako lubrykant, podobno pomaga zajść w ciążę (ma niskie pH ale zapewnia bardziej płynne środowisko dla plemników więc nie utkną w gęstym śluzie czy lubrykancie, Rephresh jest podobno dość gęsty). Należy wcześniej sprawdzić czy olej nie podnosi nam pH, należy użyć ten olej tuż przed staraniami i sprawdzić pH godzinę później. Strasznie to zakręcone :-)

Z tym wpływem płci zmarłej osoby na pleć dziecka to nie wierzę w to, kilka miesięcy po śmierci babci został poczęty (urodzi się w lutym) synek mojego kuzyna (wnuka babci).

axarai, no szykuj się! :-)
t8314.gif
 
Ostatnia edycja:
Axarai mocno trzymam kciuki! Przeszłabys z grupy "starających się" do grupy "zaciążonych":-)
a przypomnisz nam staranka, w którym dniu cyklu były?
 
Piranha no to ja już teraz na prawdę zgupiałam, nie wiem co zrobić kompletnie, byłam na rozbiegu teraz cofnęłam się do przedbiegu :confused:A co ma do tego tabletka żurawinowa?:baffled:
 
reklama
agulek, ja też trochę zgłupiałam :-), chyba po prostu lepiej zakupić oba preparaty i przetestować jak działają (jedni polecają Replens mówiąc, że Rephresh podnosił im pH a inni z podobnego powodu polecają Rephresh). A tabletka żurawinowa pewnie zbija delikatnie pH gdyby wyskoczyło powyżej 5. Warto chyba też przetestować ten olej Canola skoro pomaga zajść w ciążę w niekorzystnych "dziewczynkowych" warunkach. Jak coś doczytam to dam znać, ciężko przy Krzysiu cokolwiek zrobić kiedy on sam sobą nie umie się zająć, nawet teraz puszczam mu na kolanach w 2 okienku piosenki na kompie :-)
 
Do góry