reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Kosmo- to 35 lat smialo mozesz brykac z "robieniem dzieci" nawet do 36 oby tylko straczylo ci sil na ich wychowanie:))))
ja kiedys mowilam sobie ze trzecie dziecko do 33 lat.....jednak na te chwile nie planuje wiecej...jednak wychowanie dzieci to wielkie wyzwanie..sama wiesz..dlatego staram sie myslec racjonalnie. bo to sie nie konczy tylko na urodzeniu dziecka...nawet tego o wymarzonej plci. Trojka do obrobienia to nie malo....chociaz matki 3-jki dzieci moga mi powieziec ze przesadzam. Byc moze...w koncu nie ma w tej kwestii doswiadczenia. Mysle ze duzo tez zalezy w jakim wieku ma sie tych dwoje pierwszych pociech...bo jesli male to ja bym na trzecie sie nie pisala...jesli takie powiedzmy 5i 8,9 lat to juz predzej,,,ale tak jak u mnie 5 i 2 i teraz miala bym sie starac..musiala bym z konia spasc:))))) ale to oczywiscie moje poglady i mam nadzieje zadnej z Was nie urazilam...:)
 
reklama
daria0607 a długo to wszystko już zażywasz??
Ja dopiero zaczynam a dni płodna za niecałe dwa tygodnie i tak myśle, że jeśli uda się w tym cyklu to te branie tych wszystkich suplementów jest bez sensu bo i tak nie zadziałają. Powinnam zacząć dużo wcześniej

diete wapn i magnez to stosuje od 4 albo więcej miesięcy.
a zakwaszać zaczęłam w poprzednim cylku ale jak zaczęłam brać wiesiołka zauważyłam dużą poprawę śluzu.

a ta metoda 0+12 to najlepiej próbować jesli przez tydzien nie bylo przytulanek?(jak od soboty do poniedzialku byly przytulanka wczoraj niestety nie ;/ i dzis ciag dalszy przytulnek i czwartek)
bo np wiem ze wyjdzie mi test pozytywny w piatek rano a w niedziele rano bedzie owulacja i jak bym mierzyła ph i by bylo niskie to warto spróbować wieczorem w niedziele albo lepiej z rana w poniedzialek?
 
Czarodziejko a no różnie z nami babkami bywa:-) Ja jak ktoś by mi rok temu powiedział że będę chciała 3 dziecko to zaśmiałabym się mu w twarz i w głowe puknęła> A teraz mam takie ogromne parcie i chęć posiadania takiej kruszynki że sama się sobie dziwie, no ale moi chłopcy mają 6 i 9 lat. Kurcze wiem że jak nie zrobie czegoś w tym kierunku to będe żałowała;-)Mój instynkt chyba znów się odezwał:rofl2:
 
Daria, w tej metodzie stosuje się albo częste (codzienne) przytulanka albo wstrzemięźliwość przez minimum 7 dni, tuż przed starankami w stylu O+12 :-) Twój M może jeszcze wziąć gorącą kąpiel żeby jeszcze bardziej osłabić męskie plemniki. Gdybyś owulkę miała w niedzielę rano to ja starałabym się wieczorem, w poniedziałek rano będzie za późno gdyż komórka jajowa żyje maksymalnie tylko 24h (niektórzy twierdzą, że krócej) a plemniki podobno potrzebują około 6 godzin pobytu w szyjce macicy podlegając procesowi tzw. kapacytacji aby osiągnąć ostateczną dojrzałość.
 
bo u mnie to jest tak jak wyjdzie mi test pozytywny to za 3 dni mam mocne bole zwłaszcza jak siadam i podejrzewam ze to owulacja . zmierzę ph jak będzie niskie to moze sprubuje a jak ile będzie miało ph to juz lepiej nie próbować?
 
Daria, to dziwne jeśliby owulka występowała po 3 dniach, pik LH (czyli tym samym pozytywny test owulacyjny) występuje na 24-36 przed owulacją, u mnie mniej więcej owulka występowała 24h po pozytywnym teście. Może Ty masz bóle już po owulacji? Mierzysz tempkę? Po owulacji temperatura rośnie (a przed jest często spadek w dół) więc mogłabyś wywnioskować czy te bóle są już poowulacyjne. Co do pH to podobno jest najniższe właśnie w okolicy O+12 ale u każdego będzie to wyglądać troszkę inaczej, warto jeden cykl przeznaczyć na przetestowanie. Ja aż tak się nie przykładałam, zawsze 24h po pozytywie miałam bardzo charakterystyczne bóle (w żadnych innych dniach cyklu ich nie miałam, były to bóle jajników + charakterystyczny ból przy każdym poruszeniu się) i zazwyczaj następnego dnia tempka już rosła, odliczałam kilka godzin od tego momentu (nawet nie 12 a coś koło 8-10) i próbowałam, nie udało mi się jednak tak zajść w ciążę ...udało się dopiero w najpłodniejszy dzień cyklu jakim jest dzień przed owulką :-D Uciekam synka usypiać :-)
 
Hej

Ja dzisiaj wiekszosc dnia bede bez dzieciaczkow,maz jedzie z chlopakami na mala wycieczke a ja zostaje w domku wiec co nieco porobie oczywiscie nie spieszac sie :-p no a jak sie wyrobie przed ich powrotem to skocze na jakies male zakupki.

Teraz pije kawke i Was podczytuje ;-)
 
Piranha , uważasz że jak będe brała te suplementy 10 tygodni to starczy , bo planowałam w lutym zacząc staranka? czy troche dłużej pobrać i przesunąc na marzec?:crazy:
 
reklama
agulek-79 Piranha pisała wcześniej,że trzeba to wszystko brać 6 tygodni więc jak najbardziej staranka możesz zacząc w lutym.
Ja dopiero zaczynam brać te wszystkie specyfiki a dni płodne za 2 tygodnie więc ogólnie bez sensu, chyba że nie zafasolkuje to wszytsko się wydłuży o kolejny cykl...
Jeśli się uda to góra niepotrzebnych tabletek zostanie :crazy:
 
Do góry